Yeni motor yaptirdigim CORSA aracım 5000km de YATAK SARDI. Acilll

ibrahimer52

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzer bir sorunla ben de karşılaşmıştım hastaneye gidiyordum aracım aniden yağ lambası yakıp motor asırı derecede sarsıntılı ve vuruntulu calışıyordu buna rağmen durmadım yaklaşık 2-3 km falan gittim hastaneye vardım ve park ettim sonrasında usta çagırdım ve baktırdım bana büyük ihtimal yatak sarmış dedi neyse motoro söküldüğünde bir baktık ki gaytın bir parçası kırılmış tırnak büyüklüğünde bir parça pistonun tepesine gömülmüş ve her harekette silindir kapağa vuruyormuş gürültülü çalışma o sebeple oluyormuş kısaca yatak sarmamıs inşallah sizde de böyle bir durum olmuştur az bir masrafla işin içinden çıkarsınız ayrıca evet araca motor yapılırsa yağ pompası mutlaka değişmeli cunku eski yağ pompasına güven olmaz ama değişmeyenler de var tabii geçmiş olsun...

Cok tesekkurker. Simdi buyuk ihtimal istanbulda yaptirmayi dusunuyorum. Iste bana olan biteni soykeyecek boyle bir usta lazim simdi. Tabi sadece motoru acsa bir teshis koymasi acisindan. 300 Tl istedi bir usta bugun. Yapilmayacaksa toplamam parcalari koyariz bagaja dedi. Ustu acmadan yag pompasindan mi degilmi altran baksan dedim, onada yanasmadi.