97 Vectra B1 elektrik arizasi Yardim Lutfen

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence elektrik tesisatını kontrol edin vectraların kronik sorunu kabloların izalasyon bölümü kavrulup dökülüyo benim tahminim motor kaputunun altında akünün hemen üstünde siyah bir büyük kutu içersinde sanırım benzin otomatik rolelerinin olduğu kutu onun kapağını açın yanlarında 2 adet plastik mandal var kabloların izalasyonları dökülüp birbirine şase yapıyo olabilir ona bi bakın ama sakın ha oynatmayın oynatınca her taraf dökülüyo benimde başıma geldi farklı elektrik problemleri konularıma bakarsanız egr vs komple kendim izole ettim şükür allaha sıkıntı yok.
not kablolara müdahele edecekseniz mutlaka kutup başını çıkarınız.

Son düzenleme:

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence elektrik tesisatını kontrol edin vectraların kronik sorunu kabloların izalasyon bölümü kavrulup dökülüyo benim tahminim motor kaputunun altında akünün hemen üstünde siyah bir büyük kutu içersinde sanırım benzin otomatik rolelerinin olduğu kutu ono kapağını açın yanlarında 2 adet plastik mandal var kabloların izalasyonları dökülüp birbirine şase yapıyo olabilir ona bi bakın ama sakın ha oynatmayın oynatınca her taraf dökülüyo benimde başıma geldi farklı elektrik problemleri konularıma bakarsanız egr vs komple kendim izole ettim şükür allaha sıkıntı yok.
not kablolara müdahele edecekseniz mutlaka kutup başını çıkarınız.
Arkadaşın dediğine kesinlikle katılıyorum ben geçen hafta tesisatı komple söktürdüm beyne giren sokete kadar parçaladım tesisatı bez bantla hepsini teker teker sardım ve tekrar toplayıp tesisatı yerine taktık söktüğümdeki izlenimlerim şu oldu kabloların çoğu arkadaşın dediği gibi sıcaktan özelliğini kaybedip dağılmış ve bir birine her an kısadevre etme ihtimali var benim araç bu yüzden motor sigortasını yaktı bu işlemi mutlaka yapın yoksa vectra beyin arızası veriyor yok tesisat yakıyor yok şu elektrik arızası veriyor demeyin tesisatlarınızı gözden geçirin acayip sorunlu kablo kullanılmış araçlarımızda....

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşın dediğine kesinlikle katılıyorum ben geçen hafta tesisatı komple söktürdüm beyne giren sokete kadar parçaladım tesisatı bez bantla hepsini teker teker sardım ve tekrar toplayıp tesisatı yerine taktık söktüğümdeki izlenimlerim şu oldu kabloların çoğu arkadaşın dediği gibi sıcaktan özelliğini kaybedip dağılmış ve bir birine her an kısadevre etme ihtimali var benim araç bu yüzden motor sigortasını yaktı bu işlemi mutlaka yapın yoksa vectra beyin arızası veriyor yok tesisat yakıyor yok şu elektrik arızası veriyor demeyin tesisatlarınızı gözden geçirin acayip sorunlu kablo kullanılmış araçlarımızda....

tecrübe ile sabittir aynı şekilde bende kendim sardım beynin önündeki dirsek gibi bişey var orası sağlam gibi geldi oraya kadar sardım tek tek.
istanbul un enbüyük yetkili servislerinden birinde çalışan elektrik ustası bi arkadaşım var ona bu konuyu sorduğumda sadece vectra b lerde bu sorun olduğunu öğrendim nedeni ise vectra b lerin türkiye üretimleri olanlarda bu sorun varmış yani malzemeden çalmışız.:D

Bulent SARI

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimki 97 alman toplaması fakat kullanılan kablo çok kalitesiz sert malzemeden yapılanlar çatlamış yumuşak olanlar orginal duruyor birde bu tesisat yüzünden gördüğüm sıkıntıları aktarayım1-) serviste tech 2 yi bağladıklarında beyne ulaşamıyorlardı sebebi kısa devre yapmış tesisat 2-) birde yol ortasında tesisat yüzünden yanmış vectra gördüm oda servisteydi tesisat yenileniyordu. en sonuncusuda benim yaşadığım sıkıntı...kısacası bence bu modelde vectra kullananlar arabasında bi yangın söndürücü bulundursun :D

kamuran66

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
göstergelerin bir an sıfıra gelip tekrar çalışması muhtemelen ABS beyninden yapabilir.

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tecrübe ile sabittir aynı şekilde bende kendim sardım beynin önündeki dirsek gibi bişey var orası sağlam gibi geldi oraya kadar sardım tek tek.
istanbul un enbüyük yetkili servislerinden birinde çalışan elektrik ustası bi arkadaşım var ona bu konuyu sorduğumda sadece vectra b lerde bu sorun olduğunu öğrendim nedeni ise vectra b lerin türkiye üretimleri olanlarda bu sorun varmış yani malzemeden çalmışız.:D

Muammer ve Bulent arkadaslarim, ilginiz icin cok tesekkur ederim oncelikle,
dedikleriniz mantikli seyler, ve ben bunlari gecen sene yasadim ve aracimin motor kabin elektrik tesisatini komple yeni yaptirdim, yasklasik 350 TL gibi de bir fiyat odedim. yani dediklerinizin aynisi yasadim, kablolar elimde kaliyordu.
su an ki problem, cok daha farkli bir sey, tesisat ile ilgisi yok gibime geliyor, cunku tek tek kontrol edildi.
su an, arac sarj dinamosu konjektorunu bozuyor, konjektor 3. uncuye degisti, sarj dinamosu komple bakim gordu, ama bir sey var devamli su konjektoru yakiyor. su an ben de su multimeter denen parcaya kilitlendim, bir de onu degistirecegim bakalim,

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Muammer ve Bulent arkadaslarim, ilginiz icin cok tesekkur ederim oncelikle,
dedikleriniz mantikli seyler, ve ben bunlari gecen sene yasadim ve aracimin motor kabin elektrik tesisatini komple yeni yaptirdim, yasklasik 350 TL gibi de bir fiyat odedim. yani dediklerinizin aynisi yasadim, kablolar elimde kaliyordu.
su an ki problem, cok daha farkli bir sey, tesisat ile ilgisi yok gibime geliyor, cunku tek tek kontrol edildi.
su an, arac sarj dinamosu konjektorunu bozuyor, konjektor 3. uncuye degisti, sarj dinamosu komple bakim gordu, ama bir sey var devamli su konjektoru yakiyor. su an ben de su multimeter denen parcaya kilitlendim, bir de onu degistirecegim bakalim,

rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu.
inşaallah en kısa zamanda sorunun çözülür kolay gelsin.

ferhatbozok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mrh arkadaslar ayni sorun bendede var 97 cd araba motor yaptirdim.herşey tamamlandi çaliştirdik tc ve ariza ikaz lambasi yandi çalişirken devamli yaniyor.bugünde ekran işigi gidip geliyor.sinyaller yaniyor bu ne olabilir elk.tesisatini kendim elden gecirdim tek tek bantladim yine ayni bu sorun başka neden olabilir

fikret_sahin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla, ben halen yaptirmadim ama, sarj dinamosu konjektorunu iki kere degistirdim olmadi, ikisinde de yine bozdu konjektoru, bu sefer, komple sifir sarj dinamosu (200 TL) ile sigorta kutusunun orada bir multimeter denen bisi varmis onu degistirecegim,
ama bir turlu su multimeter nedir, nasil bir parcadir, nerdedir, resmi filan, bulamadim, oto elektrikcide bilmiyo. oyle bekliyom bakalim, bulursam su multimeter in ne oldugunu, halledicem,
sana da gecmis olsun kardes