Bijon Anahtarımı Kırdım

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arkadaşlar aracın üzerinde gelen bijon anahtarı vardı dün itibarı ile haşinliğime dayanamadı ve kırdım. Şimdi bana bijon anahtarı anahtarı lazım. Netten alırım dedim ama bunun da numaraları var sanırım ben böyle bir şey istiyorum ucuna boru takmak için.

http://www.hepsiburada.com/liste/so...tId=otm841995&categoryId=262977&SKU=OTM841995

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Arif malum şimdi adamlar makine ile sıktıkları için kol olmadan sökülmüyor ya. :(

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arif malum şimdi adamlar makine ile sıktıkları için kol olmadan sökülmüyor ya. :(

Nadir Abi sökmek için hiç uğraşmamak gerek çünkü dediğin gibi sökülmesi imkansız gibi birşey. Zaten o kadar uğraşsan anahtar elde kalır. Bizim opellerde bijonlar ters yöndeymiş ve araç gittikçe sıkıyormuş. Birde lastikçi makineyle abanınca tam oluyor ve sökmeye gelince kendiside elinde 2 metre boruyla takılıyor. Yolda yanımızda birde 2 metre çelik boru taşıyacağız anlaşılan.

sonerakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sonerakgul.com
sökerken kırdıysan sorun yok :) sıkarken kırdıysan kötü :)

Ben sanayide çalışırken bijonları sıkarken kırmıştım usta da kafamda kırıyordu kalanını :)

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Sorma benim aracım da bir metre kadar boru var. Ama dün o boru fayda etmedi o kadar yüklenince anahtar elimde kaldı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:01 ----------

sökerken kırdıysan sorun yok :) sıkarken kırdıysan kötü :)

Ben sanayide çalışırken bijonları sıkarken kırmıştım usta da kafamda kırıyordu kalanını :)

Gücünü denemişsin sende :D

arif06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Kıran-döken doğru tornacıya :)

alperuzi

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar bijonların sıkma torku yaklaşık olarak 30cm'den 30-40kg arası (110Nm)

Yani

1. Bu kadar abanmayın :)

2. Değiştirirken lastikçileri uyarın elle sıksınlar ve yine o kadar abanmasınlar.

sonerakgul

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.sonerakgul.com
Sorma benim aracım da bir metre kadar boru var. Ama dün o boru fayda etmedi o kadar yüklenince anahtar elimde kaldı.

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:02 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:01 ----------

Gücünü denemişsin sende :D

hehehee aynen biraz öyle oldu :) Cıvatayı sıkarken kırdığımda dayak yerdim:) hey gidi günler:)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:12 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:10 ----------

Arkadaşlar bijonların sıkma torku yaklaşık olarak 30cm'den 30-40kg arası (110Nm)

Yani

1. Bu kadar abanmayın :)

2. Değiştirirken lastikçileri uyarın elle sıksınlar ve yine o kadar abanmasınlar.

müdür lastikçiler sıkmak için sıkıyorlar. Bijonlar önce tutturulur 2-3 diş sonra tabancayla sıkarsın. Tabi dediğin gibi canını almana gerek yok. Ama bizim lastikçiler tabancanın kafasına koyuyolar bijonu hadi yavrum hücumm :)

ozann

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hehehee aynen biraz öyle oldu :) Cıvatayı sıkarken kırdığımda dayak yerdim:) hey gidi günler:)

---------- Yeni Mesaj eklenme zamanı: 12:12 ---------- Önceki Mesaj zamanı: 12:10 ----------

müdür lastikçiler sıkmak için sıkıyorlar. Bijonlar önce tutturulur 2-3 diş sonra tabancayla sıkarsın. Tabi dediğin gibi canını almana gerek yok. Ama bizim lastikçiler tabancanın kafasına koyuyolar bijonu hadi yavrum hücumm :)
Bunu yapip ustune bijon anahtari ve boruyla tekrar sikani da gordum :D

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk