Bölünmüş yollarda 11o km hız limiti

calmy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.kampkeyfi.com
Savaş bey açıklamış ancak çok önemli bir konu var ki onu da ben bildireyim.

Combo, doblo, partner, caddy vs gibi hafif ticari araçlar için 110 değil 90 olarak uygulanıyor duble yollarda.. Şirketimin arabaları son 2 aydır 3 kere ceza yedi. 110'un üzeri değil diye itiraz ettim ancak trafikten gelen cevapta hafif ticarilerin halen ağır vasıtalar ya da yolcu otobüsleri gibi 90 ile sınırlandırıldığını ve cezanın geçerli olduğu bildirildi. Mecburen ödedim.

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ankara-adana yolunda 90 mı 110 mu?

Aksini belirtir bir işaret yoksa yolun bölünmüş (duble) kısımlarında 110, normal (çift yönlü) kısımlarında 90 km.

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yav ben 90la yada 110la surekli gidince valla billa tilla iki gozum onume aksinki ekmek musat carpsinki uykum geliyor. bu benim icin daha tehlikeli bir durum degilmi?

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yav ben 90la yada 110la surekli gidince valla billa tilla iki gozum onume aksinki ekmek musat carpsinki uykum geliyor. bu benim icin daha tehlikeli bir durum degilmi?

Sürekli olarak ayni hızda seyretmek doğal olarak refleksellerin işlevlerini zayıflattığından uyku'nun gelmesi doğaldır.Bunu aşmanın yolu kişinin kendince geliştireceği önlemlerdir. Virajlı ve zor yollarda kaza oranları daha düşüktür. ;)

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bölünmüş yollardaki hız limitlerinin tekrar eskiye çekilmediğine sevindim. Bilgileriniz için teşekkürler.;)

Halilibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sürekli olarak ayni hızda seyretmek doğal olarak refleksellerin işlevlerini zayıflattığından uyku'nun gelmesi doğaldır.Bunu aşmanın yolu kişinin kendince geliştireceği önlemlerdir. Virajlı ve zor yollarda kaza oranları daha düşüktür. ;)

Cok dogru iste beni,m eksikligim bu yontemi bulamamak. :) :)
neyse konuyu dagitmayim ben tesekkur ederim