Toyota Corolla kullanmış olanlara bir sorum olucak

ogen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
vectra 2.0i Opellerde kullanılan chip performas yerine ekonomiyi benimsediği için 1. vites tüm devirlerde tamamen benzin kesitili çalışır. 2. viteste ise 3600 devirden sonra tam gaz veriyor benim bildiğim kadarıyla.
Yani orjinal chip yerine performans chipi takılırsa kalkışlarda 1.6 toyotanın vectra 2.0i yi geçmesi çok zor.

İ_U

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ya bizimde arkadaşın babasının corollası vardı cok iyi kacıyo aşırı derece de güzel gidiyo yol tutuşuda iyiydi ama hız olarakda 407 2.0hdi le kapıştık ikinci vitesin sonuna kadar yaklaşamadı sonrada geçti ama konfor olarak astraya gelebilirmi onu bilmiyorum

407 2.0 hdi ile kapışmak iyi cesaret o araba gitmiyo sanki ucuyo

ayrıca corolla seridir fakat iç dizaynı falan berbat astra vectrab falan yanında uzay aracı gibi kalıyo

Son düzenleme:

duman_42

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 98 corolla xei vardı 1.6. 5 sene bindim ve corolla kadar sorunsuz bir araba görmedim. Motoru süper bir kere 1.6 opeller zaten yetişemez de 2.0 lerinde yetişmesi çok zor corollaya. ama iç dizaynı, şekli ve güvenliği açısından opeller toyotalara göre çok üstün.

Arkadaşlar işi iddiaya bindirmek istemem ama corolla ve vectra kullanan biri olarak ben seriilik olarak vectra 2.0'ı tercih ederim açıkcası, benim aracım otomatik, o bile kafa tutuyor ama manuel vectralar belki yeni toyota 1.6'lırla 1. viteste kafa kafaya kalsada, 40 tan sonra kesinlikle üstünlüğünü gösteriyor. Yüksek hızlarda zaten güvenlik ve hız açısından üstünlüğü ortada.

speed19

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota cok mükemmel bi arac ben 1yıl önce 52 metre sürüklenek kaza yaptım toyotayla durduramadım ne motor freni nefren nede elfreni arac durmuyo gaza bastıgında ucuyo ama opelde en az onun kadar iyi bir performansa sahip bence bi enjktörleri temizlet bu bütün araclarda 20.000 kmde gerekli...

fastest89

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende 98 corolla xei vardı 1.6. 5 sene bindim ve corolla kadar sorunsuz bir araba görmedim. Motoru süper bir kere 1.6 opeller zaten yetişemez de 2.0 lerinde yetişmesi çok zor corollaya. ama iç dizaynı, şekli ve güvenliği açısından opeller toyotalara göre çok üstün.
hocam yukarda yazdığımı okumadın heralde araba 0-100 e kadar ancak dayanıyo ondan sonrası astraya kalıyo ince ve çelimsiz lastikleriyle toyota yol tutuşunda da daha önce dediğim gibi astra kadar başarılı değil ayrıca onca yol yaptık benm astrada tık yok toyota bakımı yapılmış olmasına rağmen şanzuman sorunu çıkardı 5.vitesdeyken araba kendi kendine boşa atmaya başladı vitesi ve yolculuk yaparken arabayı sanayiye sooktuk ve şanzuman indii gerisini siz düşünün(ama bi ayrıntı var, sanırım bu 5.vites dişlisi sorunu toyotalarda hep varmış yani bizim opellerin kronik egr sorunu gibi birşeymiş)

apollon76

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur

selam arkadaşlar toyota meselesine bir açıklamada bende 2006 model astra 1.3 dizel ve 2007 model yeni nesil corolla 1.4 dizel aracım war bu ikisi arasındaki farklar ; toyota kalkışda daha seri ve ne kendini nede sürücüsünü yormadan klima açıkken dahil çok rahat kalkış ve hızlanma yapıyor ama bir dezavantajı war yol tutuşu astra gibi yola yapışmıyor ve tutunamıyor yüksek hızlarda . konforu ve rahatı iyi sanki otobüs kullanıyormuşsun gibi bir izlenim bıraktı bende . toyota dan inip astra ya binip kullanmaya başladıgımda sanki sırtımda bir yük varmış gibi hissediyorum ( sanki araba beni değilde ben arabayı taşıyormuş gibi oluyorum ve indiğimde bir yorgunluk ve agırlık hissediyorum ) ama tabi ikiside ayrı kategorilerde araçlar olarak görüyorum ikisinide seviyorum :

SANKİ BU MSJ BEN YAZACAKTIM SEN YAZMISIÇIN SANA SONUNA KADAR KATILIYORUM TOYOTA DİZEL İLE BİR HAFTADA UZUN YOL 2000 KM YAPTIM AYNEN DEDİĞİN GİBİ HİÇ YORMUYOR AMA YÜKSE KHIZLARDA İÇİ DOLU OLSADA ACAYİP SAVURUTO.AMA OPEL İLE YOL TUTUŞ ÇOK İYİ (BOLUDAN 1,5 SAATTE BAHÇELİEVLERE GELDİM)

AMA TOYOTANIN TADINI HALEN ARIYORUM MALESEF

B

bülent 92

Bilgi Girilmemiş
arkadaşlar meraba.toyotayı görünce dayanamayıp yazıorm.babam 30 senelik opelciydi.98 modele kadar 1.6 astra hastasıdır.fakat 98 kasadan sonra opele dönüp bakmaz bile.sebebinin 98 kasa sonrası beyinde fabrikasyon probleminin olduğunu söler.misal en yakın arkadaşımın babasıda opelcidir.2001de sıfır vectra cdx aldı.beyin problemi çıktı.275.kmdede 2005 senesinde motor teklemeye başladı.araca eyw dendi.babam 90 model 1.6 karbrötörlü kadetini sattı.98 astra diye girdi pazara.eve corollayla geldi.7 senedir 2001 corolla 1.6 vvt-i kullanıyoruz.7 sene boyunca bakımları aksatmadan yapıldı.corollanın uzun yolda virajlarda savrulduğu,vitesle ilgili bi genel problem olduğu yazılmış.ben açıkçası katılmıorm.her yaz istanbul-antalya arası yol yaparız ort.140km'yle 6.7 yaktı.valla gittiğimiz yollarda pek bi savrulma yaşamadım.araç bu zamana kadar allaha şükür hiçbi problemde çıkarmadı.toyota'ya bakımlarında yeterli özeni gösterirsen sorun çıkarmaz .corollanın şehir içi kalkışlarını yazmaya gerek yok :D.tat isteyeni vvti motor özellikle yokuşta herşeyiyle tatmin ediyo. hersene yazın gurbetçiler uzun yolda ter döker;).aero'ya baktığın zaman 2001 kasa corollalar eni daha geniştir.yere daha basıktır. yol tutuşu bi sonraki kasaya göre daha iidir bence.soraki corollalarda arabanın daha ince uzun bi yapısı var.virajda yeterli hız olduğunda fark edio.2009 corolla 1.4 dizellede uzun yol yaptım .eskişehir civarında 160dan aşağıya inmedi ibre.ne kadar basarsan bas araba 100km de 5.6lt yi asla geçmiyo(klima full açık;)).2001 benzinliden daha sessiz.:) toros virajlarında 2001 corolla ile aynı hissi veriyo.zaten arabasını seven toroslar civarına çıkarken asfaltı erimiş virajlı mıcır yolda fazla basmaz... bunlar benim görüşlerm tabi...

Nikkfurie

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
toyota nın 132 hp lik yeni 1.6 motoru aklımı çeliyor,fakat astra ile corolla nın yol tutuşu arasında muazzam fark var,hele 160 ve sonrasında astra çok çok güven verirken toyota kesinlikle sınıfta kalır bu değerlendirmede,ve iddaa ediyorum şu an kullandığım astra h bir önceki aracım 99 320 bmw den daha iyi yol tutuşa sahip ve sport tuşuyla son derece seri bir motor olabileceğini kanıtlıyor,sanırım normal şartlarda opel tüketimi düşük tutmak adına performanstan ödün vermeyi tercih ediyor..