KATALYSATOR iptali_?

damlalar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba arkadaşlar, kanaatimce katalitik konvertör yakıtın daha verimli yanmasını sağlıyor, egzostan çevreye CO gazının yayılmasını minimuma indiriyor.CO ( karbonmonoksit ) gazı hem yanıcı hem de çok zehirli bir gaz, konvertör bu yanıcı gazın tamamen yanmasını sağlayarak havaya zehir saçılmasını engellediği gibi bu gazı tekrar yakarak enerjıye dönüştürüyor. Benim aracımda da yok ama eski kullanıcısı çıkarıp atmış. Bazı özel servislere ya da egzosçulara sorarsanız kastalitik konvertörün faydası yok derler. Arabanın motoru kısmen rahatlar ama yakıtta artış kesinlikle olacaktır. Selamlar.

DerKommisar

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yakıtı arttırmaz.

OpelTeam

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.atolyebukalemun.com
arkadaşlar katalitik konvertör daha temiz egzost gazı atmak için takılmıştır.sökülmesi marka ve modele göre problem yaratabilir veya yaratmaz vectra gt de oksijen sensörü dediğim egzost gazı içersindeki yanmış ve yanmamış yakıt oranını ölçer ve motor beynine bunu iletir.beyin duruma göre enjektörleri kontrol ederek yakıtı kısar veya açar çalışma şekli bu
şimdi gelelim konvertöre oksijen sensörü katalitikten önce gelir ge orada sıkışan gazı ölçer .fakat biz konvertörü söküp atarsak oradan geçen gaz rahatlar ve oksijen sensörünün doğru okumasını engeller buda yakıtı zayıf görmek ve benzine yüklenmek oluyor buda yakıtın artmasına neden oluyor zaten söküldüğünde gelen performansda bu bence sökmemek en doğrusu...saygılar

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burak bende orjinal kalmasından yanayım ama saglıkla ilgili bi durum oldugu ıcın gereken neyse onu yapmak lazım önce araba saglıgı

semihkarlav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
basinc azaldigi icin dusuk devirlerde bir nebze performans kaybi oluyor. yuksek devirlerde basinc olmadigi icin motor bi rahatliyor kendine geliyor performansda artiyor. yakit konusunda bir bilgim yok

gt_vectra_gt

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ozaman kalkıslarda sıkıntımı yapar anlamadım _? dahamı iyi olur_?

semihkarlav

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben bi egsoztcuya gitmistim, bana yukarda dediklerimi soylemisti. kalkista falan sorun yaparmi sormadim. ama vites gecislerini yuksek devirde yaparsan kalkista sorun olmaz tahminim aksine daha iyi olur