Kadın sürücü seçme sınavı

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yaplılan Araştırmalarda Hanım sürücülerin erkeklere göre daha dikkatli seyrü sefer yaptıkları (yani trafikte arac kullanımında seyir halinde iken daha dikkatli oldukları), yine trafikte erkek sürücülerin seyir halinde etraflarına gereksiz bakmaları nedeni ile dikkatlerinin sık sık dagıldığı, hanımsürücülerin ise yola ve trafige daha fazla konsantre oldukları tespit edilmiş. Bunlara bağlı olarak hanım sürücülerin kaza oranları erkeklerden daha azmış. Hanım sürücülerin kazalarının çoğunluğu da sıklıkla erkek sürücü tacizi nedeni ile oluyormuş.
yani toplamayı bırakıp şöle araba kullanmanıza baksanız daa ii olcak :):):)

Kadınlar araba kullanırken sanki boing 747 kullandılarını zannediyorlar..O direksiyonun dili olsada konuşsa....Sıkmaktan ojeli tırnakları deri dreksiyon simidinin içine giriyor....Konsantre bumudur??..sonra en ufak kornada yerlerinden zıplayıp hakimiyetlerini kaybediyorlar...Ayrıca hareket halindeki aracın hakimiyetini saglamak şoför oldum anlamına gelmiyor....aracı yokuş yukarı kaldırmak,düz yolda kaldırmak,park etmek,gerektiğinde geri geri kullanabilmek,arabanın manevra kabiliyeti,ortalama hızlarda duruş mesafesini bilmek,sinyal vermekle gecmek istediğin şeridin hemen senin oldugu anlamına gelmediğini bilmek ve milletin önüne pat diye atlamamak,Arabada iç dikiz aynasından başka yan dikiz aynalarında önemle kullanılması gerektiğini bilmek aklıma gelen soförlük meziyetleridir....Bunları ve aklıma gelmeyen beceri ve profesyonellik gerektiren bir çok şeyi yerine getiren herkes şofördür....Geriye kalan kısımsa kendini iyi şoför sananlardır....

Son düzenleme:

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
""Eee o zaman gaçılıınn kenaraa bayan sürücü geliooo..;) yollar bizim bu sayedee korkun bizdeennn:D""

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilginç ya çarptığının farkında bile değil. ayna kim iiçin varsa:D

Mustafaeren

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
nedne bayanlar daha az kaza yapıo?? cunku kazayı yaptıklarını faRK ETMIOLAR YADA ONLAR YUZUNDEN BIZ KAZA YAPIORUZ SACMA SAPAN HAREKETLERINE:) AYRICADA BAYAN DIOSUNUZ DAHA DIKKATLI EVET SADECE VE SADECE ONUNE BAKTIGI ICIN OLSA GEREK YANIMDA ARAC VARMI BENI SOLLAYAN BIRI VARMI YOKMU KONTROL BILE ETMEDIGI ICIN DIGER TARAFLARA BAKMADIGI ICIN OLSA GEREK:)

akduman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aslında trafik kurallarını yenilemek lazım...Mesela takip mesafesi yaptıgınız hızın metre cinsinden yarısı yerine,eger önünüdeki bayan sürücüyse yaptığınız hızın 4 katı mesafe km cinsinden olabilir mesela...

mayday

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ustalaşmıyorlar.. Ya gerçekten güzel bir şekilde başlayıp güzel kullanıyorlar. Ya da berbat bir şekilde devam ediyorlar.

Trafikte içini görmeden sırf kullanımına bakıp "aha kesin kadındır" dediğim durumlarda tutturma oranım %95 falan..

Şu trafikte tutturma oranına aynen katılıyorum:D:D:D

B**** K****

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ankara etlik taraflarında bu olayın benzeri arkadaşımla bizim başımıza geldi anayola bağlanan 2 şerit gidiş gelişli yoldayız ışıkta en önde durduk fakat baya dik bir yokuş neyse altımızda fiat uno var arkamıza balina kasa diye tabir edilen eski model bi mercedes durdu içinde böyle saçları fönlü falan bi teyze neyse ışıkta bekliyoruz arkadaşın ayağı frende aaba yavaş yavaş gitmeye başladı ses falan açık olduğu için arabada bas falanda var dedim frenle oynuyo kendi çapında sıkıldı sonra arkadaş frene sertçe bi bastı olum araba durmuyo dedi sesi kıstı tesadüfen aynaya baktım ve mercedesin biraz fazla yakında olduğunu gördüm aşağı indim bi baktımki teyzem bizim tampona yaslamış arabayı dışarıyı seyrediyo gittim arabanın arkasından dolaştım!!! dikatinizi çekerim teyze nin camına geldim teyze frene basarmısınız bizim arabaya dokundunuz dedim ay nasıl olur falan dedi aşa indi özür diledi falan neyseki hasarsız çiziksiz atlattık buda ilginç bi enstantane olmustu bizim için o gün :D