Astra HB 1.6 mı yoksa 1.3 CDTİ mi?

rekord2000

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum 1.6 + Turbo Takviyesi

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıda ki yazı bir gazeteden alıntıdır..(reklam olmasın adını yazmayım)

"Dizel yakıt benzinin tahtına oturdu

Yeni nesil dizel otomobillerde kullanılan düşük kükürtlü dizel yakıtların satışları arttı. Düşük kükürtlü yakıt satışlarının bu yıl yüzde 40 artması bekleniyor.

Akaryakıta gelen zamlarlarla birlikte Türk tüketicilerinin dizel motorlu binek otomobillere yönelik ilgisi her geçen gün artıyor. Geçmişte, uygun fiyatı ve düşük yakıt tüketimine rağmen "çevreye zararlı ve gürültülü" diye tercih edilmeyen dizeller, gelişen modern dizel teknolojisiyle birlikte artık sürücülerin gözdesi oldu. Avrupa'da dizel otomobil satışları yüzde 50'ye kadar yükselirken Türkiye'de de bu oran yüzde 35 s e v i y e l e r i n e ulaştı. Son zamanlarda dizel otomobile olan bu ilgiyi fark eden akaryakıt şirketleri de bu otomobillere yönelik daha düşük kükürtlü özel ürünler geliştirmeye başladı."

------
Bana kalırsa dizel varken benzinli alanın ya parası yok yada aklı !...

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence 1.3 dizel ii olur hem az yarar hemde normal devirlerde(1700-2700) yüksek tork vererek sollamalarda falan işini kolaylaştırır

orhaninho

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
DizELLLLLLLLLLLLLLLLLLL

BEN GEÇEN MAYIS TA ALDM 1,6 ENJOY... 1,3 CDTİ YİDE DENEDİM DİZEL MOTORU HİÇ BEĞENMEDİM BELKİDE SÜREMEDİM AMA BENZİNDEN CEBİM YANNNNNDI BENCE 15000 KM PALAVRALARINI GEÇ KESİNLİKLE DİZEL AL,OPEL OLUR BAŞKA MARKA OLUR AYRICA C4 ÜN DİZELİNİ DENE DERİM O BENCE OPELDEN(1,3CDTİ) DAHA İYİYDİ...İSTERSEN YILDA 1000 KM YAP YİNEDE DİZEL AL BU BENZİN FİYATLARINA LANET OLSUN:cry:

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
illaki dizel.. benzinli araba alip arabanin kapida durmasindansa dizel al araba da yat :p

New Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tarihbilimi' Alıntı:
bana acilen yeni astranın gece iç görünümü lazım, varsa elinizde resim yollar mısınız akadaşlar.çok önemli ekim ayında astra alıcam ama focusla arasında kararsızım bana yardımcı olun lütfen...

bende focus ile astra arasinda kararsiz kalmiştim. astraya karar werdim we iyiki astra almişim diyorum. focus'un tek avantaji 1.6 motor 110 bg. astraninki 1.3 90bg buda maxiumum hızda 20 30km fark eder yani opelde max 190 200 yaperken focus da 220 230 yaparsın ama iç dizayna parça kalitesine arabanın duruşuna bakacak olursan illaki opel opel opel.. ne de olsa alman arabasi.

Papirus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
AFL:
Automatic Headlamp Levelling (otomatik far hüzme ayarı), kısa farın yüksekliğini otomatik olarak ayarlar. Bu sayede karşıdan gelen araçların rahatsız olması önlenir. Araç yükü nedeniyle kısa far yükseklik ayarında oluşan sapmalar dengelenir. Sensör, kumanda cihazı tarafından dengelenen sürüş düzensizliklerini de algılar. AHL, daima Xenon farla bağlantılı olarak monte edilmektedir.
AFL o yazdığın şey değil. AFL sürüşe bağlı olarak farların sağa veya sola yönelmesini sağlayan sistemin adı. [SIZE=-1]"Adaptive Forward Lighting"
Yoksa otomatik far yükseklik ayar sistemi avrupa birliği kurallarına göre xenon farların tamamında bulunması gereken bir özellik; bakma sen bizdeki al 300-400 ytlye kalitesiz bir çin malı xenon kiti karşıdan gelenin gözünü kör et, modasına. Normalde trafik polislerinin bizim kanunlarımıza göre de böyle farlarını bozdurmuş tüm arabaları çevirip trafikten men etmesi gerekli ama ...
[/SIZE]