1.6 Astra G Z20LET Dönüşümü

yavuz_ozaydin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet Erzincanlıyım ama pekte heycanlı sayılmam Z20LET olsaydı belki biraz heycanlanabilirdim :D

Erzincanlı birini burada bulacağımı hiç düşünmemiştim :)
C20LET heyacaldırır mı seni söküp vereyim motoru sana ;)

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Erzincanlı birini burada bulacağımı hiç düşünmemiştim :)
C20LET heyacaldırır mı seni söküp vereyim motoru sana ;)

Niye abi nesli tükenmiş mi Erzincanlıların =) C20LET de olur neden olmasın,gaz kelebeğinin telli olması dışında ne kadar farkları var bilmiyorum ama birbirlerinden çokta aşşağı kalır bir yanları olmaması lazım.

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
z20let kolay sen paradan haber ver motor tesisat beyin şanzıman.... ben 1.000 tl ye boş corsa b kupa buldum ama almadım çok para yer diye.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ne modifiyeler yapılıyor, olur tabiki, ama sadece masrafını düşünmeyin. Tüm yaptığınız işlemleri trafiğe işletmeniz gerekiyor. Bunun yanında bunları güzel bir şekilde yapabilecek iyi ustanız olmalı, aynı zamanda uğraşacak. Birde modifiye sonrasında bu araç yolda gidebilecek mi? yani Bertone alt takımı ile sizin alt takımınız aynı değildir, fren mesafesi, kavşaklardan geçeileme özellikleri tutmayacaktır. Adamlar Murat 131 e Şahin e turbo takmış, bunuda yaparlar eminim. Soru değer mi? Ona vereceğiniz masrafla daha başka şeyler yapılabilir düşüncesindeyim.

Aşağıdakiler görüntü olarak normal araç ama :D
Opel Astra 2.2 Sport 2002 Model 22.500 TL Galeriden satılık ikinci el Kırmızı renk - 130864913

Opel Astra 2.0 T Sport 2005 Model 33.500 TL Sahibinden satılık ikinci el Gümüş Gri renk - 135801183

2.0 Astra ne güzelmiş yav. :sulanma:

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilandaki astra h bende.Normal astra H lardan farklı olmadığı için İstediğinin aynısı oluyor.Tek yazılımla 170hp 250nm den 235-240hp 380-400nm ye ulaşabiliyorsun.1.6 astra g yi Z20 let e çevirmek gerçekten zahmetli.Tabi ruhsata işletmekte imkansız.

Mst

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilandaki astra h bende.Normal astra H lardan farklı olmadığı için İstediğinin aynısı oluyor.Tek yazılımla 170hp 250nm den 235-240hp 380-400nm ye ulaşabiliyorsun.1.6 astra g yi Z20 let e çevirmek gerçekten zahmetli.Tabi ruhsata işletmekte imkansız.

Kardeşim araban çok güzelmiş maşallah. Allah kaza bela vermesin.

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Serdar içimi okumuş. Ben de şu ilandaki aracı çok beğeniyorum.
Opel Astra 2.0 T Cosmo 2005 Model 34.000 TL Sahibinden satılık ikinci el Gri renk - 133035958

Arabanızda X16XEL marka motor var, ve ebay üzerinde bu arabalara uygun bolt-on diye geçen al-tak turbo kitleri var, 0.3 bar ayarında bir turbo atmosferik beslemeden daha çok yıpratmayacaktır motoru ancak 150hp civarına kesinlikle çıkaracaktır. techturkey forumunda fabrikasyon mazda motoruna 0.8 bar uygulayan bir dayı vardı hem de lpg ile yürütüyordu aracı bayağı da bir km yapmış en ufak bir sorun da yaşamamış, turbo motora forged organ olayı sanırım şehir efsanesi olma yolunda gidiyor :)

Flea_

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Madem 10.000 lira gibi bir bütçeniz var motor değiştirmek yerine
Headers-Komple Egzoz -Dereceli Egzantrik ve Egzantrik kasnakları - Chip tuning - Kutu içi bir performans filtre - Ayrıca Silindir kapağını işleyip- Port polish ve Blue Print yaparsan yaklaşık 40 hp güç alırsın buda bertone 2.0 t motordan farksız gelir sana emin ol ayrıca fren sistemlerini geliştirip kaliteli bir coilevır ve lastik takımıyla Audi s3 lere kafa tutarsın

vmaxdynox20xevecotec000s.jpg

[Astra G GSİ ecotec motora sahip orjinali 136 hp 188 nm güç üretmekte olan aracımda kent cam 278 profilli ec2002 supersport egzantrikler, derestricted airbox ,k&n panel filter ,irmscher headers,irmscher son susturucu bulunmakta; Aşağıdaki dyno verileri Vmax map sonrasında alınmış verilerdir . ]

Bildiğimiz gibi beygir, yüksek devir çevirebilme kapasitesi, tork da o devire daha hızlı ulaşabilmek için gereken mukavemet, bir döndürme gücüdür. Bir Astra G nin Audi S3 e kafa tutabilmesi için 1.0 ve bar ve üzeri turbo, custom spor şanzıman ve daha yüklü oynamalara ihtiyacı var. Nihayetinde 210 225 265 hplik 3 ayrı seçenek ile piyasada bulunan araçlar bunlar.
X16XEL az yakan eknomik bir motor, o meziyeti de elinden alınırsa hiç bir işe yaramaz muhtemelen, en azından sedan astra G ile heba olur o motor ile oynanırsa, beygir de tek başına yetmez mutemelen.

BassBoost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hevesimi aldım sayılır,bir süredir çalışmıyorum eldeki parayı bu gibi şeylere harcamaya başlamak için önce işe girmem gerek,cevabı aldım zaten bu arabaya binmeye devam edeceksem eğer 130 140hp civarları benim için yeterli gelir,bunun içinde okadar fazla para gerekmez sanırım