Aracınız Ne kadar yakıyor?

haluk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
teknolojinin güzelliklerini kullanmak her zman iyidir.niye bir dünya paralar veripte opel alıyoruz da kuş serisi almıyoruz konfor için güzel. klimalı bir arabada klimayı çalıştırmayıpta ekonomi yapmaya çalışnlara bir türlü akıl erdiremiyorum sağlık açısından bile klima daha iyi çünkü filtre edilmiş hava içeri giriyor toz değil :)

tahtaravalli

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
uzun yolda camı açtıgınızda dışarıdan gelen ses yorulmanıza yol açacaktır.Aynı zaman da arabanın sürtünmesini artıracagından fazla yakıt tuketimine neden olacaktır.Klimayı açmakla camı açmak arasında yakıt farkı yoktur sanırım.

vipastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kardeş 2004 astra njoy vanalı egsoz ve tampan ızgaraların arkasında açık hava filtresi var ona rağmen km 237 bin lira yakıyo

34ER8001

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Cmon Yakıt hiç yakmıo yaa

arkadaşlar aracımı dün fulledim (1.3 CDTi cmon) fakat 140 km gittim genede hç benzin azalmadısizce bu neden olabilir yoksa gerçekten arabanınyakıt tasarrufumu düştü yada gösterge flnı bozuk

muraltun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında 3/4 yaklaşmış olmalıydı herhalde. Göstergede yada şamandırada (yada seviye kontrolünü ne yapıyorsa) sorun olabilir.

Birde tasarruf düşse daha çok harcama yaparsın. :)

irfan_1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar aracımı dün fulledim (1.3 CDTi cmon) fakat 140 km gittim genede hç benzin azalmadısizce bu neden olabilir yoksa gerçekten arabanınyakıt tasarrufumu düştü yada gösterge flnı bozuk
eger yakıt aldıgın yerde pompa tık ettikden sonra doldurmaya devam ettilerse yakıt göstergen bunu göstermedigi için fark edememiş olabilirsin.Ama benzinlige yanaşıp doldurursan aynı şekilde 12 ytl.civarinda yakıt alman gerekir kanaatındeyim...(mazot un lt.fiyatını bilmiyorum ama ortalama 5 lt.civarında alır)

KentucKy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
irfan abi doğru söylüyor.ayrıca ilk yarım depo daha fazla yok katedersin genelde...

burebista

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk başlarda ibre hemen oynamıyor ancak daha sonra ibre düşmeye başlıyor