Gecmisten bugune Kadett Tarihi

musdilek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vay be demek astra kadetten geliyo...peki vectra nereden geliyo ya da ne demek bilen var mı acaba

M@honi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi ellerine sağlık bugüne kadar nasıl görememişim bu başlığı
Vectra da Ascona dan geliyo yanlışım yoksa

yakuzz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Almanyada ki opel fabrikalarında yıllarca çalışıp, 1990da emekli olmuş bir abimiz kadettin "Türk malı" olduğunu söylerdi.

Kendiside dahil fabrikada ki Türklerin (ki bunların pek çoğu aksaraylıymış) hemen hepsi kadett'de görev yapmışlar. Üretim bandı ve miktarı gerçekten büyük bir araçmış.

oytn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bizdeki station olmasına rağmen 10 yıldır kopamadım tek isteğim gsi kadett ama oda biraz zor gibi :)

kibritçi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benımde bı kadett1980 sw aracım var usttekı yesıl arabanın sw kasası. kadettle astra arasında bı fark yok yanlızca almanlar ıngılterede kadett ısmının beyenılmemesıne karsın sadece ıngılterede adını astra yapmıs bu ısmın cok beyenılmesınden sorada tum dunyaya astra olarak pazarlamıstır

butterfly_effect

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çocukken bizim de 71 model Kadett B tek kapımız vardı. Çok sağlam bir araçtı, babam aldığında takla attıktan sonra toplanmıştı, ekonomik sıkıntılarımızdan dolayı bakımlarını biraz aksatmamıza rağmen bana mısın demiyodu:alkis:

Hatta hiç unutmam tofaş kartalların yeni kasaları çıkmıştı, bi tanesi ışıklarda arkadan bindirmişti. Kadett'in arka tamponu eğilip stoplar kırıldı sadece, kartal yolunmuş kaza dönmüştü:D

arcatera

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kadettlerin 91 en son üretim gsi ları astra 93-94 de üretilen ünlü dohc motor la aynı motordur bu motor sonradan opel bandından kaldırıldıki çok çok değerli altın gibi bir motordur ve çok makbuldür performans açısından motora öksürsen tabiri caizse performan alırsın ve bu motor performance verileride gösteriyorki astradan daha verimli çıkdı kadett de ama çok çok az insan bilir bunu yani 91 kadett gsi ile 93-94 deki astra gsi ların motoru aynıdır ama aynı motor kadett kasası üstünde çok daha verimlidir...

ve dipnot kadettin çok çok az sayıda türkiyeye yollanmış olan kadett gsi cabrio versiyonu vardırki bu araç avrupada bile çok değerli ve hayla aranan bir araçdır ben ankarada gençken bir kere görme şansına erişdim çok da güzel ve güncel duruyordu alet yani şimdi yolda olsa kimse eski bir araç diyemez o kadar güncel çizgiler taşıyor...

birde son olarak opel satıldıkdan sonra forda opelin üretim stratejisi değişdi yani ben şuna katılmıyorum astra kadettin devamı diye yada vectra asconaın devamı o zaman frontera yada omega neyin devamı derler adama yada zafira :) o yüzden şu anda opel 90 lıların sonunda özelikle mercedes bmw volvo ve diğer markalar gibi üç ana kasa bazında üretime geçiş yapdı bu nedir orta kasa büyük kasa lüks kasa yani astra vectra omega yada bmw de 3 serisi 5 serisi 7 serisi yada diğerlerindeki gibi bu yüzden zaten özellikle ikibinlilerin başında bütün kasaları düzeltmeye gittiler astrayı 3 kasaya rakip olabilicek hacima büyüklüğe konfora yetiştirmeye çalışdılar vectrayı 5 serisine omegayı 7 serisine ve tabiki diğer piyasadaki akranlarına

Dip Not : 91 model dohc motorlu bir kadett gsi temizi şu anda güzel elelrde iyi bir modernizasyona girerse iyi ellerde hayla yollarda pek çok arabaya kök söktürür ben kullandım dohc motorlu kadett o dijital göstergesi gidişi motorun sesi araç mükemmeldi tabi bindiğim araçda bakımlıydı astra gsi da sürdüm dohc motorlu 94 lerden façalılardan oda süper gidiyordu ama kadettin havası bir başka idi o dijital göstergeler falan

Son düzenleme: