Lpg de Yeni Gelişme.....

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg de Yeni Gelişme.....

merhabalar öncelikle aracımı tanıtayım 115 1.6 a.s.
yaklaşık 6 aydır lpg ile araştırma yapıyorum özellikle formumuzda. ancak forum üyeleri ve yöneticileri nedense yada ne yazık ki bu konu hakkında yeterli duyarlılığı göstermiyor admin bile bence kanımca öyle düşünüyorum gibi varsayım yorumlarda bulunuyor.

1.6 ve 1.4 turbo motorlar için ayrı ayrı yorumlar aynı sayfa içinde yapılıyor, ve yorumları okuyunca çözümden çok bu aracı alan parasına güveniyordur lpg asla takmam takanıda anlamam gibi haddini aşan açıklamalar yapılıyor.herkez istediği aracı alıp istediği modifikasyon işlemini yapar ve bu forum da bunlar paylaşılır maksat ben yaptım görün beğenirseniz sizde yapın gibi. lpg konusunda opeli dahi aramayıp ben mak müh. ben şuyum ben buyum diyerek denemediği şahit olmadığı uygulamalar hakkında agresif yorum yapan arkadaşlar var motor seceneğini ikiye ayırmayıp tek motor üzeerinden konuşan var. bilgilerinize saygı duyarım şahsen kullandığım aracın sadece yağ değişim ve silecek suyu yerini bilirim o kadar.
brc landirenzo ve ankaradan bir lpg firması ile görüştüm tabi opel ile de.

opel yetkili servis astra j için hiç bir motora lpg yi önermiyor motor garanti dışı.(izmirden bölge müdürü ile denk geldik usta özellikle onun yanında bir sor bakalım lpg yi sana ne diyecek dedi, adam sanki evladını yitirmiş gibi dertlendi olmaz olmaz olmaz sadece subap sorunu değil farklı sorunlar oluşuyor ve servis elemanlarımız bu sorunları tespit bile edemiyor dedi ve ekledi gecen sene bir yetkili servis yaklaşık 20 insigna ya kit takıyor bir kaç ay sonra tüm araçlar geri çağrılıyor dedi.

bir kaç kendine güvenen lpg firması 10000 km geçmedikçe kendisi 2 yıl 100 000 garanti sağlıyor.1.6 115 için evet motor opel tarafından garanti dışı ama landirenzo opelin yapmadığını kendi paramla ben yaparım diyor ama sıfır ve 10 000 geçmemiş araçlar için.

kimisi yukarda yazıldığı gibi abi hiç bişey olmaz diyor.

benim isteğim lpg konusunda bir başlık olsun bu başlığın altında 115 1.6 ve 1.4 turbo secenekleri olsun kim hangi motor ile ilgileniyorsa ordan fikir beyan etsin forum üyesi arkadaşlar rica ediyorum sadece mantığınızla yorum yazmayın bir dayanağınız ve tecrübeniz olsun herkeze iyi günler.

ayrıca aracına lpg yakıştırmayan arkadaşlar aracın çok yakması ayrı bir sorun benzinin her hafta zam yemesi ayrı bir sorun....

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polatts link' Alıntı:
yaklaşık 6 aydır lpg ile araştırma yapıyorum özellikle formumuzda. ancak forum üyeleri ve yöneticileri nedense yada ne yazık ki bu konu hakkında yeterli duyarlılığı göstermiyor admin bile bence kanımca öyle düşünüyorum gibi varsayım yorumlarda bulunuyor.

Bu duyarlılığı fazlasıyla gösteriyoruz ki böyle  bir sitede böyle bir başlığı ve bölümü açtık
Sizler de bizler de faydalanıyoruz
Birçok kişi birçok konuda fikir beyan edebilir, saygı çerçevesini aşmadığı sürece yayınlamakta kusur yok
Doğru bulmadığınız yorumu da karşı fikirler ile çürüterek haklı olunmadığını ortaya çıkarabilirsiniz gayet tabi

şu an piyasada lpg konusunda bir kesinlik var mı peki astra j ile ilgili ki kesin yorum yapalım
ևoğu zaman okuyoruz lpg bayisi full garanti vermiş araca 30 bin km den sonra bir bakıyoruz güm motor inmiş
Kesin bir bilgi yok ama 1.4t lerin subap erimesi vb. problemleri duyuyoruz
1.6 115 lerin ise atmosferik motor olduğu için lpg ye daha uyumlu olduğu
Kullanmadığım lpg için de kesinlikle lpg taktırın ya da kesinlikle lpg taktırmayın gibi bir ifade kullanıp
yönlendirme yapmam da sizce doğru olur mu, aracın garanti dışı kaldığını zaten defalarca belirttik forumda

Bizim telkinlerimiz bu konuda acele edilmemesi çünkü lpg takıp kullanan ve 30-40 bin km yapan Astra J araç sayısı
yok denecek kadar az.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polatts link' Alıntı:
benim isteğim lpg konusunda bir başlık olsun bu başlığın altında 115 1.6 ve 1.4 turbo secenekleri olsun kim hangi motor ile ilgileniyorsa ordan fikir beyan etsin forum üyesi arkadaşlar rica ediyorum sadece mantığınızla yorum yazmayın bir dayanağınız ve tecrübeniz olsun herkeze iyi günler.

Böyle bir uygulamayı ya da başlık eksik olabilir, gayet mantıklı teşekkür ederiz ancak isteme tarzını çok uygun bulmadım açıkçası
Yönetime özel mesaj gönderebilirsiniz ve böyle bir bölüm açabilir miyiz diye bizler de her zaman yaptığımız gibi
değerlendirip bu bölümü açarız
Keşke bunu ortaya değil de yönetimden böyle birşey rica ediyoruz şeklinde söyleseydiniz bizler de daha ilgili yaklaşırdık bu konuya
Sizin de varsa lpg kullanan arkadaşların da listesini yapar daha net bilgi elde ederdik
Saygılar

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polatts link' Alıntı:

1.6 ve 1.4 turbo motorlar için ayrı ayrı yorumlar aynı sayfa içinde yapılıyor, ve yorumları okuyunca çözümden çok bu aracı alan parasına güveniyordur lpg asla takmam takanıda anlamam gibi haddini aşan açıklamalar yapılıyor.

ayrıca aracına lpg yakıştırmayan arkadaşlar aracın çok yakması ayrı bir sorun benzinin her hafta zam yemesi ayrı bir sorun....

Farkındamısınız bilemiyorum ama kendinizle çelişkidesiniz. Hem lpg  hakkında duyarlılık, çözüm, muazzam teknik bilgi istiyorsunuz, size çözüm üretmeyenleri lpg ye karşı olanları yeriyorsunuz hem de lpg yi aracına yakıştırmayanları şikayetçi olduğunuz yönle eleştiriyorsunuz.

Lpg yapılıp yapılmayacağı sevabıyla günahıyla kişinin kendi bileceği iş. Ama siz lpg yi istiyorsunuz diye burada millet var olan yaşanan şeyleri söylemeyecek değil. Lpg yi aracına yakıştıramayan biri olarak KENDİ aracımın çok yakması da benzinin zam yemesi de benim keyfimin bileceği iş. Siz öyle istiyorsunuz diye yakıştırmak zorundamıyım?  

Varsayımlardan şikayet ediyorsunuz. O istediğiniz varsayım olmayan çözüm ve teknik bilgiyi kusura bakmayın LPG sever ve ister olarak siz burada sunacaksınız, sunulanlar hoşunuza gitmiyorsa. Burası paylaşım yeri. Astra J sanal servisi değil, noksansız teknik bilgi ve çözümü size sunsun. Kaldı ki admin, ben tasvip etmiyorum diyeni sus, kes sesini diye susturacak mı sizin mantığınıza ters diye. Herkes istediği fikrini söyler. Baktınız yanlış fikirler var o zaman siz bunları şu şu olduğu için öyle değildir böyledir diye çürütürsünüz. Ama o değil sizin yaptığınız. Siz istiyorsunuzki herkes lpg yi sevsin sevmiyorsa içinde tutsun, hadi üyelerden geçtim yöneticiler araştırsın öğrensin yoksa bile var edip sağlıklı bir sistemi burada bize sunsun, lpg yi yakıştıramayanlar da yakıştırsınlar. Böyle birşey kusura bakmayın da yok. Hem araç koklasın hem sağlıklı, sorunsuz olsun diyorsanız dizele yöneleceksiniz. Hem çok az vereyim hem de çok fazla alayım olan bir dünyada yaşamıyoruz maalesef.

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

yarbayım :)
lpg hakkında kesin çözümler muazzam fikirler vs vs. peşinde olduğumu nerden çıkardınız.ben dedimki tecrübe edilmeyen bilgiler kullanılmayan kitler hakkında kafa karıştırıcı bilgiler verilmesin ayrıca 1.6 ile 1.4 farklı yerde konuşulsun dedim. siz bu yazdıklarımdan bunlarımı anladınız :) iyiymiş
lpg ile ilgili çözüm üretmeyenler mi var aranızda ki onları yereyim bunuda nerden çıkardınız yarbayım ben öylemi yazdım ilahi :))

lpg yi aracıma bende yakıştırmıyorum hatta eşim ben binmem bile diyor. ama ben ille lpg olsun kahrolsun benzin nidaları ile burayı inlettiğimi hatırlamıyorum ille ben lpg yi sevicem diye yada takıcam diye insanlar lpg sevsin dediğimi de nerden çıkardınız yarbayım:)))
aracınız çok yakar yada yakmaz aracınıza isterseniz uçak benzini koyun isterseniz tezek ile çalışan bir kit takın umrumda ve umrumuzda değil senin şartların hele ki hiç umrumda değil benim güldüğüm sey sen neden bu kadar dertlendin yarbayım elbette araç senin ne yaparsan yap :)))

varsayımlardan şikayet ediyorum evet varsayımla iş yürümez ama admin varsayım yapanları atın susturun diye bir yaptırmada bulunun demedim bu yazılanları okuyan diğer forum üyleri belkii daha dikkatli olur diye düşündüm ama bir tek sen üzerine alındın :)))

ben ne yazdım yağ değiştirme silecek suyu koymaktan başka birşey bilmem eee sen şimdi tartışmak içinmi sen biliyorsan sen söyle diye sataşıyorsun :)
yani burda hoşumuza gitmeyeni konuşmıyacağız senin paşa keyfin için mi çabalıcaz :) pardon paşa değil yarbay :)

astra j sanal servisi değilmiş öyle olduğunumu iddia ettim ben yazımda teknik bilgimi istedim yooo ee bunuda nerenden çıkrdın yarbay :)

benim maksadım burda kim doğru kim yanlış biliyoru aramak değil ben tavisyelerde bulundum dostum.

lpg konusunda kimseyi takın yada takmayın diye yargılamam söz konusu olamaz bu kişinin insiyatidir zaten öyle bir seyde demedim.
senin paran benzine yetiyorsa susacaksın eko güç gösterisi yeri değil bu o zaman bende kapımızdaki araçların fazlalığından eşime ait olan bu aracta ekonomi planlıyoruz  mu demeliyim yarbayım.

sen yazdıklarımı nerenden okudunki bu iddialarda bulunuyorsun.

yarbayım seninle tartışmak isteyeceğim en son şey bile değil çünkü agresif ve hazımsız bir yapın var o yüzden sen benim yazdıklarımı yanlış anladın var sayıyorum.
eğer yolun düşerse seni sakarya akyazıya bekliyorum yemek yer bir birimizi anlamaya çalışırız.:)

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

hakan bey ,
ben tavsiyemi rencide edici bir tarz ile yazdığımı sanmıyorum hatta nacizane olarak dile getirdim.
emin olun tarz olarak ta sizin algıladığınz gibi bir hitap mümkün değil teşekkür ederim...

lpg konusu motor ile fazla alakalı olduğu için hassasiyet bekledim geri dönüşü pek mümkün olmayan zararları engellemek için.

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polatts link' Alıntı:
yarbayım :)
lpg hakkında kesin çözümler muazzam fikirler vs vs. peşinde olduğumu nerden çıkardınız.ben dedimki tecrübe edilmeyen bilgiler kullanılmayan kitler hakkında kafa karıştırıcı bilgiler verilmesin ayrıca 1.6 ile 1.4 farklı yerde konuşulsun dedim. siz bu yazdıklarımdan bunlarımı anladınız :) iyiymiş
lpg ile ilgili çözüm üretmeyenler mi var aranızda ki onları yereyim bunuda nerden çıkardınız yarbayım ben öylemi yazdım ilahi :))

lpg yi aracıma bende yakıştırmıyorum hatta eşim ben binmem bile diyor. ama ben ille lpg olsun kahrolsun benzin nidaları ile burayı inlettiğimi hatırlamıyorum ille ben lpg yi sevicem diye yada takıcam diye insanlar lpg sevsin dediğimi de nerden çıkardınız yarbayım:)))
aracınız çok yakar yada yakmaz aracınıza isterseniz uçak benzini koyun isterseniz tezek ile çalışan bir kit takın umrumda ve umrumuzda değil senin şartların hele ki hiç umrumda değil benim güldüğüm sey sen neden bu kadar dertlendin yarbayım elbette araç senin ne yaparsan yap :)))

varsayımlardan şikayet ediyorum evet varsayımla iş yürümez ama admin varsayım yapanları atın susturun diye bir yaptırmada bulunun demedim bu yazılanları okuyan diğer forum üyleri belkii daha dikkatli olur diye düşündüm ama bir tek sen üzerine alındın :)))

ben ne yazdım yağ değiştirme silecek suyu koymaktan başka birşey bilmem eee sen şimdi tartışmak içinmi sen biliyorsan sen söyle diye sataşıyorsun :)
yani burda hoşumuza gitmeyeni konuşmıyacağız senin paşa keyfin için mi çabalıcaz :) pardon paşa değil yarbay :)

astra j sanal servisi değilmiş öyle olduğunumu iddia ettim ben yazımda teknik bilgimi istedim yooo ee bunuda nerenden çıkrdın yarbay :)

benim maksadım burda kim doğru kim yanlış biliyoru aramak değil ben tavisyelerde bulundum dostum.

lpg konusunda kimseyi takın yada takmayın diye yargılamam söz konusu olamaz bu kişinin insiyatidir zaten öyle bir seyde demedim.
senin paran benzine yetiyorsa susacaksın eko güç gösterisi yeri değil bu o zaman bende kapımızdaki araçların fazlalığından eşime ait olan bu aracta ekonomi planlıyoruz   mu demeliyim yarbayım.

sen yazdıklarımı nerenden okudunki bu iddialarda bulunuyorsun.

yarbayım seninle tartışmak isteyeceğim en son şey bile değil çünkü agresif ve hazımsız bir yapın var o yüzden sen benim yazdıklarımı yanlış anladın var sayıyorum.
eğer yolun düşerse seni sakarya akyazıya bekliyorum yemek yer bir birimizi anlamaya çalışırız.:)

Sadece  general_Applause

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

polatts link' Alıntı:
hakan bey ,
ben tavsiyemi rencide edici bir tarz ile yazdığımı sanmıyorum hatta nacizane olarak dile getirdim.
emin olun tarz olarak ta sizin algıladığınz gibi bir hitap mümkün değil teşekkür ederim...

lpg konusu motor ile fazla alakalı olduğu için hassasiyet bekledim geri dönüşü pek mümkün olmayan zararları engellemek için.
Peki isteğiniz üzerine daha faydalı olacağını düşünerek
lpg bölümünü turbo ve atmosferik motor olarak iki bölüm yapabiliriz
ve lpg dönüşüm yaptıranların listesini oluşturabiliriz

burada hepimiz bir şekilde doğru bilgiyi kovalıyoruz, o  yüzden tüm fikirlere saygı duymamız
ve bu kurallar çerçevesinde hareket etmemiz hepimiz için daha yararlı olur kanaatindeyim

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

:) teşekkür ederim
ayrıca sakaryalı olarak sapancada bir buluşma planlana bilir göl ve mangal keyfi ;)

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar bende inşallah bu araçlara sorunsuz bir şekilde LPG uygulanabilir diye umuyorum zira daha evvel başka bir konuda da söylemiştim Türkiyede LPG uygulanamayan benzinli araçların ikinci elleri eskiden 2,0 motorlu araçlarlar ile FSİ motorlu araçların hazin sonunu yaşıyor...

Opelin Almanya sitesinde Opel Astra 1.4 Turbo Motorlu aracı LPG opsiyonu ile satılıyor arkadaşlar... Acaba diyorum iyi Almanca bilen bir arkadaşımız Opel Almanya'ya bir mail atsada durumu sorsa, nedir acaba değişiklik sadece sübap mı değişmişte fabrikasyon LPG uygulanıyor, yoksa daha ne gibi değişiklikler var yoksa en önemlisi motor olduğu gibi olupta bu motora uygun bir LPG dönüşümü mü yapılmış bu hususlar sorulabilir ve alınan cevaplar burada paylaşılarak daha detaylı bilgiler edinmiş olabiliriz.

Hakan bey aslında İngilizce öğretmeni olmanız hasebiyle İngilizce'de olsa bu durumu belirtir bir maili siz yazabilirsiniz diye düşünüyorum haddimi aştıysam özür dilerim... Ama faydalı olacağını düşünüyorum...

Almanya'da 1.4 Turbo LPG 140 HP motor seçenekli Astra 25Bin Euro gibi bir rakamdan satılıyor... Opel Türkiyenin aklına şaşıyorum gerçekten bu seçeneği neden bize sunmadılar hala anlamış değilim inanın fabrika çıkışlı hem Astra hem turbo hem 140 HP hem LPG li bir araç Türkiye de satış rekorları kırar şahsi düşüncem... Sırf LPG anlaşması var diye rezil edilmiş bir Civic bile süper satışlar sergiliyor Astrayı düşünemiyorum bile...

Saygılar sunarım...