astra 1.3 sabahları zor çalişmaya başladı

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ALBATROS_09' Alıntı:
Teşekkür ederim walla....:) Onca insan var burda sen fikir beyan ettin sadece.Ellerin dert görmesin....Işığı bekliyelim en iyisi.....

dostum benim peder yıllarca kamyon şoförlüğü yapmış o ışık mevzuusu sadece dizell arabalarda gecerli oluyor benzinlide ışık filan beklemeye gerek yok

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayrıca arkadaşlar sizler diyorsunuzki 4-5 kere filan acıp kapatıp sonra marşa basınca rahat alıyor diyorsunuz benim dedem de aynı sizin gibi yapıyordu sonra arabasının kızdırma bujisi zarar görmiş konya ya götürdük ustayla telefonla konuştum nasıl calıştırıyorsunuz diye sordu ve sizin ve dedemin yaptıgı gibi mi yapıyorsunuz diye aynen tarif etti bana dediki tamam oglum öyle kolay celıstırır ama işte sonunda böyle sorun cıkarır bujinin ömrünü bitirmiş olursun dedi bana (konya mevzuu suna gelince de araba mercedes dizel di sadece konyada adam gibi yapılır bu araçlar)

yani işin kısası dizel araba kullanmayı sevmem ama bence öyle yapmayın benden size tavsiye tabiki iyice bi araştırın zaten bütün opellerde kronik bir sorun bu dizeli becerememişler adamlar bütün opelim.ner şikayetçi baksanıza bundan.

aquin

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ArkadaŞlar Ondan Bundan DeĞİl Sorun Astra Dİzellerde
Hemen Herkesde Ayni Şİkayet Var SoĞuk Havada ÇaliŞmiyor İŞte
Astra Dİzellerde Hastalik Gm Maİl AttiĞimda Onlarda Bu Sorunun Farkinda Ve Yenİ BİŞeyler GelİŞtİrmİŞler Denemedeyİm Fİlan BİŞeyler Dedİler

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim aracin sogukta calismama gibi bir sorunu yok cok sukur kontagi cevirdikten snra abs lambasinin ve altta cikan yay gibi bir isaret var adi aklima gelmior simdi o sonene kadar bekleyip kontagi bir kez calistirdigimda direk calisior ama motor isinana kadar vay anasina canini cikartior adamin giderken

mysterious

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
selam... tesadüfmüdür bilmiyorum ama yazayım dedim.. ben akşamları arabamı park ettikten sonra eğer bir daha sabah çalıştırcaksam, 1 - 1,5 dk rölantide çalıştırıyorum ve sabahları tık diye çalışıo

neyse

geçen gün arabayı kardeşim kullandı ve arabayı park ettikten sonra hiç beklemeden hemen motoru kapattı. dikkatimi çekti ama bişey demedim.

o günün sabahı araba 2 marşta çalıştı... bunu bidaha denemedim ama belki bir ilgisi olabilir diye paylaşayım dedim...

araba: astra 1.3 cdti ve yakıtı hep opetten alıyorum...

pdrmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çözüm

arkadasım benım aractada aynı sorun var astra 1,3 cdtı 2006 model daha 11 aylık arac sorunu bı turlu cozemedıler servıste sıkayet ettım almanya fabrıkaya mars motoru degısecek onu beklıyorum sımdı ama problemın cozumunu ben buldum. bak sımdı kontagı acıcan ısıklar sonunce marsa basıcan dogal olarak almıcak marsı bırakıcan fakat kontagı gerı cevırmıceksın 3 sanıye kontak o sekılde beklıceksın ve tekrar basıcaksın ve olay tamam arac calısıyor. bak yuzde yuz cozum calısmama ıhtımalı yok..... bana yarın tesekkur edıceksın OK..

pdrmustafa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
KONTAGI CEVIR ISIK SONUNCE MARSA BAS almıcak ondan sonra marsı bırak fakat gerı cevırme 3 sanıye bekle o sekılde ve tekrar bas arac kırın kırın calısıcak sende bana allah razı olsun dıceksın. ama mars motorunun degısmesı lazım benımkı gelınce degısecek

getrag84

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizim corsa cdti sabahları uzun marş sonrası titreye titreye veya kontağı 3_4 kez aç kapa yapıp marşa basıldığında hemen çalışırdı.
şu an serviste 4 nolu silindirde kompresyon kaçağı varmış motor rektifiye
oluyor.araç 60.000 deydi.:cry: