Lastik alacam ama hangisi ???

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim orjinal jantlarımın üstünde turanzalar var orjinal ebatta bence çok kötü bi lastik kışın kullanmama ragmen 17 jantlarımdan bile daha sert oluyo taş gibi lastik öyle aman aman bi tutunmasıda yok bence başka lastik bakın derim.

fluminense

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş dunlop taktı,araç eskiye göre parke veya taş döşeme yolda sorunsuz gidiyor..ben de dunlop düşünüyordum ama kumho hakkındaki yorumlar çok caydırıcı geldi:D kumho aklıma yattı.fiyatları da uygun sanırım diğerlerine nazaran..Benim arabada and saill diye lastik var,araştırdım piyasada duyan eden yok bir benim arabada var.özel üretilmiş sanki:D kışlık zaten.
4 mevsim alırsam kumho,toyo,yokohoma gibi enteresan markalar denemeyi düşünüyorum.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turanza yerine lassa impetus revo 2 tercih edebilrsiniz, desen nerdeyse aynı yol tutus özellikleri yumusaklıgından dolayı daha iyi ayrıca konfor turanzadan daha yüksek.
kumhoyu ben bisikletime takmam 3-4 bin km zor dayandım attım sıfır lastikleri...
adac testlerini takip ediyorum goodyear optigrip iyi notlar almıs bende o lastik üzerine inceleme yapıyorum şuan lastik aşınınca alltan yeni kanallar çıkıyormus;)

decoder

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
turanza yerine lassa impetus revo 2 tercih edebilrsiniz, desen nerdeyse aynı yol tutus özellikleri yumusaklıgından dolayı daha iyi ayrıca konfor turanzadan daha yüksek.
kumhoyu ben bisikletime takmam 3-4 bin km zor dayandım attım sıfır lastikleri...
adac testlerini takip ediyorum goodyear optigrip iyi notlar almıs bende o lastik üzerine inceleme yapıyorum şuan lastik aşınınca alltan yeni kanallar çıkıyormus;)

Galiba bu lastik konusunda ortak bir ürünü seçmek çok zor olacak öyleki birinin memnun olduğundan diğeri sıkıntı yaşamış kimi memnun kalmış kimi isyan etmiş dün bir lastikciye rastladım tanıdıktı aramızda gecen muhabetti kısaca aktarayım

1. soru lastik alacam ama hangisi daha iyi olur

1.cevap buralara giden 3 tane lastik var 1. lassa 2. bridgestone 3 petlas dedi ,

2. sorubazı arkadaşlar kumho -nokian-michelın felan diyor ama memnun olanıda olmayanıda var aynı marka lastiklerden

2.cevab lastik seçiminde yaşadığın yere göre tercih yapacaksın kimi çok sıcak bir yerde yaşar gider en kaliteli lastiği alır ama memnun kalmaz çünkü o lastik sıcağı pek sevmez yada oturduğu yerde deniz felan vardır haliyle nem oranı yüksek olur iyi diye aldığı lastikte tam tersi neme karşı dayanıksızdır v.s v.s memnun kalmaz dedi

3 soru peki ben ne alım dedim

3.cevap ilk tavsiyem lassa yada bridgeston üçüncü olarak petlas lassa sağlam aynı zamanda birazda yumuşaktır diğer iki lastiğe göre bridgestonede sağlamdır ama biraz serttir lassaya göre petlas ise genelde büyük arac lastiği üretirdi ve ona göre yapardı yani yüklü araclar için ve binek otoda konforu pek yoktu ama son iki senedir binek için ayrı üretiyor ve sağlamlıkta lassa ve bridgestoneden daha iyidir ama konfor konusu biraz sıkıntılı olabilir dedi,

Sonuç : lassa al oldu galiba lassa alacam bu bilgilerden sonra

Son düzenleme:

darkmoon

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha michellin alıpda memnun kalmayan birini görmedim.. lastik önemlidir arabayı vezirde yapar rezilde yapar.. gidersin 70 bin euroluk mercedese lastik takarsın bütün yol gürültüsünü sarsıntıyı içeri veriri arabayı doğana çevirir gider takarsın araca uygun iyi lastik mercedesin keyfini konforunu maksimumda yaşarsın..

muratguv

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
brıdgestone turanza er 300 derim.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben daha michellin alıpda memnun kalmayan birini görmedim.. lastik önemlidir arabayı vezirde yapar rezilde yapar.. gidersin 70 bin euroluk mercedese lastik takarsın bütün yol gürültüsünü sarsıntıyı içeri veriri arabayı doğana çevirir gider takarsın araca uygun iyi lastik mercedesin keyfini konforunu maksimumda yaşarsın..
michelinle alakalı söylediğine istinaden yazıyorum ,ben varım hiç memnun kalmadım.

C.C

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Galiba bu lastik konusunda ortak bir ürünü seçmek çok zor olacak öyleki birinin memnun olduğundan diğeri sıkıntı yaşamış kimi memnun kalmış kimi isyan etmiş dün bir lastikciye rastladım tanıdıktı aramızda gecen muhabetti kısaca aktarayım

1. soru lastik alacam ama hangisi daha iyi olur

1.cevap buralara giden 3 tane lastik var 1. lassa 2. bridgestone 3 petlas dedi ,

2. sorubazı arkadaşlar kumho -nokian-michelın felan diyor ama memnun olanıda olmayanıda var aynı marka lastiklerden

2.cevab lastik seçiminde yaşadığın yere göre tercih yapacaksın kimi çok sıcak bir yerde yaşar gider en kaliteli lastiği alır ama memnun kalmaz çünkü o lastik sıcağı pek sevmez yada oturduğu yerde deniz felan vardır haliyle nem oranı yüksek olur iyi diye aldığı lastikte tam tersi neme karşı dayanıksızdır v.s v.s memnun kalmaz dedi

3 soru peki ben ne alım dedim

3.cevap ilk tavsiyem lassa yada bridgeston üçüncü olarak petlas lassa sağlam aynı zamanda birazda yumuşaktır diğer iki lastiğe göre bridgestonede sağlamdır ama biraz serttir lassaya göre petlas ise genelde büyük arac lastiği üretirdi ve ona göre yapardı yani yüklü araclar için ve binek otoda konforu pek yoktu ama son iki senedir binek için ayrı üretiyor ve sağlamlıkta lassa ve bridgestoneden daha iyidir ama konfor konusu biraz sıkıntılı olabilir dedi,

Sonuç : lassa al oldu galiba lassa alacam bu bilgilerden sonra
kardeşim benim bundan önceki lastiklerim lassa impetus sportdu 15000 km zor dayandı gerçi ince yanaktı ,sert hamurluydu vs ama tek sevdiğim tarafı cok dayanıklı olmasıydı jantlarım neredeyse parçalandı da lassa balon yapmadı konfor sıfırdı,yol tutuş şimdiki lastiğimle kıyaslanamaz bile ben yine ısrarlıyım lassa alma en azından impetus alma hele ki yollarınız bozuksa kullandığım lastikler michelin pilot primacy berbat,good year berbat,lassa sağlam ama berbat,son olarak kumho su an ıcın memnunum bakalım ne olacak ...bence yokohoma al o zaman biraz pahalı ama v550 serisi çok iyiymiş her açıdan

schumici

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aynen bende michelinden memnun kalmadım. ilk belli bir süre lastik çok iyi yol tutuyordu ama sonra sihirli bi değnek mi değdi noldu tüm yol tutuşum gitti, lastik hamurları parça parça olmaya başladı, gördüğüm manzara karşısında çok şaşırdım.