Aracınız Ne kadar yakıyor?

dnanor

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar 2000 model 1.6 16V Astra G kullanıyorum. Fakat yakıt konusunda çok rahatsısızım, aracımın fazla yakıt tükettiğini düşünüyorum. 30 milyonluk 95 oktan kurşunsuzla (10 litreye yakın) 70 km ancak gidebiliyorum, neredeyse km'ye 430 bin lira yakıyor, arabayı çok fazla devirlide kullanmıyorum 20 bin 30 bin devir arasında, evet havaların soğuması ve benzine gelen zamlar tamam ama yinede çokmu yakıyor. Arabamın bi sorunu olabilirmi. özellikle 1.6 astra kullanan arkadaşlar sizin yakıt tüketimi nasıl?

Teşekkürler
Barış Bektaş
aynı araçtan bende de vardı.
ve ben şehiriçinde performanslı kulandığım halde 9.5-10lt/100 km yi geçmezdim.bence aracınızı hava filtresi bujilerini bir kontrol ettirin derim.

whiteman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
fazla durup kalkmak yakıt sarfiyatını arttırır buna katılıyorum ama bu değerler yüksek adnanın dediği gibi filtrelerini yağını değiştir birde egzozuna baktır miktar düşmesi lazım

SATTUF

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra 1.6 otomatik

Arabam , şehir içi mesafelerde 10 km 1 lt benzin tüketiyor.

bilgisayarcii

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şehir içi kısa mesafe kullanıyorsan rahat 10lt ortalamayı buluyor. Zaten motor ısınıyordu, yağı ısınıyordu derken varacağın yere varıyorsun. Buda tüketimi artırıyor. Şu an benim şehiriçi düşük devirde yüksek devirde kullansam ortalamam 10 lt.

bbektas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar Dün yaza madım ama, Speedy'e gittim buji, hava filtresi ve benzin filtresini, değiştirdim, bujiler ölmüştü benzin filtresinin içi ise çamur gibi olmuştu,ayrıca hava filtresinden geçtikten sonra motora giren kapaklı kısımın içide toz kaplamıştı, spreyle temizlediler, şu anda performansı çok iyi oldu motor sesi azaldı, Şimdi yakıt ne kadar düşecek ona bakacağım, ne kadar düştüğünü denedikten sonra buraya yazarım, Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Barış Bektaş.

gkny

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
cewabını kendin bulmuşsun şimdi normale döner 300 ytk seviyesine iner

kartalucar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra yakıt

arkadaslar gaz bitmişti 20 ytl lik gaz aladım 12.5 litre ediyor...bgun gaz bitti kaç kilometre gitmiş ..... 79...şok oldum... en az 10 km si benzin dir... hadi 70 olsun.. 12.5 litre ile vectra96 ile 100 km nasıl yapacagım....

sizin araba nasıl yakıyor...

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
bence 100 km biraz zor şehir içinde;havalrın soğuması da etken;bence 80 falan normal benzin hariç;ayarlarınıza bi baktırın isterseniz;bide gazı hep aynı saatlerde aynı istasyonun aynı pompasından alın...

webbee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.harunonline.8m.net
gazın kalıtesındende olur
20 ytl olarak baz almayın
bır kac kez dene eger anormal yakma varsa
ayarlarına baktır gerekırse laptopa baglat
regulator basıncını olctur genelde 110 dur vectrada
gaz fıltresını degısır vs....