Yollarda hız sınırı yükseliyor!

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehirler arası yolda trafik polisliği yapan bir polisle konuşmuştum daha önce zaten 110 a kadar idare ediyoruz demişti bana..şimdi yasa çıkarıyorlar
110 KM OLACAK

dubleyollar.jpg
TBMM Adalet Komisyonu üyesi ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, duble yollarda hız sınırını 110 kilometreye çıkarmak için yasal düzenleme yapılacağını bildirdi.

AKP Kastamonu il ve ilçe yöneticileri ile İzbeli Çiftliği'nde bir araya gelen Köylü, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı. Köylü, Trafik Kanunu'nda önemli değişiklikler yapılacağını söyledi.

Araç satışlarında galericilere yetki verilmesinin gündemde olduğunu belirten Köylü, “İçişleri Bakanlığı galericilere yetki verecek. Bilgisayarlı sisteme girip, araç kayıtları görülebilecek. Duble yollarda hız limiti, 110 kilometreye çıkartılacak. Otoyollarda 120 olan hız limiti devam edecek. Şehir içi azami sürat ise 50 kilometre olacak. Ancak önümüzdeki yıllarda trafik komisyonu, bu limiti duruma göre 20 kilometre artırabilecek” dedi.

Köylü, Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanun'un isminin de “Silah Kanunu" olarak değiştirileceğini söyledi.

Konuyla ilgili yasa tasarının TBMM Başkanlığına sunulduğunu hatırlatan Köylü, silahlarla ilgili uygulamaların, AB mevzuatı ile yeni Türk Ceza Kanunu'na uyumlu hale getirileceğini bildirdi.

Köylü, mevcut yasaların, tek yasada toplanması amacıyla hazırlanan Silah Kanunu Tasarısı ile silahların sınıflandırılacağını dile getirerek, tasarıda silahlar ile bunların mühimmatı, aksamı, parça ve aksesuarlarının ithali, üretimi, satışı, imhası, edinimi, taşınması, bulundurulması gibi işlemlerdeki usul ve esaslara yer verildiğini anlattı.

harrun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çift yönlü yollarda en yüksek 120 otobanda 140 olmalı diye düşünüyorum.Zaten otobanda trafik akıcı gidiyor.Hızı düşük tutmanın ne anlamı var. ?

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
110x1.1=121Km olarak mı düşünmeliyiz limiti? Geçen gün 5.20d'de GPS ile KM saatini karşılaştırdım, KM saati GPS'e göre 8-9km daha fazla gösteriyor. Biraz da oradan pay var yani. Limitleri zorlayacağız ya illa... :D

Bülent5834

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla otobanda 140-160 12 senedir böyle kullanıyorum
yasa çıksa ne yazar istanbula
ankarayı bilmem

İzmiRli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ooooo bu hız sınırlarını getirseler nealoacak ki yea millet yine biLdiğini okur otobanda sınır 120 mymiş adam o kadar hızlı gidiyorki sadece sesini duyabiliyorsunuz stop lambalarını görüyorsunuz yok ki şöyle kobra takibi dizisindeki gibi poLizei Ler :D:D enselesinler hemen şunları :D

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
otobanda 120 yapsalar nolur 90 yapsalar nolur. 120 le orta şeritte giderken adam gelip enseme yapışıp yol istiyor. Sağdan soldan minibüsler arabalar vızır vızır geçip gidiyor. 50 yıl önceki arabalara göre ayarlamışlar sınırı şimdi işkence çekiyoruz. 1 saat den fazla 120 le gidince direksiyonu bırakıp arabadan inesim geliyor :D neyse en azından E-5 de sınır 110 olucak artık gönül rahatlığıyla trafiğe uyabilirim. :D İçimde hep ya radar varsa korkusu oluyorda :D