Dizelciler Dikkat

du hast

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar
bizdede 2.0 İsuzi motorlu şahin var. sabahları tek marşta alıyor. kimi zamanları ısıtmalardan birisi patlak olsa bile. dizelde marş adam gibi çevirsin sabahları alır. eğer bu konuda ciddi sıkıntıları olan arkadaşlar var ise marş motorlarını mutlaka kontrol ettirsinler. dizelin çalışması için geken iyi komprosördür. olmazsa olmaz...

fatih_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar bende bi sıkıntı olmadı ank soğuk kışlar geçirir ama bundan öncede 1.7 dti combo kullandım 3 sene hiç 2 marş hatırlamıyorum 80 000 km yaptım...

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende allaha sükür donmadan dolayı çalışmama olmadı,en kötü ihtimalle 3-5 kez kızdırdıktan sonra rahat çalışıyor oda -10 larda fln,fakat benim rahatsız olduğun marş yaparken moturun 2-3 gıygıyda çalışması,fordlar 1 gıyda çalışıyor aynen benzinli gibi.Sizinkiler nasıl marş yapar yapmaz hemen çalışıyormu?

du hast

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
coRSac' Alıntı:
Bende allaha sükür donmadan dolayı çalışmama olmadı,en kötü ihtimalle 3-5 kez kızdırdıktan sonra rahat çalışıyor oda -10 larda fln,fakat benim rahatsız olduğun marş yaparken moturun 2-3 gıygıyda çalışması,fordlar 1 gıyda çalışıyor aynen benzinli gibi.Sizinkiler nasıl marş yapar yapmaz hemen çalışıyormu?
tek gıyda almasının nedeni marşın iyi çevirmesi :) şimdi diyeceksiniz marşa taktın diye ama bizim araba bile marş kömürlerinde azalma olduğu zaman gıygıdı sayısı gözle görülür şekilde artıyor. dizel için en önemlisi marşşşşş ;)

coRSac

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aldığım ilk günden beri böyle 2-3 gıyda çalışıyor servise sorduğum bu normal benzinliye nazaran böyle çalışır fln filan arkadasta doblo 1.3 multijet var aynı motor tek gıy gıyda alıyor bende ona şaşırıyorum zaten.

fatih_06

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet comboda 17 dti o tek seferde alıyodu corsa öle deil biraz 1-1.5 saniye basıyosun...

zafzaf00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
alpago' Alıntı:
Benim araç benzinli ama, dizelde kontağı yarım çevirdikten sonra bujileri ısıtan sistem devreye giriyormuş. Gösterge ekranında yanan ışık sönmeden marşa basmadan bekleniyormu. Opellerde de böylemi bilmiyorum.
diesel araba benzinli gibi çalışmaz. göstergede kızdırma ışığı sönene kadar bekleyip marş yapacaksınız.

aksals

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne gaz kelebegi adam dizel diyor.....:) kizdirma bujileri olabilir fakat bununla beraber hersey olabilir....TIS cihazina baglan ve hata kodu bulmaya calis bagimsiz servislerede bak...! hava giris sensorunden(air mass flow)olabilir...!enjektorlerden....!

apollon76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende 3-5 saniye bekleyip ışıklar söndükten sonra tek seferde çalışıyor,

gerçi araba soğuk olduğundan gazı tam yedirmezsen stop ediyor.

haydarman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok şükür bende de problem olmadı, tek seferde çalıştı hep. 2006 1,3 cdti... ekranda gerekli ışıklar söndükten sonra tek seferde çalışıyor...

yalnız bir şey sormak istiyorum, kızdırma bujileri bu araçta havanın sıcaklığına göre otomatik olarak mı devreye giriyor... cevap verirseniz sevinirim....