mercedes mi opel mi

SİZ OLSANIZ HANGİSİNİ ALIRSINIZ...

• Kullanılan toplam oy
    82

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aşağıdaki linki bir inceleyin arkadaşlar....Opel her ne kadar Alman firması olarak görünse de GM grubuna bağlı olduğundan, dolaylı olarak Amerikan firması sayılır.Almanlar için mükemmelliyetçilik önde gelir, Amerikalılar içinse verimlilik.Zaman içinde Opel'in bu kadar değişim göstermesinin sebebi belki de bu...

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=10749

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
almanyamı zengın degıl almanya avrupanın enbuyukj ekonomısı..bukadar cok paraya mercedesın ıyı olaması gerektıgını kafanız neden basmaz,ve bukadar az paraya opel necok ıs yapıyor anlasanız hyundaı bıle daha pahalıyken...ayrıca vw opelden ne ıyı nede kotu asagı yukarı aynılar.ben mercedese okdar para baglıyck kadar kerız degılım,gt almam bızım ulkemızde bukadar ac ınsan varken ayıp yanı...benım mercedesle ılıskıme gelınce babam 2000 yılında sıyah avangarde paket e200 komprasor almıstı sıfır kılometre bunuda dıpnot koyayım

simdi almanya buyk ekonomdr ama halkı zengn degldir..biraz bzm gbi bzde dnyanın en byuk 17.ekomosyz ama halkn zengnlgnde zimbabweınn gerisindeyiz...

herneyse konu cok dagildi...merso opel karsılastırmasından ekonomiye halkn aclıgına kadar geldi...bi dipnotta ben koyıyım o zaman 2000 yılnda sanrm 15 16 yaslarındaydın bu yuzden o araci kullandıgını pek sanmyorum:)

ya herneyse cok fazla uzadi ii geceler hrkese(ama ben ynede merso dyorum:)

mıssopelastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merco degıl,mercedes benz:)bızde opel ıyı demızyoruz ıyı olcak dıyoruz mercedesınde ıyı olması normal dıyorum ben ıngılızcemı yazsam acaba:)

pexmanq

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tamam kabul edıyorum opel bı numaradir ''mercedes-benz'' araba falan degildir hurda yıgını resmen..bence c serisi bizim corsayla anca kapısır.

:D:D:d

ok?

mıssopelastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben neyazıyorum sen nedıyosun mercedes daha ıyı dıyoruzda,sen anlasan yok basmıyor herhalde..mercedes cok ıyı darısı opel dıyım artık anla sankı burda mercedes kotu dıyoruz:(

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, birbirinize karşı kullandığınız sözcükleri özenle seçmenizi rica edeceğim...