CORSA C katalizötör lambası yanıyor.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Manifolttakki çiğ yakıtı geri pistonlara göndererek yanmasını sağlayan bi sistem ...

flybird

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
katalizatör çıkan gazların zararlı etkilerini azaltır. Avrupa normlarına göre atık gazın dışarıya belli emisyon değerlerinde verilmesi gerekir. bu değerleri sağlamak için takılır. Türk normlarına göre katalizatörsüz de bu değerler sağlanmaktadır. (o yüzden hava kirliliği bizde fazla.) Katalizatörün yanmamış benzinle işi olmaz. Geri döndürmek için çok geç bir noktadadır. susturucunun önünde

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Valla bilmiyorum Albatros ... :(

torsion

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yanlışşşş.. katalitik dönüştürücü zararlı azot ve karbon monoksit vs gazların salınımını azaltmak için üretilmiştir. tuglaya benzer bir yapıdır (silidirimsi kutusu içinde) orta susturucudan öncedir. petekleri futbol sahası kadar havalandırma sağlamaktadır.ilk kez opel tarafından 1989 yılında tüm modellerde standart kullanımına başlanmıştır

xvayzet

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1.arıza kaydı ne...kafadan katalitik olmaz belki o2..
2.katalitik dağıldı ise araçta çekiş kaybı olur.ileri aşamada araçla kamyon çekiyorum sanırsın.
3.x ve c motorlar hariç katalatiği boşaltsan da lamba ile uğraşmaya devam edebilirsin.
4.düşük km.de katalitik dağılıyorsa genelde ateşleme hattı veya yakıttan kaynaklı oluyo.temelde aracın yakıtı tam yakma olayına engel olan bi sebepten yani....
5.ozonu koruma amaçlı 96 kyoto çevre toplantısından alınan karar gereği oto imalatçılarıda kullanıyo..
6.seramik malzeme arıpeteği gibi..NOx i ve CO yu ayrıştırıyo..
7.egsoz manifolduna bağlı veya orta susturucu önüne koyuyarlar.
8.fiyatları pahalı örn.ast-g z16xe 1.700 ytl.
9.yakında 1-1.100 gibi fiyata ithalatçılar getirecek galiba..

soneryen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
spaceghost' Alıntı:
dağılmış nasıl olsa içini boşaltır kullan.aracın motorunuda yazarsan ona göre birşeyler söleye biliriz.yakıt sarfiyatı artıyor biraz.birde motordan katalizatör boşaltılınca ince zırıltı sesi geliyor bilgin olsun.

Arabamın motoru Corsa C Club Eco 1.0

birde katalizötör mü bozuk,
yoksa müşürü mü bozuk, tam anlamadım. Opel de bilgisayara bağlatmam lazım. Eğer katalizötör bozuksa içini boşaltıp susturucu taktırmayı düşünüyorum. Böyle tavsiyelerde bulunanlar çok oldu. Sizlerinden değerli tavsiyelerinden faydalanıyorum.