Yollarda hız sınırı yükseliyor!

kustooo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun gercekcılık payından emınmısınız yasa kabul edıldı ama yururluge gıren bıldırı emnıyet mudurluklerıne dagıtılmadı bılıyorum

en azından 155 aradım oyle dedıler

bence bu sebeple uygulamayı engelleyememeleri gerekir. yani bir kanunun maddenin vs. resmi gazetede yayınlanması en geçerli ilan etme şeklidir bence. eğer ki resmi gazetede yayınlandıktan sonra 110 km gibi bir hızla ceza kesilirse, dava açılıp iptali istenebilir.

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bunun gercekcılık payından emınmısınız yasa kabul edıldı ama yururluge gıren bıldırı emnıyet mudurluklerıne dagıtılmadı bılıyorum

en azından 155 aradım oyle dedıler

Kanun değişiklikleri resmi gazetede yayınlandığı gün geçerlidir. Emniyet ve karayolları hazırlıklarını tamamlayamadılar henüz. ancak kural ne ise onu uygulamakla mükellefler. Henüz azami sürat levhaları değişmedi. Ama kanunu polis biliyor:D

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
otobanda 220 olsun duble yollarda 140 olsun, Tek şeritli yollarda 120 olsun şehir içi 90 olsun. Olsunda olsun hepsi iyi güzelde halen araba sürme adabını bilmeyen insanlar varken otobanda hız sınırı 5000km olsa ne yazar..
13.07.2010 tarihinde otobanda giderken iç içe geçmiş 5 tane plastik kovayı TIR'ından otobanın göbeğine adan adam yüzünden öndeki bıyığım olduktan sonra bıyığım yere sürte sürte müsait bir park edecek adam bulamadığım için 4lülerim yakarak 100le giderken (sağ şeritten) 140 arkama yapışan durmadan selektörle taciz eden adam olduktan sonra.

Kuralları hiçe sayıp otobandaki maksimum hızın 120 (%10 ile 132) km olmasına rağmen 12 senedir 140la gidiyorum diyenler olduktan sonra...

Ne yapayım hız sınırının arttırılmasını...

Unutmayalım unutturmayalım bu kurallar bizlerin can ve mal kaybını en aza indirmek için yapılmış. Eğer önümdeki TIR o kovaları attığımda Kovaların mecbur üzerinden geçtim ve arkadan gelen arabalar kaza yaptı. 100'den 80'e 3 sn inemeseydim. Eğer 140 ile gitseydim ya ani manevra yapıp takla atabilirdim yada ani bir frenle arkamdaki arabaları daha fazla tehlikeye sokabilirdim. TRAFİKTE TEK SİZ YOKSUNUZ!

lapsetur

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.amatorbalikci.net
Geçen yıl Almanya'ya gittiğimde taksiye bindim taksi şöförü Türk'dü otobanda sol şeritte giderken bir aracın arkasında kaldık şöföre öndekine niye sellektör yapmıyorsun yol versin diye sordum oda burada böyle şeyler yasak öndekini stress'e sokuyor diye cezası var dedi ya şikayet ederlerse ehliyetime elde koyabilirler dedi. Ayrıca sivil polisler böyle şeyleri denetlemek içinde sürekli geziyorlarmış yanı öndeki araç sivil polisde olabilirmiş mecburen paşa paşa öndeki aracın keyfi gelince sağa geçmesini bekledik

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Geçen yıl Almanya'ya gittiğimde taksiye bindim taksi şöförü Türk'dü otobanda sol şeritte giderken bir aracın arkasında kaldık şöföre öndekine niye sellektör yapmıyorsun yol versin diye sordum oda burada böyle şeyler yasak öndekini stress'e sokuyor diye cezası var dedi ya şikayet ederlerse ehliyetime elde koyabilirler dedi. Ayrıca sivil polisler böyle şeyleri denetlemek içinde sürekli geziyorlarmış yanı öndeki araç sivil polisde olabilirmiş mecburen paşa paşa öndeki aracın keyfi gelince sağa geçmesini bekledik

Korna çalmak, selektör yapmak, bunlar hep ehliyete el konulmaya neden oluyor. arkadaşım benim polonyaya gitti. Karşıdan karşıya geçerken Lamborgini yol vermedi diye hemen ilerideki polis görmüş ve aracı bağlamışlar.

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sınırı yükseltildi diye maksimum hızla gitmek zorunda değilizya isteyen istediği hızda gitsin. Tabi birde otobanlarda güvenli gidiyorum diye orta şeritte 70-80 le gidenler var. Aslında hem arkadan gelenleri hemde kendilerini tehlikeye attıklarının farkında değiller bence. Mesela ben otobanda genelde 130 u geçmem ancak sol şeritte 130 la pek barındırmıyorlar hoş normalde sol şerit zaten sollama şerifi ama minibüsler bile sellektör yapıyor. Mecbur orta şeride geçiyorum ama o da ne sağ şerit boş olmasına rağmen orta şeritte 70-80 gibi bir hızla giden araba. E ben %10 luk hesaplada limitler dahilinde giderken bir anda benden 50-60 km daha yavaş giden bir arabanın arkasında kalıyorum. Ya fren yapacağım ya sağ şeride geçeceğim ya peşinden 80 le gidip sol şeridi bekleyeceğim. E biraz önce sol şeritten 150-160 la geliyorlardı benim öndekini geçmem için nasıl bir akselerasyona ihtiyacım var ki trafiği aksatmayayım. Direk sağından geçmek daha cazip görünüyor ama benim bildiğim sağlamak yasak. Yani aslında kurallara uyarak birazda trafiğe uyarak gitmek daha mantıklı geliyor. Benimde 80 le 90 la gittiğim zamanlar oluyor ama sağ şeritte olmama rağmen trafiği aksattığımı hissedersem trafiğe ayak uyduruyorum. Herkes bilir kardeşim otobanda hıs sınırı 120 ben geçerim sola kimseyede yol vermem kimsede bir şey diyemez demeyi ama diyoruzya işte yollarda yalnız değiliz.