Vectra B Aracım Jonta yakmış..

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Merhaba;
Bugün iş dönüşü gözüm sıcaklık göstergesine gitti baktım tam100 derecenin üzerinde duruyor ibre, normalde 92 yi hiç geçmezdi. Biraz panik oldum sağa çektim aracı ( eve 500m kala oldu olay, iş yeriyle ev arası 20km ) motoru stop ettim kaputu açtım inanılmaz bir sıcaklık geliyor motordan. Genleşme kabına baktım hiç su kalmamış aracın altına baktım herhangi bir ıslaklık yok. Yavaş yavaş kapağı gevşettim gerçekten de gram su yok !! hemen yakındaki marketten 5lt su aldım tam 4lt su aldı. Bari evin önüne çekeyim aracı dedim eve geldim tekrar baktım Kaba, yarıya inmiş ama yine ıslaklık yok herhangibir yerde. İki gün önce aracın suyuna ve yağına bakmıştım tamdı bir sıkıntı yoktu.
Özel servisi aradım geldi baktılar baya bir incelediler jonta yakmış suyu egzozdan atıyor dediler. Gerçekten de öle elimi koydugumda resmen elim ıslandı. Aracı alıp götürdüler yarın söküp bakcaklar ve masrafı söyliyceklermiş.
Hiç yağ yada su eksiltmeyen araba nasıl olduda aniden jonta yaktı anlamadım. yarın gelişmeleri yazarım hani aynısı başına gelen arkadaşlar olursa belki faydalı olur. Birde bu jontayla birlikte nelerin değişmesi gerekir. Tecrübeli arkadaşlar yorum yaparsa sevinirim. Aracım vectra 2000 cd 157bin km de.

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakın zamanda antifriz değişirdiniz mi? Motorla ilgili herhangi bir bakım, tadilat vs oldu mu?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Şimdi o kapak açıldığında uzun süre ben bu aracı kullanacak isem komple subapları değiştirin derim çelik olanlar ile. Buna bağlı olarak subap lastikleri iticiler falan filan bunların değişmesi demek aracın ileri bir zaman içinde LPG kaynaklı sorunların da anında önüne geçmek demek olur. İşi sağlama alırım yani. Kendi aracım da öyle yaptım.

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle gecmis olsun. Ayni olay daha yakin zamanda basima geldi. Once jonta yakmis dediler daha sonra olayin ciddiyeti artti. Opel corsa d hararet gostergeside yok anlayamiyorsunuz. Sadece bir kere uyari isigi yandi. En fazla 5-6km daha gittim. Araca tekrar motor yapildi yaklasik 3750 maliyeti cikti. Umarim sizin o kadar agir cikmaz!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar öncelikle teşekkür ederim cevaplarınız için. Aracım daha önce tamir görmedi 6 ay önce triger ve devir daim pompası değiştim okadar. Bu subap olayınıda yarın söyliycem ustaya. bakalım gerçi ne diycek ne maliyet çıkarcak onu merak ediyorum. Tık demeyen araba ne işler açtı başımıza, sakin kullanan devamlı bakım yapan biriyim. Demekki olunca oluyor

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gece rüyamda arabamanın arka tamponunun ordan vurmuşlar ve arkası bayağı dağilmış gördüm, bugün o yüzden tedirgindim açıkçası. ( pek rüya görmem görüncede kesin bişey olur ) tampon değilde motor gitcekmiş meğerse, keşke tampon gitseydi :)

lyolcul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Rüyalar tersine çıkarmış dedikleri doğruymuş. Arka taraftan hasar gördünüz ve ön taraftan hasar çıktı :)
İnşallah çok ağır bi masraf açmadan düzelir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İnşallah, bakalım yarın belli olcak