LPG yakıt olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GURBAA

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Hepsini denedim.Yolumun üstünde ne varsa tüm benzincilere girdim.Ama on numara Aygaz.Hiç zorlamıyor moturu.Diğer gazlarla rampa çıkmak bir eziyet haline gelmişti.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Aygaz iyi ona bi lafım yok ama propanı mı nedir yüksek olduğu için daha fazla yaktığı kesin ...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
volkanx' Alıntı:
Ben de artık katılıyorum Team Milangaz a ... :D

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bugün İpragaz da çalışan bir müşterim bankaya geldi ve bomba soruyu sordum lpg de marka ne neyi tavsiye edersin diye?Benzin istasyonu sağlam olduğu müddetçe hepsi aynı dedi...Yani Dörtyol dolum tesislerine 40.000 tonluk gemi gelir biz 10.000 ton Aygaz 20.000 ton Milangaz 6.000 ton vs. alır depolar ve pompalara satar dedi...Hatta Devlet şuan kış olması sebebiyle tüm tesislere kanun koymuş propan ve bütan sayınız yüzde elliye yüzde elli olacak diye...Aygaz bunu önceden yüzde 60 a 40 yaptığı için Eurolpg diye reklam yapmış veya diğerleri ama şuan Devletin dediğini uyguluyorlarmış...Ama dediğine göre iş aynı zamanda Pompacılar da bitiyormuş yani pompanın kalibrasyon diye bir ayarı varmış...Bu ayar normal şartlarda artı eksi 1 en fazla 2 olarak oynaya biliyormuş...Ama bunu üçlere hatta dörtlere getiren o kadar çok istasyon varmış ki bunun manası da şu siz 30 ytl lik gaz aldığınızı ekranda normal olarak görürken lpg tankına giden gaz miktarı mesala 27 ytl tutarında bunun serbest olanı ya 29 - 28 yada 31 - 32 ytl bu da hava şartlarına göre değişiyormuş...Anlıyacağınız ilk elden dinlediğime göre O marka olan yerlerden ve denetimin çok olduğu yerlerden almamızı tavsiye etti.Aygaz , BPgaz , İpragaz bence en iyisidir dedi Milangazı sorduğumda ise ben kaliteli bulmuyorum...Dolum tesisleri temiz değil dedi...

Umarım yardımcı olabilmişimdir...

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Eee yani Milangaz dan vaz mı cayıyoz artık ??? :eek:

06ELL69

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
söyledikleri doğru gerçekten..ben de aygaz satan bi opet bayisindeyim..ama aygazda yetkililerden başkası kesinlikle kalibrasyon ayarına dokunamıyo.bunu aygaz elemanları mevsim şartlarına göre değiştiriyoo.birde aygaz istasyonları uydudan izlendiği için kesinlikle kaçak veya farklı gaz alamıyo.yani aygaz istasyonlarına güvenebilirisiniz.

volkanx

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.volkanx.tr.cx
bence istasyonda bitiyor ya,belki de benim aygazı aldığım yerler kaliteli değildi işte ben hep bizim burdan bi istasyondan alıyorum milangazı hiç üzmedi beni o yüzden bırakmam...

faithless1905

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
doğrudur bu arada benim tüpü takan usta da her zaman bana sakın arabanı çok kalabalık olan bayilerden alma diye uyarmıştı gaz basınç ayarını depolar hemen dolsun müşteri çabucak işi bitsin çok sır olmasın diye basınç ayarını yüksek tutuyorlarmış bu durumda lpg deki basınç valflerine zarar veriyormuş...düşünün buralara kadar zararı var yani...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...