Astra enjoy plus 140 t lpg montajı

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Astra enjoy plus 140 t lpg montajı

delikadir24 link' Alıntı:
Bende aynı şartlarda (Erzincan için) 1.4 T manuel ile 115 Tl lik benzinle(benzin:4,80) yalnızca şehir içinde 300 km yaptım. yani 38 kuruş yaktı. 6 kuruş oynuyor 300 km de. Nasıl bir iştir? ozmn çok biniyosan takacan yoksa lpg ye lüzum yok  cooll

Benzinde bu değerleri görüyorsanız süper ama hiç tahmit etmiyorum muhtemelen ya gittiğiniz yol hep bayır aşağı yada 115 tl lik benzin aldığınızda arcınızdaki benzin miktarını bilmiyorsunuz ölçüm yapmak için depoyu fulleyip minimumda 100 km mesafe katettikten sonra tekrar fullemeniz en sağlıklı ölçüm böyle olacaktır. bu arada yol bilgisayarındaki değeriniz nedir.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
Benzinde bu değerleri görüyorsanız süper ama hiç tahmit etmiyorum muhtemelen ya gittiğiniz yol hep bayır aşağı yada 115 tl lik benzin aldığınızda arcınızdaki benzin miktarını bilmiyorsunuz ölçüm yapmak için depoyu fulleyip minimumda 100 km mesafe katettikten sonra tekrar fullemeniz en sağlıklı ölçüm böyle olacaktır. bu arada yol bilgisayarındaki değeriniz nedir.

Birader tahmin etme zaten öyle çünkü. Öğretmenim ben nasıl hesaplayacağımı biliyorum.

Depoyu doldurdum 300 km sonra tekrar doldurdum okdadrlık benzin aldı ve aynı pompadan alırım hep !

Bi önce ki mesajda bana ait bak orda yazmışım ayrıntılı.

wings35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaş neden yalan söylesinki; hesap ortada 8 litre yazmış. 8*4,8= 38,4 lira buda 38,4 kuruş demek .. ben ankaradayım aracım 1.6 115bg. henüz 500km yi yeni gördüm. ortalamam 8,2 ... 8,2* 4*75 =38,95 bende 39 kuruş yakmışım 500 km de... hemde Ankarada. ama anlamsız basmıyorum eskişehir yada ist. yoluna çıkınca hemen hatta çoğu yerde hız sabitleme kullanıyorum.

DERSİMLİ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Sevgili hocam kızma hemen doğrudur söylediklerin senin o söylediğinin üstüne 2 lt. daha koyulur istanbulda şehir içi. erzincanda 1 km mesafede 1 kere hadi 2 kere dur kalk yaparsın burada 1 km. mesafede enaz 30 defa bazen 70 defa.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

DERSİMLİ link' Alıntı:
Sevgili hocam kızma hemen doğrudur söylediklerin senin o söylediğinin üstüne 2 lt. daha koyulur istanbulda şehir içi. erzincanda 1 km mesafede 1 kere hadi 2 kere dur kalk yaparsın burada 1 km. mesafede enaz 30 defa bazen 70 defa.

Aynen öyle abicim adamlara o yüzden çok garip geliyor.

Ama onlar içinde yazayım rahatlasınlar aracım 10 lt yakıyor şehir içi tamm  kahka536

ßeta®

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Ben Ankarada yaşıyorum aracım 1.4 Turbo 140 Beygir ortalamam 6.7-6.8 arası oynuyor trafikdede bekliyorum gerektiğinde  basıyorumda  aracım 10.000 km'de normaldir bence...

lt818

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Birader tahmin etme zaten öyle çünkü. Öğretmenim ben nasıl hesaplayacağımı biliyorum.

Depoyu doldurdum 300 km sonra tekrar doldurdum okdadrlık benzin aldı ve aynı pompadan alırım hep !

Bi önce ki mesajda bana ait bak orda yazmışım ayrıntılı.
Sn delikadir HOCAM,polemik yapck sinirlenecek ters cevap verilecek bi durum yok. 046thumbsdown bu forumdaki arac sahiplerinin %85 inin yakit tuketimi 9lt ve uzerindedir bende buna dahil.
erzincandaki yol sartlari vs uygunmus ne mutlu size 38 kurusa gezebiliyosnuz+sn beta yada ne mutlu 6,5 lt astronomik sekilde az bi tuketimle dolasabiliyor.insaallah bundan sorada bu sekilde devam eder araclariniz
Ayrica konu lpg oldugu icin dagilmasin lutfen

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Öeta® link' Alıntı:
Ben Ankarada yaşıyorum aracım 1.4 Turbo 140 Beygir ortalamam 6.7-6.8 arası oynuyor trafikdede bekliyorum gerektiğinde  basıyorumda  aracım 10.000 km'de normaldir bence...

Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama gerçekten merak ediyorum gündelik güzergahınız nedir acaba?
Sürekli eskişehir yolu, konya yolunu, çevre yolunu fln mı kullanıyorsunuz?
Gerçekten çok iyi bir değer  bravoo

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

wings35 link' Alıntı:
arkadaş neden yalan söylesinki; hesap ortada 8 litre yazmış. 8*4,8= 38,4 lira buda 38,4 kuruş demek .. ben ankaradayım aracım 1.6 115bg. henüz 500km yi yeni gördüm. ortalamam 8,2 ... 8,2* 4*75 =38,95 bende 39 kuruş yakmışım 500 km de... hemde Ankarada. ama anlamsız basmıyorum eskişehir yada ist. yoluna çıkınca hemen hatta çoğu yerde hız sabitleme kullanıyorum.
eskişehir yoluna şehir içi diyorsanız sözüm yok..

erseri1970

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

herkese ve yazdıklarına saygı duyuyorum,öncelikle bunu belirteyim..ben aracıma lpg kiti taktırdım,neden;yakıt tüketimi fazla diye.öyle degerler yazılmışki,benim lpg tüketimim daha fazla..durum öyle olunca bırakında azcık şüphe duyalım..bizim aracımız yan sanayi degil bizimkide orjin opel  :) diger konu ise şu;burada kit taktıracak olanlara rehber olmak,tecrübelerimizi paylaşmak,araçlarımıza kit takıldıgında neler oldugunu paylaşmak..horoz dövüştürmeye gelmiyoruz buraya..aracınız az yakıyorsa girmezsiniz lpg işine o kadar..