Hükümet benzin fiyatlarını gözden geçirecek

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kaç kuruş indirecekler acaba göstermelik 3-5 kuruş aşağı çekerler biz de seviniriz yapsa ya sıkıyorsa 2.5 TL gelişmiş ülkelerde olduğu gibi gelişmişe de gerek yok hemen dibimizdeki az gelişmiş komşularımızdaki gibi ...
ilk mesajımda yazmısım oranı 7-8 krş olsa moraracaktım :D adamları avucumun içi gibi tanır olmuşum :D
4 krş neyimize yetmez fazla da karamsar olmamalıyız :D hap kadar bulgar bile bizden iyi yazıklar olsun ... ne vergi heveslisi adamlarmış ya milletine böyle cefa çektirmek ne kadar doğru ondan sonra da pişmiş kelle gibi sırıtarak satarım arkadaş bu işleri seviyorum der çıkar biri bakınız UNAKITAN...

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nette haberlere göz gezdirirken şöyle bir haber gördüm başlıkta ilginçti
Hükümet benzine jest bekliyor

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16534006.asp

Bu görüşmede TÜPRAŞ, akaryakıt dağıtıcıları ve bayilerden 'indirim jesti' istenecek. Şirketlere, 'görünen ve görünmeyen karlarınızı gözden geçirin' denilerek indirim için yeterli marj olduğu mesajı verilecek. Jest miktarı için konuşulan toplam rakam ise 'şimdilik' 15 ila 20 kuruş. Ancak bunun ne kadarının TÜPRAŞ ne kadarının ana dağıtıcı ve bayilerden olacağı yapılacak toplantıda ortaya çıkacak

akaryakıt fiyatlarında ki düşüş için akaryakıt ana dağıtıcıları tüpraş gibi yerlerden indirim bekliyor adamlar vergi indirimi adına bişey yapmıyorr

Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, bir bayinin ve dağıtım şirketinin kar marjının benzinde brüt yüzde 4,8, motorinde ise 6,1 olduğunu belirterek, “Şu anda 4 liranın 38 kuruşu, bayi artı dağıtım şirketinin kar marjı.
Geçen yıl benzinde yüzde 20, motorinde yüzde 30 artırdı

adamlar 4 liralık yakıt fiyatında 40kurş civarı karları var burdan indirim bekliyorlar vergiden indirim yapmak gibi niyetleri yok

hatta verginin vergiisini alan bizim gibi kaç ülke varrr

yeni şemsiye modelleri geliştiriliyor benceee

cedoo

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
az önce fatmagül ün suçu ne oynunu paylaşmıştım ya aklıma geldi birden, bu dizi bizleri anlatıyo gibi. memleketin suçu ne...

deniz_serdar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nette haberlere göz gezdirirken şöyle bir haber gördüm başlıkta ilginçti
Hükümet benzine jest bekliyor

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/16534006.asp

Bu görüşmede TÜPRAŞ, akaryakıt dağıtıcıları ve bayilerden 'indirim jesti' istenecek. Şirketlere, 'görünen ve görünmeyen karlarınızı gözden geçirin' denilerek indirim için yeterli marj olduğu mesajı verilecek. Jest miktarı için konuşulan toplam rakam ise 'şimdilik' 15 ila 20 kuruş. Ancak bunun ne kadarının TÜPRAŞ ne kadarının ana dağıtıcı ve bayilerden olacağı yapılacak toplantıda ortaya çıkacak

akaryakıt fiyatlarında ki düşüş için akaryakıt ana dağıtıcıları tüpraş gibi yerlerden indirim bekliyor adamlar vergi indirimi adına bişey yapmıyorr

Opet Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Öztürk, bir bayinin ve dağıtım şirketinin kar marjının benzinde brüt yüzde 4,8, motorinde ise 6,1 olduğunu belirterek, “Şu anda 4 liranın 38 kuruşu, bayi artı dağıtım şirketinin kar marjı.
Geçen yıl benzinde yüzde 20, motorinde yüzde 30 artırdı

adamlar 4 liralık yakıt fiyatında 40kurş civarı karları var burdan indirim bekliyorlar vergiden indirim yapmak gibi niyetleri yok

hatta verginin vergiisini alan bizim gibi kaç ülke varrr

yeni şemsiye modelleri geliştiriliyor benceee
şemsiye açılmaz ama tuşuna basınca uzar

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
famagülün suçu yok biz onu millet sandık pardon bihter sandıkk

falcon_78

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şu an ntv açık istandulda bir bezinlik açılmış istasyonda &25 lik indirim var
hemen bakın derim

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vergilerin ne kadar abartılı olduğunu cep telefonu faturasına baktımmı insan daha iyi anlıyor
yuh dedirtecek tarzda böylesi bir uygulamaya dünyanın hiçbir ülkesinde hiçbir halk tepkisiz kalmazdı ben bizdeki tepkiden korkar oldum ama bu kadar tepkisiz olmamızı yıllardır uğraştığımız daha önemli gündemimize bağlıyorum TERÖR bu beladan kurtulursak halkın gözü öyle açılır ki benim diyen önünde duramaz...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et

Kasırga&Burak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
1- Desene asıl şimdi ayvayı yedik. Daha bu yaz buna benzer bir olay yaşanmamışmıydı? Önce akaryakıt fiyatlarında 3-5 kuruş indirime gidilmişti ama aradan birkaç gün geçtikten sonra okkalı bir zam yapmamışlarmıydı? Demekki çok çok yakında benzin 4,25 TL civarında olacak.

2- Vatandaşın iyiliği için parmağını bile oynatmayan devlet yönetimine en güzel örnek. Kendin vergi indirimine gitme, bu durumu aklına bile getirme, teklif edenlere olmaz de, ama başkalarından fedakarlık bekle. Ben üretici olsaydım bu zihniyet karşısında asla geri adım atmaz, önce senin yaptığın indirimi bir görelim derdim.

Olayı çok güzel özetlemişsin Savaş abi :( Allah sonumuzu hayır etsin :(

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
vergilerin ne kadar abartılı olduğunu cep telefonu faturasına baktımmı insan daha iyi anlıyor
...
Dün mobil internet faturam geldi. Evde ADSL olduğu için mobil interneti şehir dışına çıkmadığımız sürece hemen hemen hiç kullanmıyoruz.

Faturanın dökümü çok şirin :D:

Aylık ücret 8,12 (sabit ücret)
KDV (%18) 1,46
ÖİV (%5) 0,41
ÖİV (bu neyse) 2,64
Telsiz Ruhsat Üct. 1,02 (her ay telsiz ruhsatı alıyoruz ya :))
Telsiz kullanma Üc. 1,02 (valla telsizim falan yok, benim kullandığım internet)

TOPLAM: 14,67 TL
Görüldüğü üzere kota artışı falan da yok. İşin ilginç yanı telsiz kullanmadığımız halde bizden telsiz kullanma ve ruhsatname ücreti adı altında para alıyorlar, yani olmayan bir şeyin parasını alınıyor. TV'lerde cehapenin tüm engellemelerine karşın bizler şunu yaptık bunu yaptık 3-G teknolojisini bile getirdik diyenler nedense henüz mobil internet ile ilgili bir tüzük bile hazırlayamamış.