şok şok şok Opel şikayetleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ORDUdrift

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim şimdiye kadar tek yasadıgım sorun arabayı ilk aldıgımda direksiyondan ufak bir ses geliyordu onuda servise götürdüm birseyler söküp yağladılar ve geçti baska bir sorunum olmadı yani opelden memnunum

emins

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Opel Gedizler Airbagleri bozdu

27.10.2006 opel astra aracımı 2. yıllık bakımı için istanbul çekmeköy opel gedizlere bıraktım. Akşamüstü 15.30 gibi arayıp aracımın hazır olduğu söylendi. Akşam 18.30 gibi gidip aracımı aldım. Ancak servisten ayrılalı birkaç km olmamışken aracın airbag lambasının yandığını gördüm. Tem otobanından geri dönderek servise geldim. Bu arada akşamki tüm randevularım güme gitmiş oldu. Araca bakan yetkili araçtaki sorunu gördü. Biz aracımızı yapmanız için veriyoruz bozmanız için değil dediğimde bu problemin kendilerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemeyeceğini söyledi. 2 senedir böyle bir problemi olmayan ve asla olmamış aracı yıllık bakım için gedizler servise veriyorum ve akşam alırken hava yastığının ışığı yanıyor ve buna rağmen servis yetkilisi problemin kendilerinden kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilemeyeceğini söylüyor. Ayrıca aracın garantisinin bitmesine daha 10 gün varken servisin bozduğu hava yastıklarının garanti kapsamında değişeceğini de söylemiyor kendisi. Ayrıca bu problem için aracı yine servise götürmem gerekecek ve ne kadar sürede ve ne bedelle kendi bozdukları aracı tamir edebileceklerini de elbette bilmiyorlar.Aracı bozduktan sonra, teslim etmeden önce gösterge lambalarına bakmayı bile akıl edemiyorlar. Ben opeli çok severdim ama opelin servisi gedizler oto servise aldığı araçları bozup, suçu üstlenmeyerek bu fikrimi değiştirdi.Şİmdi bu aracı illaki yine servise götürücez, bir sürü zaman ve para kaybedicez. Hava yastığını yaparken daha neleri bozacaklar merak ediyorum ve bu saatten sonra bu servise güven olacağını da sanmıyorum. http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=2199&highlight=airbag+lambas%FD

kickergls

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şikayet var .com u çok öncelerden bilirdim evet belki birçoğu pimpirikli kullanıcıların yapmış olduğu şikayetler olabilir.Ama gerçekten bazıları ciddi şikayetlerdir.Ve dikkat ederseniz zaten bazıları cevaplanıyor da.Yani müşteriyle yakından iletişim kurulabiliyor bu sitede.

galipoz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
şeytan kulağına kurşun benim opelde hiç bir sorun yok arac 52000 km de tek sorununu görmedim.

M

mdellal

Bilgi Girilmemiş
Neden :confused: mesela Dacia da fazla şikayet yok !?. ;) ( kaç adet satılıyo zaten yılda :( )

burak_1987

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
valla arkadaşlar opel son derece memnundum. bu son arabayı almadan önce (2006 astra 1.3 cdti enjoy spor paket). araç bayiden teslim alındıktan iki veya üç hafta sonra yolda kaldı ve aracın tüm elektrik aksamı çalışmasına rağmen marş basmıyodu. akü bitmiş olamaz. çünkü yolda gidiyosun ve bi anda istop ettin. sonra arabayı çalıştırıyosun marş bamıyo böyle saçma ve komik birşey varmı?. son model araba ile yolda kal sonra yoldan geçenler görsün ve noldu diye sorsun o anda nasıl mahçup olduğunu insanın anlatamam. ve üç sefer çekiçi ile araç aydın/söke servisine gitti en yakın yetkili servis nerde varsa oraya götürüyolarmış. o yüzden oraya götürdüler. ve aracın beynini üçüncü seferde opel tr. opel asistan ikisi birbirine girdi. ve söke bayi olan kopel servis kısmının ne kadar kötü işleyişini gördü ve elemanlar hala daha aynı ama bu o servisin müşteriye ne kadar önem verdiğini gösterir. arabayı babam ordan aldı ve ilk opeli de ordan aldık satış olarak hiç bir sorun yok. ama servis sıfır o yüzden allah hiç bir opel kullanıcısını kopel yetkili servise düşürmesin..... gerçi corsayı da ordan aldık ama corsadan hiç bir sorun yok. gerçi garanti kapsamında bütün bakımları izmir egem yetkili servisinde yapılıyo. garanti bitince bakımları nerde yaptırcaz onu da bilmiyorum ya...

carpediem00

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
BENDE 2001ASTRAMDAN Hiçbir şikayetim yok ama yeni sıfır araba alıcam ve inanın yeni astra almaktan korkuyorum şikayet comdaki şikayetleri okuyunca arabadan sogudum yeni astrada arızalar kronik diyorlar yok yol bil.bozuluyormuşyok kliması ,yok direksiyon kutusundan ses geliyormuş ben şahsen yeni astra hb alıcaktım ama vazgeçtim en iyisi astra sedanı beklemek:eek:ve orda benimde şikayetim var ismim emreeses şikayetim den sonra opel bayiisi beni aradı ve aydınlattılar biraz

mali

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar tamam opel araçların sorunlarına çözüm bulunmasının nedeni türkiyedeki servislerse ve türkiye distiribütörü ise neden sesimizi duyurmuyoruz bu tür sorunlar hepimizin başına gelebilir ve gelmekte. opel, araçlarımızı bize bedava vermedi, araçlarımıza yaptırdığımız bakımlarıda bedava yapmıyor, kendileri babamızın oğluda değil. ben derim ki forum olarak bu konuda birşeyler yapalım, mesela toplanıp bir basın açıklaması yapılabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...