Lpg de Yeni Gelişme.....

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg de Yeni Gelişme.....

alp___ link' Alıntı:
Hakan bey aslında İngilizce öğretmeni olmanız hasebiyle İngilizce'de olsa bu durumu belirtir bir maili siz yazabilirsiniz diye düşünüyorum haddimi aştıysam özür dilerim... Ama faydalı olacağını düşünüyorum...

Estağfurullah yardım edebilirsek elimizden geleni yaparım.
Bahsettiğiniz fabrika çıkışlı lpg li astralar bu haberde vardı daha önce bahsetmiştik
ama fabrika çıkışlı ve muhtemelen lpg ye uyumlu hale getirilmiş motor

http://media.gm.com/content/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2012/opel/01_19_new_lpg_models

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
Estağfurullah yardım edebilirsek elimizden geleni yaparım.
Bahsettiğiniz fabrika çıkışlı lpg li astralar bu haberde vardı daha önce bahsetmiştik
ama fabrika çıkışlı ve muhtemelen lpg ye uyumlu hale getirilmiş motor

http://media.gm.com/content/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2012/opel/01_19_new_lpg_models

Buradaki habere göre Opel LPG'ye önem veriyor ve bir çok modelde uyguluyor - uygulayacak, ama ilginçtir Türkiye'de yok... Gerçekten merak ettim şimdi motorun yapısını Türkiyede satılan 1.4 Turbo motordan farkı nedir, ne değişiklikler uygulamışlar acaba... Teşekkür ederiz bilgilendirme için...

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

alp___ link' Alıntı:
Buradaki habere göre Opel LPG'ye önem veriyor ve bir çok modelde uyguluyor - uygulayacak, ama ilginçtir Türkiye'de yok... Gerçekten merak ettim şimdi motorun yapısını Türkiyede satılan 1.4 Turbo motordan farkı nedir, ne değişiklikler uygulamışlar acaba... Teşekkür ederiz bilgilendirme için...
en kısa sürede çevirisini yaparım ama Italya ve Hollanda'ya çok satılıyormuş
en fazla ihtiyaç olan ülkelerden biri olan Türkiye'ye gelmemesi ilginç
bunu öğrenmek için mail ile iletişime geçeceğim Gm ile.

drcoach

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:

thnxx

alp___

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

HaKaN link' Alıntı:
thnxx

polatts

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

opel muhtemelen lpg yi türkiyede güvenilir bulmuyor zaten ülkemizde lpg ikinci sınıf muamelesi görüyor kapalı otopark ve feribot ve gemi taşımacılığı örnekleri gibi.
lpg yakıtı için dizayn edilen motor ile benzin için dizayn edilen motor sadece subap ile farklılık göstermiyecektir bir çok fark vardır. dolaysı ile ordan bir haber bizi çok bağlamıyacaktır mevcut motorlarımız benzin çünkü.bu lpg konusunda aracına  taktırıp 20 000 üzeri km yapmış bir üyemiz bize yardım edebilir. bunun dışında herşey ne yazık ki varsayım.

Bye_Bye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Secular

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpg de sorun net ve cevapda net

şu an ki astralar 95 oktan benzinin yanma sıcaklığına göre dizayn edilmiş.

ama lpg 106 oktan

ha fabrika motoru komple 106 oktan lpg nin yanma sıcaklığına göre dizayn etsin hiçbir sorun kalmaz.

murat26mm

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

arkadaşlar hemen cevap vereyim sorularınıza aracı satma nedenim otomatik vites almamdan dolayı araç hala gözümün önünde kardeşim gibi sevdiğim arkadaşıma verdim oda gayet sorunsuzca aracına biniyor kazasız belasız binmesi temennisiyle şuan araç 7000 km de ben 1500 km de taktırmıştım 5500 km dir lpg kullanımakta ve kullanımaya devam etmekte.sze uç bir örnek vereyim bir avukat arkadaşda 1.6 180 bg insignia vardı ben de merakımdan sordum aracına landirenzo lpg sistemı taktırmış yaklaşık 2000 km de iken 2 senedir biniyormuş şuan da aracın km si ise 70000 km de. a14net kod motor astra j 140 almanya ve italya da lpg satışa sunuldu hala terettutde olmanın ve kulaktan dolma bilgilere kafa kurcalamanın bir anlamı  yok benziin lt si 5 tl ye dayanmış en azında % 40 yakın tasrruf ediyırsunuz lpg de

astraowner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

kesin bir bilgi söylüyorum 1.4t ve 1.6t lerde kesinlikle ve kesinlikle sorun yaşayacaksınız çünkü kesinlikle motor buna göre dizayn edilmemiş ve sadece subaplarla ilgili bir durumda yok motoru bitiriyor sonu sandık motor değişimine kadar gidiyor.hatta bir ara ankara da forumdan biri vardı  1.6t ler sorunlu 1.4tler sorunsuz deyip lpg li kullanıyordu şuan sorunlar yaşıyormuş lpg ile ilgili servisler kesinlikle tavsiye etmiyor buna rağmen taktıranlar sorunları göze alıp taktırsınlar verilen garantilere güvenmeyin lpg firmaları garantilerini veriyor ama sorun çıkınca çok uğraştırıyor parayı vermemek için ha alırsınız parayı yaptırırsınız ama sonra lpg ile kullanırsanız yine aynı problem olacak