Lpg de Yeni Gelişme.....

sxn4

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ynt: Lpg de Yeni Gelişme.....

murat26 link' Alıntı:
bir avukat arkadaşda 1.6 180 bg insignia vardı ben de merakımdan sordum aracına landirenzo lpg sistemı taktırmış yaklaşık 2000 km de iken 2 senedir biniyormuş şuan da aracın km si ise 70000 km de. a14net kod motor astra j 140 almanya ve italya da lpg satışa sunuldu hala terettutde olmanın ve kulaktan dolma bilgilere kafa kurcalamanın bir anlamı  yok benziin lt si 5 tl ye dayanmış en azında % 40 yakın tasrruf ediyırsunuz lpg de

2000 km de mi yoksa 20.000 km de mi taktırmış ? eğer yanlışlık yoksa 68.000 km sorunsuz kullanmış demek insigna 1.6 180 hp de ? ևok değerli bir örnek arkadaşınız

mksarikaya

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Arkadaşlar ben bu işe cok zaman harcamış ve kafa yormuş biriyim. Bütün forumları okudum opel genel merkeziyle yazıştım. Kesin çözüm olarak şunu önerebilirim. Yağlamalı sistemlerden uzak durun sadece subap ve subap yataklarının bir miktar omrunu uzatır. Ama kaçınılmaz son bellidir. Tavsiyem çok iyi bir ustada orta kalite bir lpg kiti taktırmanız, sunap ve subap yataklarını değiştirmeniz. Toplamda yaklaşık 3500 lira harcamanız yeterli.... Pahalı geldiyse bence de pahalı geçici cozum olarak 1500 lira kit 25000 km kullanım sonrasında 2000 liraya subap ve subap yatakları değiştirmeniz. Özetle bu araçlara lpg ile binilir. Sadece donusum maliyeti bizi üzüyor o kadar

sanalbiri

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Lpgli sistemde bizim araçlarda önce benzinle çalışıyor araç.Peki lpg'ye ne zaman geçiyor?Bu durum,motor ısısıyla ilgili olsa gerek.Ben,yazın 1 km.sonra,kışın 3 km sonra araç lpgye geçer diye duymuştum.Yani ben Söke'de kışın işe gidip gelirken (arası 2 km) lpg devreye bile giremeyecek.Yazın bile yolun yarısı benzin,yarısı lpg.Kısa mesafelerde lpg çok işe yaramayacak.Lpg işi zora çıktıkça aklıma böyle teselli edici fikirler geliyor. :) Tabi yanlışım varsa düzeltin.

mertk

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et

Haklisiniz kisa mesafe kullanilan aracta lpy ge gerek yok. Ev is en az 10 km olucak ki anlami olsun. Lpgye 2 km sonra geciyor.

delikadir24

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

astraowner link' Alıntı:
kesin bir bilgi söylüyorum 1.4t ve 1.6t lerde kesinlikle ve kesinlikle sorun yaşayacaksınız çünkü kesinlikle motor buna göre dizayn edilmemiş ve sadece subaplarla ilgili bir durumda yok motoru bitiriyor sonu sandık motor değişimine kadar gidiyor.hatta bir ara ankara da forumdan biri vardı  1.6t ler sorunlu 1.4tler sorunsuz deyip lpg li kullanıyordu şuan sorunlar yaşıyormuş lpg ile ilgili servisler kesinlikle tavsiye etmiyor buna rağmen taktıranlar sorunları göze alıp taktırsınlar verilen garantilere güvenmeyin lpg firmaları garantilerini veriyor ama sorun çıkınca çok uğraştırıyor parayı vermemek için ha alırsınız parayı yaptırırsınız ama sonra lpg ile kullanırsanız yine aynı problem olacak

Bunları bizde okuduyoruz ama işte forumlarda ondan bundan varmı bi örnek sübap değişmiş ? Ben hala 1 tane örneğe rastlamadım. Takıp kullanan arkadaşlarda gerçekleri yazıyolarmı onuda Allah bilir. LPG taktırıpta hemen aracını satana çok rasladım ama LPG ile ilgili değil diyorlar.

Lütfen LPG li kullananlar sorun varsa lütfen dosdoğru paylaşın. Farklı kullanıcı açın gerçekleri yazın bilerde sizlere dua edelim.  special_Yeah

REİS38

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

delikadir24 link' Alıntı:
Bunları bizde okuduyoruz ama işte forumlarda ondan bundan varmı bi örnek sübap değişmiş ? Ben hala 1 tane örneğe rastlamadım. Takıp kullanan arkadaşlarda gerçekleri yazıyolarmı onuda Allah bilir. LPG taktırıpta hemen aracını satana çok rasladım ama LPG ile ilgili değil diyorlar.

Lütfen LPG li kullananlar sorun varsa lütfen dosdoğru paylaşın. Farklı kullanıcı açın gerçekleri yazın bilerde sizlere dua edelim.  special_Yeah

benim aracım lpg li ve km 35.000 de ve benim lpg ile ilgili nede aracımla ilgili hiç bir sorun yok

burası bir paylaşım formu kimse kimseyi tanımıyor ve neden biririnin kötülüğünü istesin ki neymiş doğruları yazsınmış bu nasıl bir mantık ve yaklaşım anlamış değilim ben bu forma yazılanların doğruluğuna ve buda bulunan insanların samimiyetine gayet içtenlikle güveniyorum burda insanlar kendi başına gelen arızaları ve olayları ve varsa çözümlerini paylaşıyor kimse kimse yi kandırmaz merak etme ama sen sen ol güven duymadığın bir ortamda bulunma uslubunuzdan dolayı sizi kınıyorum

eketen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

REİS38 link' Alıntı:
benim aracım lpg li ve km 35.000 de ve benim lpg ile ilgili nede aracımla ilgili hiç bir sorun yok

burası bir paylaşım formu kimse kimseyi tanımıyor ve neden biririnin kötülüğünü istesin ki neymiş doğruları yazsınmış bu nasıl bir mantık ve yaklaşım anlamış değilim ben bu forma yazılanların doğruluğuna ve buda bulunan insanların samimiyetine gayet içtenlikle güveniyorum burda insanlar kendi başına gelen arızaları ve olayları ve varsa çözümlerini paylaşıyor kimse kimse yi kandırmaz merak etme ama sen sen ol güven duymadığın bir ortamda bulunma uslubunuzdan dolayı sizi kınıyorum

Arkadaşın anlatmak istediği kanımca sıkıntı yaşayıp da aracı değer kaybetmesin diye insanlar sessiz kalabilir dir. ևok da haksız sayılmaz. Neticede astra sahibi olan olmayan herkesin incelediği bir yer burası. Burada bulunan herkesin herşeyi %100 doğru ve tüm çıplaklığı ile aktardığına emin olamayız. Bu tüm forumlar için geçerli aslında.  En basitinden benzinli dizel tartışmalarında bile ne senaryolar kopuyor. :)

oczorlutuna

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

eketen link' Alıntı:
Arkadaşın anlatmak istediği kanımca sıkıntı yaşayıp da aracı değer kaybetmesin diye insanlar sessiz kalabilir dir. ևok da haksız sayılmaz. Neticede astra sahibi olan olmayan herkesin incelediği bir yer burası. Burada bulunan herkesin herşeyi %100 doğru ve tüm çıplaklığı ile aktardığına emin olamayız. Bu tüm forumlar için geçerli aslında.  En basitinden benzinli dizel tartışmalarında bile ne senaryolar kopuyor. :)

Evet katılıyorum general_hehe  general_hehe