Yakıt Tüketimindeki Anormallik (Sn. Gökhan_55)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Yakıt Tüketimindeki Anormallik (Sn. Gökhan_55)

Gökhan_55 link' Alıntı:
şimdi sonuç olarak bu durum normal mi değilmi?

İbrenin konumu ile ilgili çeşitli faktörler olabilir buna birşey diyemeyeceğim ama gözlemlediğim ve tecrübe ettiğim kadarıyla 480km değeri az.

İstanbulda 1.4T kullanıcıları var. Onlarda durum nedir? Biraz bilgi paylaşırlarsa biraz daha netliğe kavuşur.

Tablodan bakalım kimler İstanbulda 1.4T kullanıyor? İkimizin haricinde 7 adet kullanıcı var.

Sn. Alahan1963 Abi, Sn. Murat.Dursun,

Sizde durum nedir?

bahadirusta

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

drwaverunner link' Alıntı:
[quote author=bahadirusta link=topic=756.msg12638#msg12638 date=1299432524]
kabarcık olur pıtırcık olur buharlaşır ama benim bildiğim yakıyor arkadaş araçlar dizel kullanıyorum bazen işten dolayı sanki ibre zamkla yapışmış gibi oynamıyor bende ona çok şaşırıyorum inanın..

Ama Sn. Bahadırusta yanlış hatırlamıyorsam 480km gibi bir değer vermişti Sn. Gökhan_55 İstanbul içinde. Bu rakam da oldukça az 1.4T için. Aramızda 170km gibi bir fark var :(
[/quote]

bence aradaki fark kullanım tarzından kaynaklanıyordur sizin kullanımınızın çok sakin ve dikkatli olduğunu düşünüyorum bende çok agresif kullanıyorum mesela 100 kmde 1- 1.5 lt fark oluyor bendede sakin kullanıma göre..

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

Ben 1.6 115 hp aracımı satmadan önce son defa servise sokmuştum.Sebebi ise çok yakmasıydı,ne yaptılar ne ettıler şikayetime çözüm bulamadılar.Hatta aracı makınaya bağladılar belki arıza kodu verir diye yine çözum bulamadılar.Bendde soluğu sahibinden.com da almıştım

ulas79

Kayıtlı Kullanıcı
09-Aydın
Siteyi ziyaret et

valla normaldir benim deponun dörtte üçü dolu şuan ve ful depo ile sadece 75 km yaptım ve araç 350 km gidersin kalanla diyor ama agresif kullanmayı bırakırsam değer 400-450 lere çıkar  yani normal :)

Gökhan_55

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

bu 28 km tamamen sahil yolunda( radarlı) bölgede oldu istesemde hız yapamadım...

D

deathburn

Bilgi Girilmemiş

ulas79 link' Alıntı:
normal az bir eğimde durup normal yola çıkınca da yapar yada düz bir yerden hafif eğimli bir yola çıkıncada yapar ben bunu çok sık gözlemledim evin önü hafif yokuş park edince depo otomatik azalıyor şamandıra eğime uyuyor yola çıkınca kendine geliyor.:)

Mantıklı

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ama buradaki fark 170km.

9lt/100km desek 15lt yapar ?

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Burada 1.4T yakıtı ve ibre yeri ile ilgili olarak 1.6 115hp veya 1.6T 180hp ile karşılaştırmaktan ziyade aynı şehirde aynı koşullarda aynı motor seçeneğini karşılaştırıp değerlendirmek daha doğru olacaktır.

Hatta imkanımız olsa aynı istasyondan fulleyip karşılaştırmak lazım.

erdem2

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Gökhan_55 link' Alıntı:
[quote author=erdem link=topic=756.msg12632#msg12632 date=1299431919]
benzin pompalarının hız ayarları var. pompacılara sorarsanız bilgi verirler. eğer pompacı tabancayı yüksek basınca ayarlayıp depoyu doldurduysa depo içinde oluşan kabarcıklardan depo fullenmeden tabancayı çekmiştir. yolda giderken depo içindeki kabarcıklar kaybolup yakıt aşağı inince gösterge inmiş olabilir

ne kadar fark edebilirki?
[/quote]

ne kadar fark edeceğini tam olarak bilemiyorum. ama biraz gözlemleyin normale dönerse sorun yok demektir

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk depom 250 kmde çeyreğe geldi istanbul da ortalama tüketim 17lt/100km gösterio ve dün beşiktaş-sarıyer-beşiktaş yaptım ve full depo benimde aynı şeviyede düştü sn,drwaverunner ın ulaştığı değerlere ne zaman ulaşıcam merak ediyorum doğrusu (10 lt de bana yeter 17 çok uçuk yani uçak mı bu madd)(ilk beşiktaş sarıyer sahilden dönüş levent üzerinden yaklaşık 30- 40 km toplam )