CORSA C BEYAZ KADRAN ÇALIŞMASI (sıfır maliyet)

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bu resimdeki dizel değilmi? orjinal boyutu bulamazsak ben cumartesi akşamdan sökerim benim kadranı. sabah erkenden buluşuruz taratırız, yaparız. yada yarın zaman bulursam söküp taratmaya çalışırım. bu arada resimdekinin alt tarafı siyah, onu komple beyaz yapalım sol taraftaki boşluğa OPC filan yazalım :) yada corsanın logosunu.

senın gönderdiğin bu resim üzerinde ben birkaç çalışma yapayım bakalım neler çıkacak. görsel olarak?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
bu arada bize DPI yı küksek scan ve print lazım. onu nasıl yapıcaz?

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bize DPI yı yüksek scan ve print lazım. onu nasıl yapıcaz?

scanner'in çözünürlüğü çok önemli değil, direk scanner'dan tarayıp çıktı almayacağız. scanner'da taradıktan sonra resim dosyası photoshop'ta tekrar işlenecek, hız ve devir rakamları yüksek çözünürlüklü olarak tekrardan yazarız (daha önceki arabamda öyle yapmıştım). scanner'da taramamızın esprisi hız ve devir bandında kayma olmaması için. son olarak çıktımızı alabileceğimiz laser printer mevcut.

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada senin araca özel kadranı photoshop'ta hazırladım. benzinli versiyon için elimde psd dosyası vardı onun üzerinden gittim. hız ve devir bandı aralıkları bayağı bi farklıymış. ufak bir uyarı aşağıya eklediğim resimden çıktı alınmayacak, boyutu tutmaz (ayrıca çözünürlüğü düşük), psd dosyasından çıktı alırız. rakamların font tipi değiştirilebilir ayrıca.

attachment.php

Ekli dosyalar

• cdti kadran kopya2.jpg
    cdti kadran kopya2.jpg
    43.6 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:

BURAK53

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
ben sızın yerınızde olsam 7 bın devır 240 km yapardım kagıtta yer var gozukuyor sıgar gıbı olmazmı?

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
eline sağlık çok güzel olmuş.
devirde 5 ve 6 bin devir arası zaten kullanılmıyor. 5.5 olan yere 6 yazsak 6 nın olduğu yere 7 yazsak olur gibi. birde hızı da 220 veya 240 yapabiliriz. 240 sanırım kurtarmaz ama sıkıştırarak olabilir. birde km rakam fontunu birazdaha bold yapalım bence. ledler çok parladığı için zor gözükebilir. neyse bu pazar halledelim istersen yada cumartesi öğleden sonra.benim numaram varmıydı sende? özelden atıyorum tekrar. senin araba benzinlimiydi? neden benzinli kadranı lazım ki bize?

Son düzenleme:

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
eline sağlık çok güzel olmuş.
devirde 5 ve 6 bin devir arası zaten kullanılmıyor. 5.5 olan yere 6 yazsak 6 nın olduğu yere 7 yazsak olur gibi. birde hızı da 220 veya 240 yapabiliriz. 240 sanırım kurtarmaz ama sıkıştırarak olabilir. birde km rakam fontunu birazdaha bold yapalım bence. ledler çok parladığı için zor gözükebilir. neyse bu pazar halledelim istersen yada cumartesi öğleden sonra.benim numaram varmıydı sende? özelden atıyorum tekrar. senin araba benzinlimiydi? neden benzinli kadranı lazım ki bize?

numaran vardı bende. benim araba da dizel. daha önceki arabam benzinliydi. onun için de beyaz kadran yapmıştım. o dosya üzerinden gittim zaten. yani anlayacağın benzinli kadranı lazım değil bize. pazar günü hava iyi olursa yapalım.

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yeni tasarımım. yorumlar?

attachment.php

Ekli dosyalar

• cdti kadran2 kopya2.jpg
    cdti kadran2 kopya2.jpg
    46.5 KB · Görüntüleme: 56

bymerthan

Kayıtlı Kullanıcı
Yurtdışı
Siteyi ziyaret et
Olur bak bu. Devir ibresini takarken kalibrasyonunu bu devire göre yapabilirirm. Aralıkları aynıysa sorun çıkmaz.
Pazar günü için cumadan tekrar konuşalım. Birazönce, cumartesi pazar 2 günlük bodrum seyahat durumu çıktı. Cuma tam belli olacak. Malum oteli kapattık inşaat firmaları ile görüşmeler yapıcam.
bişey dicem. devirdeki arabanın resmini koymasak. onun yerine opel logosumu kullansak? birde, yakıt ve hararet rakamlarınıda bold yapmak gerekiyor sanırım. onlar ince kalmış. :) emrivaki olmuyordur umarım. yaparken unutmayalım diye yazıyorum :)

Son düzenleme:

laksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Olur bak bu. Devir ibresini takarken kalibrasyonunu bu devire göre yapabilirirm. Aralıkları aynıysa sorun çıkmaz.
Pazar günü için cumadan tekrar konuşalım. Birazönce, cumartesi pazar 2 günlük bodrum seyahat durumu çıktı. Cuma tam belli olacak. Malum oteli kapattık inşaat firmaları ile görüşmeler yapıcam.
bişey dicem. devirdeki arabanın resmini koymasak. onun yerine opel logosumu kullansak? birde, yakıt ve hararet rakamlarınıda bold yapmak gerekiyor sanırım. onlar ince kalmış. :) emrivaki olmuyordur umarım. yaparken unutmayalım diye yazıyorum :)

kalibrasyonu opcom ile yaparız. ne zaman müsait olursan o zaman yaparız. illa ki bu pazar olacak diye bi şey yok. sen işine bak. isteğine göre yeniden düzenlerim kadranı problem değil.