Yakıt Tüketimindeki Anormallik (Sn. Gökhan_55)

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş
Ynt: Yakıt Tüketimindeki Anormallik (Sn. Gökhan_55)

Sn. Astraowner,

Aracınız kaç kmde şu an?

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

17 litre çok fazla değil mi? Aşırı bu bence maximum 10 hadi 12 lt olur
17 litre bana çok fazla geldi açıkçası

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Ben haftasonu 200km boyunca 3-4-5 viteslerde dip gaz 180-200km kullandım aracı. Ortalama değerim 10lt/100km idi.

ecelnico

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

aracı ilk aldıgımda 13.5 lt ortalamam vardı ilk depoda. Git Gide azalıyor Şu an 12.3 bu ilk baştan bu zamana kadar hepsinin ortalaması.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

valla 17.6 lt hatta 250 km de son çeyreğe geldi ilk depom araç daha 300km de falan 2. arabam olduğu için çok kullanmıyorum biraz agresif kullanıyor olabilirm ama 300 km olmadan bi depo bitiyordu nerdeyse anlık yakıt tüketimini takip edersem zaten kafayı yerim heralde çünkü çok normal giderken bile bazen mesela 4.viteste 80 le giderken 2500 devirlerde oluyor yakıt tüketimi 5lt civarı gösteriyor sonra devir hafif düşünce 2000 e yaklaşınca 12-13 lt göstermeye başlıyor anlayabilmiş değilim hep klimalı ve istanbul şehir içi kullandığımı da eklyim

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Nasıl olur yaa...

Tamam aracın kilometresi çok az fazla yakması normal gözükebilir ama aklım almıyor. Benzin kalitesindendir diyecem tahminden öteye gitmeyecek.

Klima neden açık bu havada? Fan mı klima mı?

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

benzin her zaman shell den ve aynı yerden alırım diğer aracım honda civic ve sürekli 140-150 ile bile gitseniz bir depoyla çok rahat 600-700 km yapabiliyor şöyle düşünüyorum bu ort yakıt tüketimini hiç sıfırlamadm aldğımda araç 7km de ve ort yakıt yine 17 civarı bişeydi ondan olabilirmi dicem ama dün benzin aldığımda depoda 16lt vardı depo sanırım 56 lt yani 40lt/250km yakmışım 16l/100km e geliyor sanırım geçen hafta servise de sordum normal düzelir dediler bi hata fln bulamadılar klimaya gelirsek kışın fan yeterli olabilr ama klima açık kullanıyorm hep onun ekliceği yakıtta değilim 1lt bile eklemez die düşünüorum 100km de

drokaner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ilk aldığımda arabayı ortalama yakıt tüketimi bu seviyelerde idi....ancak antalya ankara arası seyahat sonrası 8,3 e düştü...yani 600 km ş.dışı yolda araba toparlamıştı...şu anda 2000 lere geldi ve ş.içi 600 kmleri görecek gibiyim....depo konusundada aracı hafif sole yatık eğimli yerlere koyarsanız depo seviyesi düşüyor...

D

drwaverunner

Bilgi Girilmemiş

Gözlemlemeye devam edin o zaman ama gene de tüketim bana çok fazla geldi.

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eet diğer araçlarda bu kadar belirgin olmasada bu araçta çok fazla dalgalanma oluyor benzin göstergesinde bazen hemen iniyor ertesi gün gittiğinizde olması gerekn yere dönmüş oluyor bende şuan böyle olsada ilerde yakıt seviyemin düşeceğini düşünüyorum bir şehirler arası kullanımda düzelir diye umut ediyorum birde bu ort yakıt sıfırlarsam aracı ilk aldığım günden itibaren bir ortalam araç gösterebiliyormu yoksa sıfırladıktan sonraki ortalamaları  mı görebilirim sadece?