Aracınız Ne kadar yakıyor?

B

bülent58

Bilgi Girilmemiş
allah size sabır versin valla 50 ytl'lik yakıt ile ben 410 km yol yapıyorum 0,121 ykr yakıyor 3 kat fazla yakıyor benzinliler yani

AhmudeM

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.beyforum.net
1.2 corsa yakıyo 24 25kuruş km de.. astra hemde otomatik daha ağır kasa 1.4 falan 30.6 kuruş yakması çokta anormal deil bence.. belki havafilitresi falan temiz olsa biraz daha düşebilir...

normal bende 1.4 corsa war 10 lt.nin altına inemedim daha ş.içinde benimkide otomatik gayet normal hiç bi problem yok

benzin için iyi bir rakam, benim lpg ile şehiriçi ve arası karışık kullanım 150-195 ykr arası değişiyor.

benzin olmuş 3,12 ytl.Bence normal

normal bi oran gibi görünüyor .tabi kullanılışın ve otomatik vites olması etkileyebilir.özellikle kullanışın çok fark ettirir. şehir arasında da zaten bu rakam bayaa bi düşer. sana tavsiyem yol bilgisayarından faydalan

allah size sabır versin valla 50 ytl'lik yakıt ile ben 410 km yol yapıyorum 0,121 ykr yakıyor 3 kat fazla yakıyor benzinliler yani

teşekkürler arkadaşlar hava filitresinden başlayacağım.

bbektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla yakıt sarfiyatı

Arkadaşlar 2000 model 1.6 16V Astra G kullanıyorum. Fakat yakıt konusunda çok rahatsısızım, aracımın fazla yakıt tükettiğini düşünüyorum. 30 milyonluk 95 oktan kurşunsuzla (10 litreye yakın) 70 km ancak gidebiliyorum, neredeyse km'ye 430 bin lira yakıyor, arabayı çok fazla devirlide kullanmıyorum 20 bin 30 bin devir arasında, evet havaların soğuması ve benzine gelen zamlar tamam ama yinede çokmu yakıyor. Arabamın bi sorunu olabilirmi. özellikle 1.6 astra kullanan arkadaşlar sizin yakıt tüketimi nasıl?

Teşekkürler
Barış Bektaş

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugun baktım kısa mesafe kullanıyorum 9,8 litre.lpg de var ama kısa mesafede pek işe yaramıyor....

bbektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar evimle gazetenin yani iş yeri arasındaki mesafe 6km. Trafikte oluyor yani dur kalk haliyle oluyor ama bu kadar etkilermi

Volkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.raksotek.com
Etkiler... En çok yakıt sarfiyatı tam durmuş arabayı kaldırma esnasında yapılır...

Çünkü; arabanın ağırlığı 1 ton diyelim... Motor bu 1 tonu harekete geçirmek için enerji ihtiyacı duyuyor... Fakat yavaşlamış araba öyle yada böyle hareket halinde olduğundan motor tam durmuş araba kadar enerji istemiyor...

Bir de tam durmuş arabayı gaza yüklenerek kaldırırsan bu sefer motor "abi senin madem bu kadar acelen var, arabayı birden kaldırmak istiyorsun o zaman ben de benzini biraz fazla sömüreyim" diyor ve tam anlamıyla harekete geçirmek için ihtiyaç duyduğu enerjiyi (yakıtı) bir anda alıyor...

selmete

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astralarda şehir içi ortalama 9-10 lt/100km arasıdır şehir dışı 6 ya kadar düşer ancan 6 km mesafede 10 defa dur kalk yaparsan gayet normal ayrıca Volkan'ın yorumuna aynen katılıyorum zaten yeterince açıklamış

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
bence o kadar kısa mesafe ıcın bır vespa motosıklet al arkadasım
430kurusla zaten taksıdını odersın..