twinport motor sesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

corsa1.012v

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Triger kayışı yerine zincir kullanılıyor twinportda biraz o durumdan dolayıda ses artıyor.

evet arkadasa katiliyorum benim de corsa 1.012v var ve ecotec motor zincirli oldugundan dizel gibi ses geliyor bu cok normal, o yuzden kafaniza pek takmayin bu meseleyi, zincirli olan motorlar ayni dizel gibi calisiyor, zaten zincirin tek dez avantaji bu ses olayi, yoksa triger kayisindan cok daha iyi

genius350

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
twinport biraz sesli bir motordur bu bir.
astra classic ile diğer astrayı karşılaştırma motorları farklıdır bu iki.
ve en önemlisi classic araçların yalıtımı aracın fiyatının ucuz tutulması için kaldırılmıştır bu üç.

CeyCeyX

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
sunu soyleyimki bende 1.6 astar war arabadan in baska bi dizel gelsin . hangisi dizel diye sor adam benim arabay gosterir.
twinport ta mukemmel dizel sesi veriyo..

candan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşım zincir olayını iyice araştırdın mı? çünkü benim bildiğim yine triger kayışı var twinport benzinli motorlarda

fakat dizeller için zincir efsanesi hala devam etmekte:)))

ezgene

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eski bir twinport yeni bir ecotec motor kullanıcısı olarak şunu diyebilirimki,ecotec kesinlikle daha sessiz...Karter korumam olmasına ragmen....

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gayet ormal bence o ses jette tsi 140hp nin rolenta sesi inanın astradan daha fazla bende bi ara çok takılmıştım o motor sesine ama şimdi alıştım önceki aracımda ise ne ses geliyodu ne bişey motordan fazla dinleme bence

memzin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende de 2005 model Astra clasic 1.4 twinport sedan var ancak şunu belirtmek istiyorum ki genelde arkadaşlar sesin yüksekliğinden bahsetmişler.Benim aracımda sıralı sistem lpg var ve lpg'dende çok memnunum.Yaklaşık iki haftadır aracım benzinde çalışırken sesli ve titreyerek çalışıyor lpg ye geçtiğimde hem ses azalıyor hemde titreme kesiliyor.Benzinde çalışırken motorun titremesi oturduğum yerden hissediliyor.Fazla duymasanızda sesi motorun düzgün çalışmadığını aracın titremesinden hissedebiliyorsunuz.Bu arada devirde herhangi bir oynama yok.Çalışmada bir sorun yok.Her zamanki gibi tek seferde alıyor.Aracın gidişatındada sorun yok.Araç kalktıktan sonra bu titremeyi hissetmiyorum.Sadece rolantide çalışırken hissediyorum.Lpg'den olabilir diye servise gittim kontrol ettiler bişey yok dediler.Ayrıca lpg'de yapmaması da şaşırtıcı.Bunun için Hatay'da özel servise gittim cihaza bağladılar ve herhangi bir sorun gözükmediğini söylediler.Osmaniye'de ikamet ettiğim için burda özel servise gittim motoru dinlediler sonra yakıttan olabileceğini söylediler.Bana würth marka bir benzin katkı maddesi önerdiler.Bir hafta boyunca da aracımı benzinde kullanmamı tavsiye ettiler geçmesse eğer kontrol edeceklerini söylediler.Üç gündür aracımı hep benzinde kullandım ancak henüz bir değişiklik yok.Açıkçası çok bir sorun çıkartmıyor ama genede 3 yıldır ses çıkarmayan titremeyen aracıma ne oldu diye rahatsız oluyorum.Benim durumumda olan arakadaşlar varsa eğer tecrübelerini paylaşırlarsa sevinirim.Ayrıca bende durum ile ilgili gelişmeleri yazmaya çalışırım.

sjesansarbos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim yeni Astra Sedan 1.6 115 bg var. Motor da normal calisiyor. Normal olmayan sesleri de hic duymuyorum. Twinport motoru ile ve arabamla genel olarak cok memnunum, konforlu, düzenli, iyi iscilik, cok iyi cekiyor, pek fazla yakmiyor...

astraction

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
örnek vereyim.2003 astralar full modeli sıfır satılırken 34.000 lira civarıydı.şimdi 0 kmler kaç lira?? aradaki fark neden kaynaklanıyor?? bence motor sesinin çok çıkmasının nedeni bundan kaynaklanıyor.yani;yalıtımı biraz düşürmüşler.ucuz olsun diye....

sjesansarbos

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benzinli arabalarda yalitim hicbir zaman fazla degildi. Simdi de degil. O yüzden fiyat farki ondan kaynaklanmiyor. Oto pazari krizde. Her ülkede ayni, Almanya veya Türkiye farketmez. Bu sebeple bu kadar indirim var ve sadece Opel degil, tüm markalar. Burada Audi,VW,Renault, herkez iyi indirim veriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...