Benzinli Araça Dizel Yakıt Konulması

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende sürekli starex e mazot alıyodum astra fazla kullanmıyordum o ara birgün astra ile benzinliğe gittim 30 ytl lik mazot koy dedim kredi kartı için içeri gidiyordum ki adam dedi bu araba benzinli değil mi Allah tan pompacılar tanıdıktı yoksa ağız alışkanlığından cortu çekecektik Mondeo daki sistem en güzeli

LND

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
en güzeli LPG gene:D:D:D

yakıt farkı yok
mecburen takıyor arabaya gaz pompasını:)

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yahu LND alemsin ; ne yaptın ne ettin yine LPGye getirdin sözü :)

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Mondeo sistemi işlesede, bizim pompacılar muhtemelen gene mucize yaratır:
"Ya abi senin arabanın depo kapağı tam oturmadı, ben de huni kullandım fulledim depoyu, ama hallettik bi şekilde" diye bide üstüne hava atar.

Benim J9 minibüsün kronik bi hastalığı vardır. Depo boşken eğer tam gaz doldurursan muhakkak hava yapıyor ve 1 litre mazot dışarı fışkırıyor. yabancı bi yerden alırken her seferinde aynı şeyi yaşıyorum. Ben pompacıya düşük devirde doldur diyorum, pompacı "abi bişey olmaz, biz hep veriyoz" diye kendini haklı çıkarmaya çalışıyor. Sonra mazot taşıncada, "ya 1 saat dolcak diye bekliycez" diye homurdnanıyorlar. Sonuç olarak pompacı + Türkiye faktörü daha pek çok şeyi başartır bize. Siz mondeo alsanızda pompacı yakıtı veresiye kadar bekleyin.

corsaDistorsiyon

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben dikkat ediyorum her seferinde,çok önemli ve bir detay,gözden kaçmamalı...

avcı87

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bi abimzi tanıdığından megane2 dci alıyor, izmir den torbalı ya gidecek. benzinlikte iniyor ve depoyu fulletiyor, kendisi kredi kartı ile ödeyeceği için gidip geliyor. ilk çalıştırdığımda motor çok sessizdi diyo ve araba da birden çok iyi bir performans artışı olduğunu söylüyor. 25km kadar sonra araba istop ediyor ve bir daha da çalışmıyor. sonradan anlıyorlarki aldıkları motorin değil de benzinmiş. kanıtlıyorlar bunu, benzinlik bütün masrafları üstüne aldı ,kasko yaptırdı ama parasını da benzinlikten aldı ve komple sökülüp yeni bir motor konu arabanın üstüne çünkü blok bile tamir edilecek durumda değilmiş , o derece bitirmiş motoru. benden size tavsiye; ya kasko yaptırın yada hep dikkatli olun ::D

Yeni Astra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben her zaman pompa ucu depoya girene kadar beklerim. Ne demişler "Önce Emniyet"

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arabaya yakıtı koymadan pompacıya söylüyorum bide kontrol ediyorum ben böylece bi takım önlem alıyorum daha da koyarsa artık doğacak arızalara karşılık 0 km araç talep ederim.

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim bildiğim mazot pompasının ucu kalın,benzinlininki daha ince demişlerdi bu sebepten dolayı mazotlu araca benzin konulabiliyor fakat benzinliye mazot konulamaması yönündeydi demekki pompacılar ucları değiştirmişler..