vectra triger koparttı çok acil yardım

kurt_35li

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecmiş olsun yapılan işlemleri acıklarsan seviniriz

duzcelihasan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar 1996 vectra 16v arabam triger kayışını koparttı.
sizdem ricam bilgi sahibi olan varsa bu modellerde triger kayışı koptuğu zaman subapları eğermi? bunu söylemesi.:mad:
arkadaşım kesinlikle masraf var önce onu söylemem gerekiyor hatta sana şöyle bir örnek vereyim kendini bir odada düşün ve önünde bir silindir gidip geliyor öyle bir düzeneğe bağlı ki tam senin üstüne gelince geri dönüyor ve bu sürekli oluyor tabi bir problem oldu ve silindir artık durmayacak ve seni sıkıştıracak tabi sana gelecek zararı da sen düşün ..bilmem anlatabildim mi..geçmiş olsun..tecrübeli abilerimizin de dediği gibi pistonlar hareket ederken triger kayışı da sübapların hareketini kontrol eder bu da krank milinin kayışı çevirmesiyle kayışında sübapları harekety ettirerk yakıt ve hava karışımını ayarlamasını sağlıyor...bildiğim kısaca böyle ve animasyonlarını da gördüm..sana tavsiyem deutzh engine diye bir animasyomn var ona bakman...ne olduğunu ve kayışın ne işe yaradığını da orda görebilirsin

Experience

Kayıtlı Kullanıcı
07-Antalya
Siteyi ziyaret et
Bmw'lerde de zincir kullanılıyordu...
Diğer taraftan %100 sübapları büker kısmına katılmıyorum.Bükme olasılığı yüksek evet ancak trigerin kopma anından itibaren ne olduğu çok önemli...
Benim eski eski arabamda seyir halideyken triger koptu.Biranda araba anlamsız bir şekilde yığılır gibi olunca debriyaja basıp sağa çekmiştim zaten.Daha sonra trigerin koptuğunu farkettim, yenisini takacak ustayı bulmam yeterli oldu.Trigeri taktık ve hiçbir şekilde bir bükülme ya da hasar yoktu.Bunun en büyük nedeni ise seyir halndeyken problemin olduğu anda d ebriyaja basmak ve daha sonra calıstırmak/yürütmek için ısrar etmemekti...

kagan-opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kesin kesin bükmüştür sibopları. kurtuluşu yok. geçmiş olsun

crazy_pistols

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walve bir yere kadar ayakta tutar dememin amacı arabayı çalıştırmaya kalkmışsa çalışır ama fazla yürümez diye bildiğim için söyledim..yoksa ÇOK BİLMİŞLİK ten deil yani yanlış anlaşılmasın..sadece yorumdu..yanlış olabilirim kusura bakmayın...

kagan-opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walve bir yere kadar ayakta tutar dememin amacı arabayı çalıştırmaya kalkmışsa çalışır ama fazla yürümez diye bildiğim için söyledim..yoksa ÇOK BİLMİŞLİK ten deil yani yanlış anlaşılmasın..sadece yorumdu..yanlış olabilirim kusura bakmayın...
yok abi sibop büktüğü için kompresör olmuyo motorda. dolayısıyla çalışmaz

M.YILDIZ

Forum USTA'sı
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bmw'lerde de zincir kullanılıyordu...
Diğer taraftan %100 sübapları büker kısmına katılmıyorum.Bükme olasılığı yüksek evet ancak trigerin kopma anından itibaren ne olduğu çok önemli...
Benim eski eski arabamda seyir halideyken triger koptu.Biranda araba anlamsız bir şekilde yığılır gibi olunca debriyaja basıp sağa çekmiştim zaten.Daha sonra trigerin koptuğunu farkettim, yenisini takacak ustayı bulmam yeterli oldu.Trigeri taktık ve hiçbir şekilde bir bükülme ya da hasar yoktu.Bunun en büyük nedeni ise seyir halndeyken problemin olduğu anda d ebriyaja basmak ve daha sonra calıstırmak/yürütmek için ısrar etmemekti...
eskı eskı arabanın markasını ögrenebılırmıyım?? cunkı doğan slx felansa bukmeme olasılıgı var