vectra b aracı olan arkadaşlar bi yardım lütfen

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
G%C3%B6r%C3%BCnt%C3%BC0504.jpg

resim ''pınpın'' arkadaşımızdan alıntıdır..

Arkadaşlar resimdeki parça aracın egr,sekonder valfi ve bobinin üstünde bağlı olduğu parça bu parçanın 1 vidası yalama olmuştu onu biraz uzun vida kullanmak yöntemi ile hallettik su kaçağı vardı bu bölgede o halloldu bu sabah bi kontrol edeyim dedim aracı çalıştırdım elimle kırmızı ile işaretlediğim bölgenin motor bloğu ile birleştiği yeri yokladığım da müthiş bi vakumlama var baya bi çekiyo o kısmı elimle kapattığımda motorun çalışma sesi dahada güzelleşiyo sizin araçlarda da bu şekilde bi vakumlama oluşuyor mu yani normal bi durum mu yoksa bi sıkıntı mı var sizden ricam kontrol edip yazarsanız ona göre bi baktırayım yanlız dikkat edin araç çok sıcakken bakıp elinizi yaktırmayın..

Arkadaşlar bugün fotoğraf makinesi ile o hava vakumlayan yerin resimlerini çektim o bölümün bi kısmının sanki contası yok gibi tamda bu kısım vakum yapıyor resimlerdeki işaretli yerlere bakarmısınız sizcede doğrumu tespitim el kol sığmadığı için bu yöntem aklıma geldi ona göre conta değişimi için sökeceğim...
op2.JPG
op3.JPG

Arkadaşlar contası çürümüş contayı değiştim şuan problem ortadan kalktı vectra b aracı olupta :)yardım eden herkese teşekkürler:)

Son düzenleme:

pınpın

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ekli dosyayı görüntüle 13608

resim ''pınpın'' arkadaşımızdan alıntıdır..

Arkadaşlar resimdeki parça aracın egr,sekonder valfi ve bobinin üstünde bağlı olduğu parça bu parçanın 1 vidası yalama olmuştu onu biraz uzun vida kullanmak yöntemi ile hallettik su kaçağı vardı bu bölgede o halloldu bu sabah bi kontrol edeyim dedim aracı çalıştırdım elimle kırmızı ile işaretlediğim bölgenin motor bloğu ile birleştiği yeri yokladığım da müthiş bi vakumlama var baya bi çekiyo o kısmı elimle kapattığımda motorun çalışma sesi dahada güzelleşiyo sizin araçlarda da bu şekilde bi vakumlama oluşuyor mu yani normal bi durum mu yoksa bi sıkıntı mı var sizden ricam kontrol edip yazarsanız ona göre bi baktırayım yanlız dikkat edin araç çok sıcakken bakıp elinizi yaktırmayın..
bence elinle baktığın,ve resimde gösterdiğin yerler farklı,gösterdiğin yer motor suyu sıcaklığı,ölçen müşürlerin tam arksı, orası delinse su akar ,ama hava vakumluyorsa daha uç taraf vede normal değil söyleyim çatlak olabilir bende yok çünkü

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinizle kapattığınız kısım motor bloğuyla temas halinde olması lazım nasıl elinizle yokladınız.yanlış takma ihtimaliniz de yok contasında hata olabilirmi acaba.bende kontrol edeyim ama anlamadım tam olarak nereyi kontrol edeceğimi

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bende o kısımda bi çatlak olmasından şüpheleniyorum havlu kağıtla bastırıyorum o bölgeye 2-3 mm lik bi iz çıkıyo (yağ atığı gibi) su kaçağıda vardı ancak civatası yalama idi şuan su kaçağı yok

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinizle kapattığınız kısım motor bloğuyla temas halinde olması lazım nasıl elinizle yokladınız.yanlış takma ihtimaliniz de yok contasında hata olabilirmi acaba.bende kontrol edeyim ama anlamadım tam olarak nereyi kontrol edeceğimi

motor bloğu ile birleşik evet alt kısımdan elimi tam birleşim yerine sürüyorum o kısımda bi aralık var vakum yapıyo tabi sökmeden görülmüyor tam,
boluda yolda kalmıştım üst kapaktan tam bi kasap a düştük külbütör kapağına kadar çatlattı vidayı yalama etmiş olduğu gibi bırakmış işte uzak olunca böyle oluyo maalesef...

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence elinle baktığın,ve resimde gösterdiğin yerler farklı,gösterdiğin yer motor suyu sıcaklığı,ölçen müşürlerin tam arksı, orası delinse su akar ,ama hava vakumluyorsa daha uç taraf vede normal değil söyleyim çatlak olabilir bende yok çünkü

biraz daha uç taraf olabilir evet

muammer yaşar

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

Bu parçanın farklı açıdan resimleri varmı sizde,
varsa paylaşırsanız sevinirim..

lampard

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
abi yalama olan vidanın yerine uzun vida takmışsınız peki uzun olan vidayı ve yuvasını ölçtünüzmü ! çünkü vida eğer 2 mm dahi olsa yuvadan uzun olursa vidayı tam olarak sıktığınızı düşünseniz bile parçanın motor gövdesine tam temasını engellemiş olur ve conta sağlam olsa bile vakumlama sorunu yapar
umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir

Son düzenleme: