Aracınız Ne kadar yakıyor?

halcon_negro

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.iremsilver.com
Normal şartlarda arabada bi sorun yada bakımsızlık yoksa 1.6 astralar şehir içi 0,30 tTL civarı yakıyor bence.Ben kac depodur hesaplıyom 30 Tl benzin alıyom 100 km gidiyo gitmiyo arası bişi.Bu arada çok da sakin kullanırım, 2000-2500 devirde vites değiştiririm.

buraki

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şehir dışında 3.6 litre yakıyorum bide dizel :) :) :). arabada 4 kişiyiz bagaj dolu

thanatas

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla Bagaj,arka koltuk dolu
2 kişi 700 km de 44 litreyi yedik. Yazın 5.4 civarında yakmıştı.
6.2 litre yani bu durumda. Oy Oy Oy anlamadım ben bu işi.90-100 ile geldim. daha düşük hızla mı gitmeliydim.Arkadaşlar normal demişlerdi ama 1.4 Corsa'nın daha az yakması gerekmez mi. Tabiki düz yol gelmedik ama. Karda vardı, trafikte. Bazı arkadaşlar 4.9 yazmışlar şehirler arası. Güzergah Ankara-Aydın arası.

Bende arabamdan memnunum ama olmuyor olmuyor.
Cebi deliyor.5-6 lt kalsa depoda fenamı olurdu..Nedir çaresi arkadaşlar....:sorry:

Babamda Nissan Note Var Söke - İzmir Arasını 100+100 Km 11 LT ile gidip geldi. 5.1 yerine göre 4.9 yakıyor.Bide Arabada 5 kişiydik.Yeni teknoloji mi diyeceğiz gerçi V motor o araba ama?

caycan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa 1.4 verileri

Bayram gezmesi istanbul izmir. Giderken 6.9 lt yakti. Cok da uslu gittim sayilmaz. Rampalarda hiz arttirdim. Izmir sehir ici yarim depo gerisini de donuste karisik yani 8.2 lt. (donuste yol inanilmaz yagmurluydu Trafik de rahaat sayilmazdi) Aracta 3 kisiydik ve bagaj doluydu.

Yeni yiliniz kutlu olsun.
Cagdas

O

opelci59

Bilgi Girilmemiş
Gsi Sfi

DJERHAN' Alıntı:
astra gsı sfı:şehir içi 10,5 lt şehir dışı 6,9 lt
selam benzindemi o kadar yakıyor bide şunu sorucam arac nasıl fazla masraf çıkarıyormu astra sfi dusunuyorum bi kullanıcı olarak ne tavsiye edersin