Yeni motor yaptirdigim CORSA aracım 5000km de YATAK SARDI. Acilll

ibrahimer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaslar merhaba. Yeni bir üyeyim.acil yarsima ihtiyacim var. cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
2004 model 1.3 cdti corsa c aracim var. Aracim 200.000 km de. Agustos ayinda Ordudan Ist. de donerken Boluda otobanda hortum patlatip su bitmesin dolayi ani hararetten,motor yaktim.Direksiyona gecen arkadas hararete bakmadigindan motoru kucaga aldik. ist çekici 600 tl para istediginden boluda yaptirma karari verdim. Cekicinin goturdugu ustaya arabayi verdik. Malzemeleri istten ben gonderdim.4000 tl masraf yaptim.

5000 km dir araci sıkıntisiz ve ozenli kullaniyordum. Gecen gece Sabiha gokcenden umraniyeye gelirken hizimi 120 km civarina cikardigim sirada birsey cuff etti ve yag isigi yandi ve motor calismaya devam etti.Hava cok soguktu ve genel hizim 90- 100 civariydi.Aninda kenara cekip kontagi kapadim. Ne yag ne su eksilmesi yoktu.Arac atasehide bir tamirci/servis e cekildi.Ertesi gun usta kontaga basti ve araba traktor gibi vuruntulu bir ses ile calisiyordu. Motor acilacak acmadan bir sey diyemem dedi. Motoru yapilirken yag pompasini degistirdimi diye sordu. Degistirmedi dedim. Motor yapilinca degismesi gerekiyormus soyledigine gore.

Bolulu ustayla ozel konusmamizda yag pompasi bozuksa garanti vermem, baska birseyse yardimci olurum dedi. Bende arabaya anahtar vurdurmam, sen acip bakacaksin baskasi actiktan sonra isler degisir dedim. Cekicilri 3-4 gunde bir ist.e geliyormus. Alinacakti. Dun bir gorusme daha yaptik. Sen motoru orada actir, elimde bir multijet motor var gereken parcalari yollayayim eger buraya getirirsek yag pompasi arizali ise karismam dedi. Geneli sakin bir gorusme oldu.

Bugun internette detayli inceledigimde yuksek ihtimalle motor yatak sardi, sariyor, vuruyor. Ne derseniz iste. Hasarin seviyesi belli degil ama motor en azindan calisir durumda.

Şimdi ne yapmaliyim. Asil onemli olan bu.

1- Motor yapilinca yag pompasi mutlaka degismelimidir?. Bu cok onemli.

2- Arabayi Boluya goturup ustayla yuzlestireyim mi? Niyetine guvenmek istiyorum ama camur yapma ihtimali olabilir. Ben sakin Bizi suclu cikartip isten siyrilmaya calisabilir.Eger haksiz yere camur yaparsa kavga cikacaktir.

3- Bu durumu yasamak istemedigimden. Parcalari gonderecegi icin gerekli masraflari goze alirsak cepten ne kadar cikar?. Buda cok onemli

4- Baska ne yapabilirim alternatiflerim ne?

Cevaplayan arkadaslara simdiden cok tesekkur. Sizden gelenlere gore hareket edecegim. Moralim oldukca bozuk.Duruma gore katil bile olabilirim :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
140 binde motor yaptırdım. Komple hemde tüm işlemleri tamamlandığında site sponsoru Hakan bey aradı ve yağ pompası değişelim dedi. Bende gerekli ise değişelim dedim ve değişti. Bu yağ pompası konusu eğer önemli olmasa Hakan bey özellikle değişelim demez idi.

Şimdi sizin sorun yağ pompasından çıktı ise ve usta toplanır iken size bu konu da uyardı ise ve siz kalsın dedi iseniz o zaman kusura bakma sen haksız olursun. Ama adam seni uyarmadı ise ve pompa sorunundan durum bu noktaya geldi ise işte o zaman usta sorumlu çünkü uyarması gerek idi.

Adam elimde motor var demiş o motordan çıkma parça olur o kadar.

ibrahimer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hayir bu konuda kesinlikle bir telkini olmadi. Kendisinin banagonderdigi parca listeside hala duruyor. Yag pompasi yok.

Elindeki parcalari bana gonderirse burada karsilasacagim masraflar konusunda ne dersiniz.

Astra97

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 liradan fazla işçilik parasını gözden çıkar önce.Sonra onun takım contaları v.s. 2000 lirayı bulur diye düşünüyorum.

Nobran

Emektar Üye
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hocam senin tek talihsiz yanın tanıdık bir tamircin olmaması. Araç nerede arıza yapmışsa en yakındaki yerlere götürmüşsün.

Şimdi Boludaki adam eksik bir şey yapmışsa bile İstanbuldaki adam motoru açınca herşey sil baştan olacak.

Boluluyu unut, İstanbuldaki tamirci sana güven verdiyse ona emanet et, yoksa İstanbulda illaki kazandığı paranın hakkını veren bir tamirci vardır. Forumda da yardımcı olurlar. Ne gerekiyorsa yapsınlar çalıştırsınlar aracını. En azından sürekli Bolu ile muhatap olmazsın, çünkü ha diyince kapısını çalabileceğin bir yerde değil.

ibrahimer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1000 liradan fazla işçilik parasını gözden çıkar önce.Sonra onun takım contaları v.s. 2000 lirayı bulur diye düşünüyorum.

Bende burada karmasaya dusuyorum iste. Internetten yaptigim arastirmalarda.500 tl den 4000 tl ye varan rakamkar gordum. Kiminin motoru kitlemis, kimi blok catlatmis. Benim arac calisir durumda . tabi traktor gibi calisiyor.

ibrahimer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Hocam senin tek talihsiz yanın tanıdık bir tamircin olmaması. Araç nerede arıza yapmışsa en yakındaki yerlere götürmüşsün.

Şimdi Boludaki adam eksik bir şey yapmışsa bile İstanbuldaki adam motoru açınca herşey sil baştan olacak.

Boluluyu unut, İstanbuldaki tamirci sana güven verdiyse ona emanet et, yoksa İstanbulda illaki kazandığı paranın hakkını veren bir tamirci vardır. Forumda da yardımcı olurlar. Ne gerekiyorsa yapsınlar çalıştırsınlar aracını. En azından sürekli Bolu ile muhatap olmazsın, çünkü ha diyince kapısını çalabileceğin bir yerde değil.

1500 Tl ye felan bitecegini bilsem hic gondermeyecegim. Oyle 3000 olursada pesini birakmak istemem.

mustafa57

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle geçmiş olsun. Açıkcası bolu lu ustadan çok fayda geleceğini sanmıyorum, arabayı bolu-ist. dolaştırmaktansa istanbulda güvendiğin bi ustaya açtır, bolulu ustadan da ne koparırsan kar say.

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar siz daha iyi bilirsiniz ama o aracın sadece silindir kapağını açmak kapamak dahi ikibin yer. Diğer kısımları saymıyorum bile. Bu iş içinden çıkılmaz belki piston sekman sarmışta olabilir. Olur da olur şahsen ben bu işin içinden çıkamam da diğer arkadaşları bilemem.

t.abel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçmiş olsun, Boludaki usta kim acaba?