İzmirli arkadaşlara çok önemli uyarı....

ahmet altınçubuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sınırı 70 km ise benim bildiğim 90km ye kadar izin verildiği ama yinede araştırmak lazım bu yol izmirde yaşayan herkezin kullandığı bir yol ve herkez 70km ile giderse kazalar çok fazla artak diye düşünüyorum.

Ahmet Altınçubuk

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hız sınırı 70 km ise benim bildiğim 90km ye kadar izin verildiği ama yinede araştırmak lazım bu yol izmirde yaşayan herkezin kullandığı bir yol ve herkez 70km ile giderse kazalar çok fazla artak diye düşünüyorum.

70 km yi sadece %10 aşabilirsiniz. yani en çok 77 km ile gidebilirsiniz. 90 km ile gitmeyin sakın. yanlış bilgi. kazaya sebebiyet verirmiyiz bilmiyorum ama ben kendi adıma trafiği aksattığımı ve engel olduğumu söyleyebilirim.

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Teşekkürler.
İzmirin bütün giriş ve çıkışlarında ayni 70km uygulaması başlatıldı ve çok can yakıyor. Örneğin oto yoldan çiğli anadolu caddesine giriş ve çıkışlarında hız sınırlamasını geçmemek mümkün değil insanın sabır taşı olması gerekiyor geçildiğian yandın . Bu yolda sabit ve gezicide var. Bazı arkadaşlar yanılgı içersinde yeri gelmişken onuda hatırlatayım gece ugulama yok diyorlar malesf bu düşünüldüğü gibi değil . Gece mesaiside yapıyorlar.
Tuzaklar öğleyerde ki yakalanmamak mümkün değil.
Işıklara yaklaşırken limit50 km. kırmızı yanıyorsa kurtardın yok yeişilde ise yandığının resmidir . 100 m .ileride durduluyorsun , Düşünün yeşil yanarken 50 km düşüp geçeceksin buda bölünmüş yoldaki kazalara davetiye çıkarmak gibi bir şey.Tamam kural gereği böyle olması gerekiyor ama uymayan çoğunlukta olunca arkadan gelen kuralsız kişileri düşünecek olursak Bu durumda kırmızı ışıklar yolların kara noktaları olmuyormu.:confused:

burak_1987

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
bende ankara caddesini sürekli kullanırım ama şimdiye kadar radara girmedim tabii ki buda radara girmeyeceğim anlamına gelmez. 3 şeritli gidiş - geliş bir yol için 70km hız az. izmirliler olarak biliyoruz ki orada araçlar en 90-100 arasında seyir ediyor. sürekli akan bir yolda 70km ie gitmek çok sakıncalı ve bir çok kazayada davetiye çıkarmak demek. bornovayı ve bir çok yerleşim yerinin ve şehir merkezine bağlayan tek yol orası vede böyle uygulama yapılması hem iyi hemde kötü bir uygulama. iyi yanını polislerin ceza tutanak koçanlarının bir an önce bitmesine yarar kötü yanı ise kaza sayısının artmasına sebep olucaktır. daha önce de yan yollarda aynı uygulama vardır ona dicek bişeyim yok orası meskun mahal ama ankara caddesinde böyle bir uygulama yanlış çünkü kazaların artmasına sebep olacaktır. sanırım aynı uygulama gaziemir ege serbest bölgeye gelmeden yolun konak istikametinde de var. burdan çıkcak sonuç çok dikkatli araç kullanmamız gerekiyo dikkat etmemiz gereken nokta ise kazaya yapmamak ve kazaya sebebiyet vermemek

baturalpalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kimse beni "insan hayatına verdikleri önem yüzünden" trafik cezalarının olduğuna inandırmasın. avrupada amaç bu olabilir ama türkiyede tek gayeleri para toplamak. uygulamalardan bu anlaşılıyor. zaten bir ülkenin o yılki bütçesi hazırlanırken " trafik cezalarından gelecek gelir" de bu bütçeye dahil ediliyorsa başka söze gerek yok.

wehrmacht

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bir İzmirli olarak bende arkadaşlara birkaç uyarıda bulunmak isterim.İzmirde sadece sabit ve gezici radar değil kemer kontrolüde çok sık ve beklenmedik yerlerde yapılıyor.Siz sizolun kemeri her zaman takın.Polisin pusu attığı yerler
1.Alsancak liman eski havagazı fabrikasının tam karşısı Alsancak yönüne giderken
2.Montrö meydanı Çankayadan Alsancak yönüne giderken Mcdonalds ı hemen geçince
3.Yeşildere yolu Tepecik ayrımından hemen önce
4.Sahil yolunda köprünün dibinde çoğu zaman radar vardır hız sınırı 70km/h
5.Gaziemir serbest Bölge çıkışı İzmir e doğru giderken otoban köprüsünü geçince sağ tarafta sivil toyota corolla pusuda haberiniz ola

gullu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
gecen gün saat 23:40 gaziemiri geçince lütfen gece gündüz dikkat edelim üstelik çocuk hasta acilen hastaneye giderken ceza yemiştim..

TuorAncalime

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benimde arkamdan geldi bi ceza 109la 235 lira geldi girmişim 2 ocakta Ankara caddesi üzerinde malum radara bende diyorum nereye koydular bu radarı:D Üzülmeyin 2 yıl sonra çıkmaz nası olsa kaç kere borcu yoktur aldım vergi dairesinden denemek için:D Bu aralar büyük ihtimal arkadan ceza yağıcak 90 110 km aralıklarında...

Son düzenleme: