Bor Esaslı Motor Yağ Katkısı İşe Yarar Mı?

asfalt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsamız antalyadan geleli baya oluyo aslında da unutmuştum buraya yazmayı. sonuçlar biraz uzun bi sürede belli ediyor kendini ama, gerçekten güzel. motorun sesi azalıyor, rölanti biraz düşüyor, ara devirlenme ve hızlanmalarda iyileşiyor...

baktım ki corsa da güzel sonuç verdi. bizim vectra ya da koyduk. yalnız şöle bişe var, autoshoptan almıştım, yağı da orada değiştirirken koyalım dedim. adam kutunun tamamını dökmek lazım olduğunu söyledi. "daha önce bizde yarısı diye bilioduk ama, bunu satanlar geldi ürünü tanıtırlarken, tamamının dökülmesi gerektiğini söylediler" dedi.. ii dedim bende öle yapalım madem. corsadan daha iyi oldu vectrada sonuçlar... rahatsız edici dizel sesi fln baya baya azaldı.

esas faydasının biraz yüksek kilometreli araçlarda görüldüğünü okumuştum bi yerde, vectra da onunda etkisi vardır belki...

kullaniciadi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bor Yakıt Sistemleri Hk.

Selam arkadaşlar Bor yakıt sistemleri hakkında görüşlerinizi almak isterim,deneyimi olanlar paylaşsın ne olur.Ayrıca istanbulda uyguyalan servisler varmi ?

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben kullanıyorum, şehir içi %20 düşürüyor tüketimini lt bazında. Eskiden bi depo ile 400 km ancak giderken, şimdi en kötü ihtimalle 550 km gidiyorum. Şehir dışında da baya iyi oluyor, 800 km yol bi depo ile aldım. Ama benim araç 1.8 zafira, seninkinde ne olur bilemem. Ben izmir de taktırdım 1 sene oldu nerdeyse. istanbulu bilemiyorum.

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim arabaya da bi taktırsak gem lpg hem bor 50 bin falan yakar artık sanırım:D :D :D :D

dejaay

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bor yakıt sistemi mi? Bu ne yaaaa... Nereye takılıyormuş bu.. Walla ilk defa duydum. açıklayacak ya da anlatacak biri var mı?

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende duymuştumda yaygınlaşmadan düşünmem

gdonmez77

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar taktırdığım yerin adresi www.mercanotomotiv.com Bu adamlar 2000 senesinden beri patentli olarak bu sistemi enjeksiyonlu ve benzinli her türlü araca takıyorlar. İzmirdeyseniz, firma merkezinden bizzat bilgi alabilirsiniz.
Benim ve birçok arkadaşımın kullandığı bir sistemdir, ve aslında baya yaygındır. ama nedense insanlar bu tip şeyleri TV den reklamını falan görmeden "yaygın" olarak kabul etmiyorlar. Şöyle diyim: ilk taktırdığımda 3. sanayideki ustam arabanın kaputunun altında görünce şunu dedi: "aa, sen de mi taktırdın? Bizim müşterilerin bi sürüsünde görüyoruz, ama her araçta aynı performansı sergilemiyor" dedi. Yani aslında en azından İzmir de yaygın, ama insanlar bunu paylaşmıyor. Performans farkı derkende şunu söyliyim, Opellerde genelde şehir içi %20 tasarrufu yakalıyor, ama esnaf arkadaşım VW Bora ya taktı, %10 falan düşürdü. Her markada aynı oran yok yani.
Not: Bu bir reklam değildir! kendi kullanımımla ilgili bir paylaşımdır.