Yazlık lastik hakkında...

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
al tak bitane istepleye bakalım iş yapıyormu :D

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bende kumho ecsta ku 31 takılı. Yanakları güçlendirilmiş XL yanaklı, Hız kodu Y , ultra performans lastiği diye geçiyor. lastik sert ve gerçekten gürültülü bir lastik.Özellikle vitesi boşa atıp durmaya yakın sessizlikte, lastiğin o kalın gürültüsü aracın içine çok net geliyor. Bunun dışında şu an kuru zeminde yol tutuşun iyi olduğunu söyleyebilirim. Bundan öncesinde conti premium contact1 takılıydı. Kuru sıcak hava ve tozlu zeminde aracı savurmak çok kolaydı.Güven hissi vermiyordu sanki her an bırakacakmış gibi. ama ıslak zeminde conti'ler tam tersine iyi tutunuyordu :) . Kumho kuru da conti premium contact1 den çok daha iyi tutunuyor diyebilirim.Islakta henüz zorlamadım. Birde contilerim 205 / 55 / 16 ydı. Kumholarım 225/ 40 / 18. Tabi biraz lastik boyutuda etkili olabilir

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben kumho da balans problemi çok yaşadım ondan yanaşmıyorum ...

ama güzel lastik kuruda heleki dişli asflaltta arabanın biyerini koparacam diyordum bazen...ama onunda ıslağı zayıf...

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynen genel olarak KU31 kullanıcılarının tespiti de sizin dediğiniz yönde. Yabancı forumlardan 5 üzerinden 3.5 gibi notlar alıyor. Çoğu kullanıcı da tam bir kuru pist lastiği diye bahsediyor XL esnemeyen yanakları olduğu için. KH31 de vardı benim lastikçide, o biraz daha optimal ayarlanmış gibi görünüyor. Konfor ve ıslak performans değerleri iyi gibi...Tek canımı sıkan yanı E sınıfı tüketim değerleri.

954fireblade

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cok takma onlara a sınıfı buzdolabının kapısınıda açarda 3 dakka ayaküstü atıştırınca oda belinden suyunu alır elentiriğin,tüketim değeri tr şartlarında sana kalmış birşey ;)

ahmetokur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bu lastik işi çok karışık baba ya.
O kadar marka varki... Michelin,Pirelli,Continental,Bridgestone,Good Year,Nokian... Kullananlara git sor, hepsi kendininkine şahane lastik der...
Bi de SAVA var tabi :D :D

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Orası doğru da caner, bu kışlık lastikler mahvetti beni. 10 litre tüketim mi olur şehir içinde mazotlu arabayla :D Bir de sakin sürüyorum ha, abansam 12 13 litreyi bulcak :D
[MENTION=58542]ahmetokur[/MENTION]
Benim eski arabadaki continentaller bir harikaydı. ContiPremiumContact5 bildiğin vampir gibiydi, yok böyle bir frenleme ve ıslak tutunması...Gerçekten farkettiriyor, 675 liraya 4 tane lastik aldım 15", bu arabanın jantlar 16 ve geniş taban lastik. 380 lira hesap çıkardı tansine lastikçi, internette 390 lira aynı lastik :D