Hızlı sürmeyi sevenler ve Makasçılar

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
final34' Alıntı:
palermo kardeşim,adam yazmış ve altını çizmiş 'elinde tuttuğu vites' diye,sen hala Hızı sevmiyorsan ayıp, sevipte yanlamıyorsan kayıp ... diyorsan,diyebiliyorsan,biz sana bi şey diyemiyoruz...

önce yukarı yazılanları tam olarak okuyup ondan sonra yorum yapsan benim ne dediğimi tam olarak anlayacaksın ama en son atılan 2 mesajı okuyup yazarsan ne benim dediğimi anlarsın nede arkadaşlarımın..
benim imzamın sadece bi yazı olduğunu benım düşüncemın bu yönde olmadığını yukarıda belirtmiştim zaten ama anlayana tabiki ...

palermo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu arada bi takım yanlış anlaşılmamalara sebebiyer vermemek için imzamıda değiştiriyorum

invisibleagle

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ben şehir içinde çok sakin kullanırım aracımı.Trafiğe ve yayalara çok saygılıyımdır.Eğer acelem varsa geçiş üstünlüğünü kendimden yana kullanırım.Fakat bazı anlarda gereksiz yere aşırı hız yaptığım ve makasa girdiğim oluyor.O anlarda kendimi tanıyamıyorum.Araç ta turbo dizel olunca insan dayanamıyo.Bi de hzı tutkunu gençler hemen gaza getirebiliyo beni.

Hız yaptıktan sonra insan ya bi yaya çıksaydı önüme diye düşünüyo.Bu kadar uğraş didin,çalş,okul bitir ondan sonra birinin hayatına mal olmak çok koyar adama.Vicdan azabından kurtulamaz insan gibi geliyo.Allah kimsenin başına kaza bela vermesin.

commodore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yol güvenliyse soldan kaptırabiliriz! ama şehir içi herzaman 50-60 !

hasang

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
çok hakılısınn amaa maleseff insan bazen dayanamıyoo birine kızıyoo veya geç kalmış oluyoo veyaa biriylee yarış yapmaya başlıyoo !yanii malesef oluyoo!
pzeronero' Alıntı:
düsünsene ,makas atmak için hızlı bir şekilde araçlar arasındaki boşluklara giriyor çıkıyorsun.acemi bir bayan yada yaşlı bir sürücü senin aniden önüne atlayıp serit değiştirmenden paniğe kalılıp frene asılsa yada kontrolsüzce şerit değiştirse.Sende dikiz aynandan ,arkada senin yolaçtığın bir panik yüzünden kaza yapan araçları seyretsen bu hoş bir durum olurmu? insanlar yaralansa yada ölse, yada araçlarında hasar oluşsa senin için rahat olacakmı ?

AseSiNo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
flybird' Alıntı:
Kazaların %99 unun sürücü odaklı olduğu ve arabaların gün geçtikçe gelişerek hızlanma ve son süretlerindeki artış düşünüldüğünde, makasa girmek, insanları zor duruma düşürmek, sıkıştırmak, yakın takip ve uygunsuz yerlerde (şehir içinde) aşırı hız yapmak sizce ne kadar doğru.
Benim merak ettiğim ise, bunları yapan arkadaşların yaparken ne düşündüğü ve ne düşünmediği?
Yani Neden bir insan durup dururken makasa girer, aşırı sürat yapar...vs.

Bu hareketleri yapan arkadaşlar kesinlikle acemi yada acemiliği yeni atan arkadaşlar.(usta ve olgun bir sürücü böyle şeylere genellikle gerek duymaz. Gideceğim yere deli gibi makasa giren biriyle kesinlikle aynı anda varabiliyorum) Yani tecrübesizler. çünkü yaptıklarının sonuçta nelere yol açabileceğini düşünemeyen insanlar.
Aslında ben bu konuda çok doluyum ve fazla birşey yazmak istemiyorum.
Sizde fikirlerinizi paylaşırsanız belki eğitici ve sağlıklı bir düşünce paylaşımı yapabiliriz.

Süper makas atarım,üstüme yoktur dermişim :D Şaka şaka.Yanlış şeyler bunlar tabiki.Ama bazen hepimiz yapabiliyoruz bu hataları diye düşünüyorum.

turko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
corsaDistorsiyon' Alıntı:
Ahaa,işte konu budur!Sağol kardeşim iyiki yazmışsın...

1-Eğer dangul dungul yerlerden geçmeyi deniyosanız,en sağ şeritteki arabanın sağından yani kaza şeridine burnunuzu sokarak geçmeye çalışıyosanız ve o geçmeye çalıştığınız araç kendini birden kaza şeridine atıp sizi şıkıştırıyosa

2-Her taraf boşken sırf itlik olsun diye arabanın arkasına geçip sellektör yapıyosanız ve ani bir frenlemeyle öndeki araç sizin elinizi ayağınıza dolaştırıyorsa

3-Yaşlı birine ya da bir bayana durup dururken yolda araçla tacizde bulunan veya onları çok zor duruma sokan bi pozisyon karşısında,konuyla hiç alakası olmadığı halde size bela oluyorsa

O BENİM

Bu konularla ilgili çok güzel hatıralarım var benim.Alem POLAT olmuş haberimiz yok,Polatlık nedense arabalardan inince bitiyo ama,nedense 4-5 kişi bi arabaya bindikleri zaman şöförün elinde tuttuğu vites hep elinde kalıcak sanıp ona buna gaz atıyolar.Efendi olmak lazım,kimse kimin ne olduğunu bilmiyo,hastaneye gittiklerinde kaymış ve anlamsız gözlerle ne olduğunu bile hatırlayamıyorlar sonra,sayısız insan ölüyo bu insanlar yüzünden,yine de seven varsa aşırı hızı,paralı yola çık bas gaza kardeşim.Şehrin göbeğinde 1.6 motorla tuning geyiği yapmayın iki tane mor lambayla...

:alkis: :rolleyes: harika bir yaklaşım,,altına aynen imzamı atıyorum!

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arifba' Alıntı:
madem doğruları yazıyoruz dikizden makasla gelen birini görürsem özellikle önüne geçiyorum o panik onlara baya yetiyor adam gibi kullanmaya başlıyorlar şimdi forumda diyeceklerki ya arabana vurursa?? keşke vursa da bende levyeyle vursam diyorum...

+ 111 bende aracın büyüklüğünü ve hızını gözüm keserse önünü kapatıyorum özellikle hatalı sollama yapanlara yapıyorum bunu.