Polisler neden filmli camlara ceza yazıyor??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
JOCCO' Alıntı:
Her polis kesinlikle bir olmuyor. Kimisi çok gereksiz şeylerle kendine uğraşacak şeyler arasa da, kimisiyle de gayet güzel konuşularak anlaşılabiliniyor. Onun için ben özellikle trafik ekiplerinin tamamının iyi seçilmiş insanlardan oluşmasını isterim ama bu önümüzdeki 100 yıl içerisinde mümkün görünmüyor...

Tespit güzel :good:
Eğer bana bir trafik memuru,yağışlı havada sis farlarım yanıyor diye ceza kesebiliyor ise,bu durumda eğitim şart.

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Evet, hiç unutmam Tophane'deki buluşmalardan birine gelirken bilen bilir, yeni yapılan hafif raylı sistem üzerinde kendisi bile yandığından habersiz saçma sapan kırmızı ışıklar var, farkında olmadan birinde kırmızıda geçmişim.Genç bir şahin arkadaş durudurdu, hatamı söyledi, ben de gerçekten fark etmeden bilmeyerek geçtiğimi, cezamı kesmesini ancak vicdanen rahat olmam için bunu bilmesini istediğimi söyledim.O da bana inandığını söyledi ve ceza kesmek zorunda olduğu için aynı bedelli, fakat daha düşük ceza puanlı bir ceza kesti.

Bence bir hata var ise cezadan kaçmaya çalışmak için başka yollar denemek hem polisin hem de kendimizin dejenere olmasına neden oluyor.Eğer yaptığınıza inandığınız bir hata var ise ise en başta vicdanen rahat olmak için bu cezayı ödemeniz gerekir.İki taraf da iyi niyetli ise zaten bir problem çıkmıyor.İki taraftan biri kötü niyetli ise işte o fena...İki taraf da kötü niyetli ise...............................

kurt.ibrahim

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Yanlış bir yaklaşım ama istisnalarda kaideyi bozamıyor. Olan onlara oluyor.

dewilking08

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu ruhsata işletme olayı nası oluyor.bi iki günde halledilir mi yoksa uzun sürecek bi olay.lazzer yaptırınca orjinali renkli cam bunlarda standart donanım deyince bişi olcağını düşünmüyorum ama yanılıo da olabilirim...

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ne yani simdi hicbir polis rusvet yemiyor mu sirf giciklik olsun die ceza yazmiormu yada rusvet alabilmek icin... gecelim arkadaslar bu cok cok duyarli turk vatandasi olaylarini

skyeye

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslan01' Alıntı:
ne yani simdi hicbir polis rusvet yemiyor mu sirf giciklik olsun die ceza yazmiormu yada rusvet alabilmek icin... gecelim arkadaslar bu cok cok duyarli turk vatandasi olaylarini

Her insanın iyisi kötüsü olduğu gibi polisin de iyisi kötüsü var elbet.Sonuçta polis de insan, genelleme yapmak biraz haksızlık olmuyor mu?

asTRa

Misafir
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslan01' Alıntı:

Gecelim arkadaslar bu cok cok duyarli TÜRK Vatandasi olaylarini demek ile neyi anlatmaya çalışıyorsun.?

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
demeye calistigim her turk vatandasi gibi bende polislerin iyisi kotusu oldugunu dusunuyorum ve benim ailemde polis olan insanlar var ben onlarin yuzunede ne olduklarini acik acik soluyorum korkamadan
astra nickli arkadasim sen bu gune kadar polise rusvet vermedin mi yada ceza yedigin zaman hic icinden olsa bile kufur edip sinirlenmedin mi ....
burda aracim saatde 180 km yapior aracim 200 km yapior die yazdin mi yazmadin mi bilmiorum ama o kadar duyarli isen bole seylere seni tum kanunlara en ince ayrintisina kadar uymani bekliyorum...
benim aracim sirf 01 plaka die bu polislerden cekmedigim kalmadi ve aracimdae ne ucak modifiye birsey olmadigina ragmen...
ve skyeye arkadasimin dedigi gibi ii poliste var kotu poliste var rusvet alani var almayani var isini ii yapani var yapmayani var...
sonucta ii polislere herzaman saygimiz sonsuz ama digerlerini birsey demeye bile gerek yok ve cidden adam 10 milyon 20 milyon bir corba parasina bunlari yapanlarda var yalan sa yalan de

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
kanun gayet net, Cam Filmi yasak. polis de ceza yazıyorsa görevini yapıyor.Eger efendilikle ikna edip ceza yazdırmassan ne ala, ama sonucta sen yasak olan bir seyi yapıp da suç işliyorsan, cezasına da katlanırsın.
Bunun birde Fenni Muayene ayagı var, ondan kimse bahsetmiyor.İşini dogru yapan bir memura denk gelirsen orada da filmlerinizi söktürürler haberiniz olsun.

Cam filmi güzel degilmi , bence gayet güzel.Benim arabamda beyaz, koyu film süper yakışacak eminim ama yaptıramıyorum, çünkü polislerle böyle polemiklere girmek istemiyorum.

aslan01

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
valla en iyisini yapiorsun... benim aractada film yok yaptirsam super olacak ama polislerle ugrasmamak icin yaptirmiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...