Vectra B Aracım Jonta yakmış..

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Teşekkür ederim. Hocam çelik olmasını söyledim sadece subaplar 390TL tuttu, orjinal GM, parçacının elinde de son kalmıştı bir takım. Subapsan diye bir marka vardı 160 TL ydi onu almadım. Bakalım hayırlısıyla bi toplansın yapılsında ne olacakgörcez

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun hocam, Allah daha beterinden korusun. Yaşadığın endişe ve tedirginliği anlıyorum, çok iyi anlıyorum hem de. Ben de çok tedirgin olurum böyle arabaya bi işlem yapılacakken. Hele de servis ortamıysa bu daha da sıkıntı basıyor. En son kendi çalışan bir ustayla iş yapmaya başladım. O, işi kendisi yaptığı için biraz daha rahatım ama yine de her aşamasında başında durur, gözlemlerim.
Sizin araba da inşallah eskisinden daha iyi bi şekilde toplanır. Yoksa insan, şu ses var mıydı, bu var mıydı, şurası böyle miydi, diye diye takılıp kalıyor.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Saoalın Hakan. Aynen dediğin gibi inşallah bende öle takıntılar yapmam. Bi toplansın bakacaz artık. Hiç yağ su eksiltmeyen araba bir günde nasıl jonta yaktı onu aklım almıyor. Hergün gittiğim standart yol normal sürüş, hani sıkıştırsam oldu diycem öle bişeyde yok. Normal giderken bir anda harareti 105 de gördüm olan oldu. Demek ki olacağı vardı :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Saoalın Hakan. Aynen dediğin gibi inşallah bende öle takıntılar yapmam. Bi toplansın bakacaz artık. Hiç yağ su eksiltmeyen araba bir günde nasıl jonta yaktı onu aklım almıyor. Hergün gittiğim standart yol normal sürüş, hani sıkıştırsam oldu diycem öle bişeyde yok. Normal giderken bir anda harareti 105 de gördüm olan oldu. Demek ki olacağı vardı :)

Aracın senden önce neler yaşadığını bilemezsin ki. Daha önce hararet yapmış bir araç ileri bir zaman içinde conta bıraka bilir.

hknnn

Kayıtlı Kullanıcı
55-Samsun
Siteyi ziyaret et
Daha önce triger ve devirdaim değişimi olmuş sanırım. devirdaimle ilgili bir sıkıntı olduysa, devirdaim görevini yapmadıysa hararet o yüzden ani bir yükseliş yapmış olabilir. Aynı durum, fan açmadıysa da olabilir.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Usta fotoğraf atmış, silindir kapağının ilk hali ve son yapılmış hali. Birde boğaz kelebeğini temizlemiş içi simsiyahtı. Birde dikkatimi çekti motor bloğunun üzerinde seri numara var 000000001 diye onunda resmini çektim. Acaba hepsinde bölemi yoksa banamı denk geldi 1 numaralı blok :D

Ekli dosyalar

• 20150818_124753.jpg
    20150818_124753.jpg
    34.8 KB · Görüntüleme: 34
  • IMG-20150818-WA0002.jpg
    IMG-20150818-WA0002.jpg
    38.8 KB · Görüntüleme: 31
  • IMG-20150818-WA0001.jpg
    IMG-20150818-WA0001.jpg
    28.9 KB · Görüntüleme: 33
  • 20150818_141704.jpg
    20150818_141704.jpg
    32.3 KB · Görüntüleme: 33

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Doğru düzgün işçilik sonrasında saz gibi olur bundan emin olabilirsin;)

josevendetta

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Oncelikle gecmis olsun. Benzeri olay benim de basima geldi, burda konu actim hatta. Keyfi olarak triger ve devir daim degistikten sonra radyator suyuna yag karistigini gordum. Usta conta yanmasina ihtimal vermedi, blok catlamistir dedi kapagi acmamasina karsin. Bu hafta sonu uzun yola cikiyorum iki haftada 3000 - 4000 km arasi yol yapacagim insallah bir sikinti olmaz yollarda.
Aracinizin yapildiktan sonraki durumunu da paylasirsaniz sevinirim.

erdogan_5561

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar merhaba, bu akşam aracımı teslim aldım ve yaklaşık 50km yol yaptım. Öncelikle şunu söleyeyim bilseydim böle olacağını arabanın jonta yakmasını beklemez daha erken yaptırırdım. Araçta inanılmaz değişim oldu olumlu yönde. Sabahları çalıştırdığım zaman titreme olurdu rolantide de titreme oluyordu önceden şimdi arabanın çalıştığını zor anlıyorum rolantide. çekiştede güzel bi iyleşme oldu, mesela 3.viteste zorlandığım rampayı şimdi hiç zorlanmadan çıktım. Ustanında eline sağlık aracın her yerini elden geçirmiş. Arada motor ışığı yakıyordu eksantirik devir sensörünü değiştirmiş.
İnşallah uzun bir müddet böle gider :) aracı almaya gittiğimde bir tane daha vectra yatıyordu benimkinin yerinde, hayırdır usta buna noldu dedim, arkadaşın aracı jonta yakmış tabi eleman önemsememiş öle sürmüş bu seferde araç triger kesmiş motoru dağıtmış. Motora baktım morot bloğunun üzeri simsiyah olmuş, benimkinde fazla bi siyahlık yoktu. Tabi o arkadaş gitmiş en ucuz parçaları toplamış almış. Usta demişki hani biraz iyisini alsaydın.. yok demiş eleman bunu idarelik yap satcam demiş. 140 TL lik Sibap almış. Ben sadece sibaplara 350 TL verdim. Ama saolsun Usta işinin ehli aracı saat gibi yapmış, birde iç dış yıkatmış ben gelmeden :) haftaya tekrar gitcem kontrol için birde radyatör suyunu yeniliycekmiş, şimdi ilaç katmış motoru temizlesin diye haftaya onu boşaltıp antifiriz koycakmış. Bu sıkıntıdan da bölece kurtulmuş olduk, Allah daha kötülerinden saklasın ve herkese kazasız arızasız sürüşler nasip etsin...