başa bela direksiyon

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sabah servise uğradım ve direksiyondan gelen tıkırtılar için usta ile test sürüşüne çıktık ve sonuç

direksiyon mafsalı 250 ytl
direksiyon kutusu 150 ytl
direksiyon sutunu 1000 ytl civarı

sonucu çıktı ama direksiyon sutununu yağlarız sorun olmaz değiştirmene gerek olmaz dedi çok pahalıya gelir dedi

şimdi yaptırmam gereken sadece mafsalı ve kutu tamiri 250+150+200 de işçilik isteniyor sizce normal fiyat mı :)

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
O ses gitmez paranda boşa gider servise gider gelirsin sürekli..Ben garantiden değiştirdim 2 ay kesildi yine devam..

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah korusun sonra başımıza bişi açmasında direksiyon çünkü 150 160 km hızla bi sakatlık yaparsa vay halimize

ayrıca şikayetim direksiyonu tam çevirdiğimde çatır çutur bişiler kırılıyor gibi ses gelmesi
parke yolda gacır gucur etmesi arkadaşlar

burak loves opel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla bence verdıklerı fıyat ucuk,degmez...

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
allah korusun sonra başımıza bişi açmasında direksiyon çünkü 150 160 km hızla bi sakatlık yaparsa vay halimize

ayrıca şikayetim direksiyonu tam çevirdiğimde çatır çutur bişiler kırılıyor gibi ses gelmesi
parke yolda gacır gucur etmesi arkadaşlar

Şimdi bu kronik direksiyon tıkırtısından bahsediyorsak sitedeki bir kaç arkadaşımız,ustalarımız daha doğrusu sorunun giderilebildiğini söylemişlerdi..Ben yetkili serviste herşeyini garantiden değiştiğim halde sorun çözülmedi ses devam etti..Ve bir çok corsa'da aynı sorunu duydum ve gördüm..Direksiyonu çevirirken gelen çıt çıt sesi ise sinyal kolundan veya o mekanizmadan olabilir diye düşünüyorum aynısı bende de vardı fakat servise söylemedim yani pek önemsemedim onu..Bu tıkırtı veya direksiyon kutusundan gelen diğer seslerin yüksek hızda bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü ben o sesle 2005 model cdti ile 210.000 km yapıp sattım..Ama o olmaz başka birşey olur yüksek hız risklidir dikkat etmek lazım...

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla dediğin doğru sinyal kolunun oradan geliyor ses

aklım karıştı yaw gerçekten :(

bj6766

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
napim dersiniz yaptırıyım mi

yoksa kalsın mı?

bilge_the_great

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün sabah servise uğradım ve direksiyondan gelen tıkırtılar için usta ile test sürüşüne çıktık ve sonuç

direksiyon mafsalı 250 ytl
direksiyon kutusu 150 ytl
direksiyon sutunu 1000 ytl civarı

sonucu çıktı ama direksiyon sutununu yağlarız sorun olmaz değiştirmene gerek olmaz dedi çok pahalıya gelir dedi

şimdi yaptırmam gereken sadece mafsalı ve kutu tamiri 250+150+200 de işçilik isteniyor sizce normal fiyat mı :)

ben kutuyu yaptırdım
mafsalıda deneme amaçlı yeni bir tane takıp denedik
dediğin yağlama işinide yaptık
ama sese devam
normal asfaltta hiçbir şey yok ama muçrlu yolda tıkırtı başlıyor ve artarak devam ediyor
komple garantiden değiştiren arkadaş var, yine yapıyor dedi
yüksek süratte şu ana kadar bir problem çıkmadı

fcuhadar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
napim dersiniz yaptırıyım mi

yoksa kalsın mı?

Sesi kafana takmazsan kalsın bir zararı yok..Sadece seni sinir eder..Ama çekemem diyorsan Opel team'a bir danış bence..Yada sitede diğer ustalara pm at..Vardır daha değişik ve yeni formüller onlarda...;)