Ne olur bu problemden kurtarın beni!!!

Vectra92

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
direksiyonu tam sol yada tam sağ yaptığınız zaman aracın rolantisinin düşmesi normaldir.Hidrolik direksiyonlarda bu bi sorun değildir.Teknik konuyu anlatmaya gerek yok sanırım.Hidrolik direksiyonlu olmayan araçlarda böyle bir sıkıntı yoktur.Aynı zamanda aracınızın direksiyonunu tam sağ ve de tam sol yapmazsanız daha iyi olur.yağ kaçırma sıkıntılarınız olmaz..

corsa-c

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalçın36, hangi servis bu dostum?
ilan et'de senin kötüde olsa tecrubelerinden yararlanalım.böyle esnaf anlayışı olmaz.kuzu'dan 1 post değil,10 post çıkarmaya çalışan insanların Opel camiyasında barındırmamak lazım.
dostum geçmiş olsun.servis ismini bekliyorum.

_KRAL_

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadasim Astra Glerde Dİreksİyon Motoru Elektİrİklİ Ondan Öyle Ben Astra F De Kullaniorum Onda Öle Bİ Sorun Yok

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şunu bilin önce astralarda elekrikli hidrolik direksiyon var.motordan hareket almaz. elektrik ile çalışan hidrolik pompa var.sen aküyü kontrol etttir.alternatör şarjını kontrol ettir önce ondan sonra bi sonuç çıkar.k.i.b

mtnplus

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Çok geçmiş olsun arkadaşım , hakkını sonuna kadar aradığın içinde tebrik ederim. bende bazı işinin ehli olmayan tamirciler çok yüksek fiyat çeken servisler yüzünden arabamdan soğmak üzereyim. aman bir yerine bir şey olmasın korkusundan rahat rahat araba kullanamıyorum.
Opel Türkiye Ltd.Şti. bu kafayla giderse yakında bu satış rakamlarını mumla arayacak.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar şuna açıklık getirelim lütfen.servislerde fiyatlat yüksek eneden.birde işletmeci gözüyle bakın.bir yetkili servis açmak için 46 devlet dairesinden imza ve onay alınıyor.servis ekipmanları hersene makina mühendiseri odası tarafından dudakalrı ucuklatacak fiyatlarda denetlenip kalibrasyon yapılıyor.müşterilere sunulan hizmet.servis aracı.ikramlar kampanyalar bunların hepsinin bir bedeli var.özel servislerin hiç biri vergi vermiyor.bir çoğu sigortasız lelaman çalıştırıyor tabiki bu fiyatlara yansır.ustalığa gelince bu konuda fazla bi,rşey demek istemiyorum.ama şunu biliyorumki opel özel servisleri iyi ker bırakıyorve opelden anlayan anlamayan herkes bu işi yapa biliyor.bir engel yok.karşılaştırma ve insiyatif sizlerin elinde.benim opel arabam yok. işyerimde yok sadece opeli seviyorum ve yılladır içindeyim.ve bırakmayacam.ben opel markasına inan ve güvenen herkese teşekkür ederim.bir sıkıntısı olanlar için türkiyenin neresinde olursa olsun yardım etmeye hazırım
k.i.b

[sc]

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
yalcin36' Alıntı:
Merhabalar cok yeni olmasada ban ait opel vectram var ve onu alabilmek için tam tamına 10 sene çalişıp para biriktirdim.Agustos ayın 6 sında bir acemi servis şöförünün dikkatsizliği benim sol camurluk ve ön kaput vs hasarına yol açtı.Neyseki aracım .kasko şirket yetkilisini ve jandarmayı aradım .Kaza raporu tutturdum.Sigorta şirket yetkilisi aracımın yürüyüp yürümediğini sordu bende hareket edebilir dedim yanlız radyötör delinmiş oldugundan dolayı acil yol yardımın aradım.Opel servisinden 2 arkadaş aracımı servise götürdüler.Ertesi gün exper geldi hasar tespiti falan yapılarak aracı opel özel servisine teslim ettik.Aracım 21 gün sonra onların deiyimiyle hazır benim gördüğüme göre henüz tamire başlanıyordu.Bana gelin aracınız hazır diyen arakadaş arabayı hiç kontrol etmeden ban teslim edecekken ben itiraz ettim ve tamamlanması için biraz daha zaman verdim.Gördüğüm eksikliklere inanamazsınız Kaportacı ön kaputu tam ayarlayamamiş arada bariz boşluklar(nedeni yan sanayii oluşu) farlar ve sinyaller arasına parmak giriyor,cam fıskiyesi sadece dibine su cıkarıyor cama tazzik yok,kaportacı kaza ile ön camı kırmiş neyse değiştirilmiş ama cam fitilleri cam takilrken değilde cam silikon atıldıktan sonra takılmaya çalışılmiş ama içler acısı...,abs beyni başka bir araçtan takılmiş,radyatör çin malı,amortisör de yan sanayi,sol çamurluk.ön kaput,davlumbas,ön tampon,cam motoru ,klima radyatörü,ön panjur,seconder hava walfi vs daha eklenecek parcalar var ama hepsini yazmadım.Ben birkaç gün sonra aracımı bazı eksilliklerinin daha sonra giderilecegini ögrenerek aracımı teslim aldım.Firmanın aracıma kestigi fatura inalilmazdı 9.750.00 YTL böyle bir işçilik malzemeye bu paranın cok oldugunu söyledim Bana sen üzülme nasıl olsa sigorta şirketin ödeyecek dedi pişkinler............................................
geçmiş olsun,hakkını sonuna kadar savunduğun içinde seni kutluyorum.Hepinizin bildiği gibi opel dünya çapında yedek parça üretimi konusunda sıkıntı çekiyor.Gümrüklerde bunun cabası.Tahminimce bazı servisler işleri hızlandırmak için çin malına ya da yan sanayiye yöneldi.Bende 3 haftadır arka stop bekliyorum ama hala tık yok.Servise gittiğimde ise yedek parça deposunun bomboş olduğunu duydum.Bilemiyorum ama bu gidişle opel birçok müşterisini bu nedenle kaybedebilir.

spaceghost

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar opelde 2 haftadır parca sayımı olduğundan parça gönderemiyor.bilginiz olsun