twinport motor sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ScArC

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
istanbuldaysan gel yanyana dinleyelm arabaları dicektm ama ankaradaymışsın :) sesi bilmiyorum. ama büyük ihtimalle arabanı fazla dinlediğin için kaynaklanan bi durum bu. ben de bi aralar çok dinlerdim arabamı. sürekli kafama takılan sesler duyardım. daha sonra olayı ilerlettim :p bindiğim her arabada bi ses aramaya başladm. enteresan olan yanı, arkadaşlarımın arabasına bindiğim zmn ilk başlarda gayet sessiz gelmeleri fakat kulak kabartınca bir takım sesleri çıktığını duymamdı. o zmndan beri seslerin normal olduğunu kabullendim ve fazla takmamaya başladım. şimdi çok rahatım. kulağıma hiçbir ses gelmiyor. olay sesleri dinlememekte. e tabi bi sorun olursa o zmn illaki duyarsın.

ZGE38

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence de fazla kafanı takma... bende 2003 astra g njoy var... westi555'in yani hakan'ın arabası 98 astra g gsi 2,0... onun arabası benimkinden sessiz çalışıyo...

The End

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bsenbay' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar...
Bu siteyi daha bugün keşfettim ve çok mutlu oldum...
Benim sorunum bende 2006 model astra classic 1.4 HB TWİNPORT var arabayı aldığımda motor sesi yüksek geldi 2-3 defa servise götürdüm hatta 2001 astrası olan arkadaşın arabasınıda götürdük ikisinide dinlettik tatmin edici bir cevap veremediler en son twinport motorların çalışma prensibinden dolayı diğer motorlara göre biraz daha sesli çalıştığından falan bahsettiler. Ama halen içimde bir şüphe var şimdi 15000 bakımı yaklaştı başka bir servise götürecem ama bu ses olayını yaşayan arkadaşlar varsa yardımınızı bekliyorum.(uzun süre kullanınca durduğunuzda rolantide çık çık diye ses ve kullanırken bana ses yüksek geliyor bir önceki arabamda 2000 astra classic 1.4 tü onda bunları yaşamadım)
şimdiden teşekkür ediyorum.
Dostum aynı araç bendede var.. Ve sesineredeyse dizel bir araç gibi çıkıyor.. Ama endişelenme twinport teknolojisinin bir dezavantajı için rahat olsun

karlikayin37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 2007 astra hb 1.4 twinport aldım.araba geri veya ileri farketmiyor kalkarken bir gürültü ve titreme sesi var.ama sadece kalkarken.bunu sorun yaptım ve aynı araçtan bir tane daha bulup denedim.ondada aynı durum sözkonusu

karlikayin37

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
2007 astra classic hb 1.4 e sustalı uzaktan kumandalı anahtar yaptırabilirmiyim.bir fikri olan arkadaş varmı

aladngormez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende 2007 1.6 sedan twinport var
aynı sorunu bende yaşıyorum
arabaya binen arkadaşlar dizel zannediyor
çok gürültü var
bende servise gittim
ama banada içimi rahatlatacak bir cevap veremediler.şimdi kar tipi lastik taktım gürültü daha da arttı
zaten ses yalıtım da düşük
gürültülü bir motor üretmiş bşrde ses yalıtımını azaltmış.
kötü bir işçilik.

bekirs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki tüm arkadaşlara bir soru: bendeki astrada (cd 2000 model) ecotec motor var. bunla sizdeki tiwinport motorun sesi farklı mı? farklıysa hangisi daha sessiz?

aladngormez

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
peki tüm arkadaşlara bir soru: bendeki astrada (cd 2000 model) ecotec motor var. bunla sizdeki tiwinport motorun sesi farklı mı? farklıysa hangisi daha sessiz?

twinport çok gürültülü
hemde 2007 model
daha 5 aylık araba

emp:)

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger kayışı yerine zincir kullanılıyor twinportda biraz o durumdan dolayıda ses artıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...