Yeni tüketim rekorum. (:

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Yeni tüketim rekorum. :)

Tolga CESUR link' Alıntı:
abi 50 tl ile 20 litre gaz alıyorum 175 km gidiyorum  :)
Bende 97 TL ye(lt=2.20) 440 km...Astra G(100-105hp) çok yakıyormuş bendeki 180 lik otomatiğe göre.Doğan! Arabadan değilde sürüş tarzından kaynaklanıyor gibime geliyor.

GNSpower

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et

Huseyin link' Alıntı:
Bende 97 TL ye(lt=2.20) 440 km...Astra G(100-105hp) çok yakıyormuş bendeki 180 lik otomatiğe göre.Doğan! Arabadan değilde sürüş tarzından kaynaklanıyor gibime geliyor.

Olabilir Hüseyin abi, Active Select'in inceliklerine de çok alıştım diyemem, benim istediğimden fazla bağırıyor açıkçası araba. Üstüne beni biliyorsun,küçük bir buzağı ağırlığındayım o da eklenince yakıt coşuyor. :)

Huseyin4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

GNSpower link' Alıntı:
Olabilir Hüseyin abi, Active Select'in inceliklerine de çok alıştım diyemem, benim istediğimden fazla bağırıyor açıkçası araba. ֜stüne beni biliyorsun,küçük bir buzağı ağırlığındayım o da eklenince yakıt coşuyor. :)
Bizde öyle tüy siklet sayılmayız hani kaldıki çoluk çocuklu halimiz.yalnız bu verdiğim değerde  %80 ini eşim kullandı active sellect sanki kadınlar için yapılmış.hızlanma süresi düştükçe vites daha düşük devirlerde  büyüyor.örneğin çok  sakin kullanımda otomatikte 80-90 km hızda vitesi manuele aldığımda bi bakıyorum 6.vites yuh diyorum çekiççç ne zaman 6 oldun?oysa otomatikte olsa vitesi görmüyorsun 80 de 6. vitestesin ani hızlanma gerektiğinde basıyorsun araç toparlanana kadar bi verim kaybı yaşanıyor haliyle.Bir süre manuelde kullanmanı tavsiye ederim.Ben %90 manuel kullanıyorum.opel active sellecti bana yapmamış zaten hahaha