Astra enjoy plus 140 t lpg montajı

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra enjoy plus 140 t lpg montajı

lt818 link' Alıntı:
Lpg donusumunuz hayırlı olsun,inşaallah uzun km ler sorunsuz arızasız kullanırsınız.
guncel lpg yakıt tüketiminz hakkında bilgi verirmisiniz.
Birde arac lpg ye gectiginde enjektor sesi nasıl?Bi arkadasımın insigniasını inceledigimde ciddi farkedilir enjektor sesi mevcuttu cıkcıkıcıkcıkı diye :) bu arada onun kiti landirenzo idi
öncelikle teşekkürler...hemen yanıt veremedigim içinde kusura bakmayın..yakıt ne kadar sorusuna gelince;ilk ölçümüm 33 kuruş ama bu tabiki kaba bir ölçüm..daha net ölçüm yapabilmek için depodaki lpg yi tamamen bitirdim..daha sonra hem lpg yi hemde benzini fulledim..şimdi lpgnin bitmesini bekliyorum..bitince;benzini fulleyecegim,yaktıgım benzinin üstüne lpg için verdigimi ekleyip yaptıgım kilometreye bölecegim ve sizinle paylaşacagım..bence en net ölçüm bu şekil,çünkü ilk çalışma biliyorsunuz benzinle oluyor..saygılar..

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

lt818 link' Alıntı:
Lpg donusumunuz hayırlı olsun,inşaallah uzun km ler sorunsuz arızasız kullanırsınız.
guncel lpg yakıt tüketiminz hakkında bilgi verirmisiniz.
Birde arac lpg ye gectiginde enjektor sesi nasıl?Bi arkadasımın insigniasını inceledigimde ciddi farkedilir enjektor sesi mevcuttu cıkcıkıcıkcıkı diye :) bu arada onun kiti landirenzo idi
diger soruya yanıt vermeyi unutmuşum..enjektör sesi motor kaputunu açmadıkça duyulmuyor..ama benim kit prins..ayrıca arkadaşın biri yazmış zaten,bizim yeruçaklarının zaten motor sesi herşeyi bastırmaya yeter..ama seviyorum ben o sesi.. :)

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
geçmiş olsun.sübap erimesi lpg yüzünden oluyor bildiğim kadarıyla.sonuç aldınız mı?
sallierim kardeş;reis velevki sübap erimesi olursa demek istemiş..düzeltelim durumu :)

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

ayrıca arkadaşlar;sübap deformasyonu eninde sonunda olacak araçlarımızda..araç bizdeyken yada başkasına devrolunca,bu kaçınılmaz..benim ögrendigim kadarıyla bizim araçlarda bu 100 binde oluyomuş zaten..daha dogrusu sübapları titanyum alaşımlı olanlarda..servisin yalancısıyım :)

murat26mm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Mrb oncelikle kazasiz belasiz bimmek nasip etsin allah.lpg yi sakincasi yoksa kaca taktiridinz

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

serseri1970 link' Alıntı:
öncelikle teşekkürler...hemen yanıt veremedigim içinde kusura bakmayın..yakıt ne kadar sorusuna gelince;ilk ölçümüm 33 kuruş ama bu tabiki kaba bir ölçüm..daha net ölçüm yapabilmek için depodaki lpg yi tamamen bitirdim..daha sonra hem lpg yi hemde benzini fulledim..şimdi lpgnin bitmesini bekliyorum..bitince;benzini fulleyecegim,yaktıgım benzinin üstüne lpg için verdigimi ekleyip yaptıgım kilometreye bölecegim ve sizinle paylaşacagım..bence en net ölçüm bu şekil,çünkü ilk çalışma biliyorsunuz benzinle oluyor..saygılar..
diger soruya yanıt vermeyi unutmuşum..enjektör sesi motor kaputunu açmadıkça duyulmuyor..ama benim kit prins..ayrıca arkadaşın biri yazmış zaten,bizim yeruçaklarının zaten motor sesi herşeyi bastırmaya yeter..ama seviyorum ben o sesi.. :)
ayrıca arkadaşlar;sübap deformasyonu eninde sonunda olacak araçlarımızda..araç bizdeyken yada başkasına devrolunca,bu kaçınılmaz..benim ögrendigim kadarıyla bizim araçlarda bu 100 binde oluyomuş zaten..daha dogrusu sübapları titanyum alaşımlı olanlarda..servisin yalancısıyım :)

cvplariniz icin cok tesekkurler.daha detayli yakit tuketimi msjinizi da bekliyoruz.
prins in kullandigi enjektorler dunyaca unlu bi markanin enjektorleri oldugunu inceleme yaparken okumustm ve kaputun disina ses vermiyo olusu guzel.landirenzodaki durum boyle degildi.
ayrica bahsettgniz gibi araclarimizn subaplarnin benzinde olsa cok uzun omurlu olmadigini istanbullu bi ustadan bende isittim

O simdi asker

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Evet bunu bende duymustum.Benzinli Lpgli eninde sonunda 1.4T ve 1.6T ler subap eritiyomus  battle_Teroriste

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

sallierim link' Alıntı:
geçmiş olsun.sübap erimesi lpg yüzünden oluyor bildiğim kadarıyla.sonuç aldınız mı?

Aman agzından yel alsın çok şükür öyle bir sorunum yok benim kimseninde olmaz inşallah

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

murat26 link' Alıntı:
Mrb oncelikle kazasiz belasiz bimmek nasip etsin allah.lpg yi sakincasi yoksa kaca taktiridinz
çok teşekkür ederim murat kardeş..detaylı mesajımda yazmıştım ama yine yazayım..prins marka kit,fiyatı 3300 tl ve 10 taksit..ve ayrıca prinsin 4000 tl ye kadar masrafları karşılamak için anlaşmalı oldugu Ergo Sigorta ya yaptırdıgım sigorta poliçesi içinde 220 tl ödedim,bunuda 11 e böldüler...

sallierim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
Aman agzından yel alsın çok şükür öyle bir sorunum yok benim kimseninde olmaz inşallah
ben mesajı yanlış anlamışım abi kusura bakma :D.inşallah öyle bir sıkıntı olmaz kimsede.ben lpg taktıracam er ya da geç.ancak marka konusunda kararsızım.sizinki landirenzoydu yanlış hatırlamıyorsam memnundunuz.ama forumdaki gülümsek adlı arkadaşın arabasında sorun çıkmış ve kiti sökmüşler.araba da delindiği şekilde kalacak tabi madd .. BRC ya da prins nasıl acaba onları ben merak ediyorum