Kadın sürücü seçme sınavı

sitkiuysal

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende bayan şöförleri koruyordum birkaç sene evveline kadar.ama bayan şöförün birinin bana bağırarak hareket etmesi neticesinde(ki bende sakinliğimi koruyamadım daha yüksek ses tonuna çıkıp cevap verdim) aynı zamanda trafik sıkışıklığına sebep olan bayanlarında olduğunu ve gitgide arttığını görünce korumaktan vazgeçtim.Ha istisnalar kaideyi bozmaz.Benden veya daha iyi erkek şöförden bile iyi araba kullanan bayanlar vardır mutlaka.Kimse alınmasın,söylemesem içimde kalırdı.Kendine güvenmeyen trafiğe çıkmasın.ondan sonra aaaa öyleeee miii pardonnnn olur.

AdVeS

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
""Hımm o yüzden kontrolsüz sokak geçişlerinden dıt layarak yol verdiğim bay şöfor arkadaşlarımız şaşırıyor olmalı;)..Pek bir çingene çoğunluğu olunca tabi:D""

iason

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Görseler yol verecekler bayanlar aslında.. Mesele, görmüyorlar..

tunerrus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şimdiye kadar hep yaslama, dokunma, v.b. hafif olayları yazdınız. Benim şahit olduğum olaysa hepsinden daha dokunaklı:
izmir çankaya mezarlıkbaşı otopark çıkışı. Araçlar 20 tane kadar arka arkaya ışıkta bekliyoruz, konvoydayız kaçacak yer yok. önümde gıcır gıcır bi hyundai accent taksi. Belliki yeni alınmış. Onun önünde bir bayan şoför, araç ta tahmin edileceği üzere opel corsa van (muhtemelen şirket aracı kiralık). Kahramanımız, 2 kere dur kalk yaptı, sorun yok. 2. kez yeşil yanınca 1. vites yerine geri vitese taktı, taksiye sağlam bi iz bıraktı. Sonra taksici kornaya bastı (çarptığını anlasın diye) ama hanım inatçı, kornayı duyunca arabayı az saldı, bi daha kökledi, taksinin ön panjuru indirdi. Sonra taksici kornayı kesti sözlü olarak "geri vitesten çıkar" dedi. bunu duyan bayan eliyle "sağol" anlamında işaret etti ve herkes sağa uygun bi yere çekecek rapor tutturacak diye beklerken, hiçbiişey yokmuş gibi yeşil ışık kırmızıya döndüğü halde bastı gitti. Taksici araçtan inmiş olduğu için arkasından yetişme gibi bi şansıda yoktu.

Buda böyle bi anım oldu. O yüzden bayan şoförün arkasında önünde durmam gerekirse mümkün olduğu kadar en az 5 metre mesafe bırakmaya çalışırım. Yol çok şeritliyse kesinlikle yol veririm, ışıkta aynı şeritte durmam. İmkanım varsa sollayıp olabildiğince uzaklaşırım (akıcı trafikte).

Not: Şu araştırmalar konusunda biraz şürheci olmanızı tavsiye ederim. Günümüzde biçok şehir efsanesi kulaktan kulağa "araştırmalar gösteriyorki" ye dönüyor. Kaynak gösterilmeden yapılan araştırmalara dikkat edin bence. Mesela diş macunu üreticileri devamlı araştırtıyorlar, nedense herkes kendi macununu en iyi bulduruyor. Ya da gene bi araştırmaya göre (aslı varsa Şam Üniversitesi yapmış) Besmele ile kesilen dana etinde 24 saat sonunda bakteri üremiyormuş, Besmelesiz kesilen dananın eti ise 24 saat sonra morumsu bi renk alıp bilmem kaç milyar bakteri üretiyormuş. Bunu hangi gıda mühendisine anlatsam "hastr ordan" cevabını aldım, ama internette en az 50 yerde bu sözde araştırmaya göre insanlar atıp tutuyor.
Bu yüzden kadınların daha dikkatli oldukları gibi araştırmaları yapanlarıda bence değerlendirmek lazım (tabi eğer gerçekten böyle bi araştırma varsa)

geri vitese nası takmayı başarmış mandalı yukarı çekmeden nası takılabilirki :D

valla iki tane tanıdığım bayan şöför var öyle bi araba kullanıyorlarki kendileri bile diğer bayan şöförlere sinir oluyorlar :D

geçen gün balkonda oturuyorum bizim binanın tam karşısında bi sokak var o sokaktan bir 307 geliyor yavaşça bide sağ taraftan passat geliyor 307 geldi köşede durdu yola bakıyor çıkmak için passatın geçmesini bekliyor beklerkende hafif hafif arabayı öne doğru kaydırıor passat geçince hemen çıkıcak yola ama önünde ilerleyebilmek için çok mesafe var 5 metre daha kaydırsa anca çıkıcak arabanın burnu yola. neyse passat geldi tam arabanın önünden geçerken direksyonu sağa kırdı kaldırıma çıktı kaldırımda ikitane ufak çocuk yürüyordu çocukları duvar a sıkıştırmak üzereydi çocuklar duvara yaslandı arabayla aralarında 10 cm boşluk vardı. sonra bi çığlık sesi gelmeye başladı bi baktım kadın passatın içinde ellerini yüzüne kapamış çığlık atıyor :D :D :D :D 307 den adam indi kapısını açtı kadının sakin olun filan diyo kadın adama saldırmaya başladı niye önüme fırlıyorsun ne biçim şöförsün filan adam durumu izah etmeye çalışıyor ben duruyordum zaten geçmeni bekliyodum yok kadın anlamıyor kadın aradı polis çağırdı bi yandan adama bağırıo :D adamda artık iyice sinirlendi banane be senle mi uğraşıcam dedi bindi arabasına bastı gitti zaten adamın kazayla ilgisi yok :D olan passata oldu tampon kırıldı jantlar filan yamuldu bide sanırım karter delindi yağ akıyordu altından...

Son düzenleme:

MadeN

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yauuu annem arada benim arabaynan alışverişe gidiyor! En son teşekkürettiğimi hatırlıyorum benim egsozu opc yapmış :D tam üçgen olmuş ama hehe :D :)

ASLANYUREK

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar konuya nokta koymak isterim.soyleki;dikkat edin arabayi iyi kullanan bayan soforlerin hamurlarinda biraz erkeklik vardir(yani erkek fatma misali)bayanlarin erkekler gibi manevra kabiliyeti olmadigi dogru bunun sebebi ise bizden daha az kas kuvvetine sahib olduklaridir.malum gunumuzde hidrolik destekli olmayan direksiyon kalmadi ama manevra kabiliyetide cok onemli.kendi kendinize bir arastirma yapin mesela;tek elle direksiyon simidini tutan bayan sayisi ile erkek sayisini kiyaslayin.geri viteste duz bir sokakta sadece sag,sol ve dikiz aynasindan geri gidebilen bayan ve erkek sayisini kiyaslayin.lastik patladiginda stepne ile degistirmesini bilen bayan ve erkek sayisini kiyaslayin.veeeee son olarak motor parcalarindan sadece 10 adet parcanin ismini sayabilen bayan ve erkek sayisini kiyaslayin.sonuc hic raporlanmadan ortaya cikacaktir.
HAYATIMIZIN OLMAZSA OLMAZI BAYANLARA ITHAFEN SAYGILARIMLA:D

Evo1912

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
offf kimsee kızmasın bana bu bayan sürücelerin çoğu böle yaa eski kız arkımaa araba sürmeyi gösterirken yaşadğım korku dakikalarını asla unutamam ztn :D freennn frennn diye korku dolu anlarımı :) haha ama şunu diyorum az da olsa sayıları çok iyi kullanan bayanlarda var tabii ki de :)

nightboy

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya ben şahsen bi bayanın araba sürmesini çok seviyorum hoşuma gidiyo :) böle dikkatli (biraz fazla dikkatli sadece öne bakıolar ) yavaş yavaş ( 3 şeritli yolda 60km hız ) sakin sakin kullanıyolar ne güzel oluyor.aslında biz erkekler biraz hız düşkünü olduğumuzdan trafikte pek de hoşlanmıyoruz.benim gördüğüm kazalarda bayanlar belki sürtmüştür ama erkekler direk hıphızlı arabanın içine daldılar.bu bir gerçek ki çok çok acemi olmayan bayanlar trafik kurallarına uyuyor ve erkeklerinde yapması gereken bu

:good: