Vectra C1 04 AFL far oluru?

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Öncelikle konuyla ilgilenen ve yardımcı olanlara teşekkür ederim..

Opeller sizlerin de bildiğiniz üzere genelde araçlarında sunmadıkları donanımlara rağmen hazırlığını sunmaktadır..Örn aracımda olmayan fakat o kasada sunulan pek çok donanımın sigorta kutularında ve döşeme altında tesisatları var..(Sürücü koltuğu soğutması, park ısıtması, hırsızlık alarm sistemi gibi)

Bu farlar ile ilgili kanımca gerekli malzemelere sahibim..2 adet AFL özellikli far,2 adet AFL powermodül(farın altına takılan beyin),1 adet AFL Kontrol ünitesi(siyah kutu),2 adet hella balast ve ateşleyicisi,2 adet d2s 6000k xenon bulunuyor..Aracımın fara takılan fişi 10 pinli..Bazı zamanlarda afl farları takıyorum..Uzunlar,kısalar,sinyaller,stoplar sorunsuz çalışıyor..Sadece AFL özelliği etkin olmuyor..Bende HLL kontrol ünitesi yerine AFL kontrol ünitesini taktığımda da yine farlar normal çalışıyor..Ön-arka akslardaki seviye sensörleri ve xenon olduğu için aracım otomatik seviye sensörüne sahip..Farların yukarı-aşağı hareketi otomatik..Aracımda esp nin gelişmiş bir versiyonu bulunuyor ve esp olduğu için de haliyle direksiyon açı sensörü de mevcut..

Ben bu konuyu araştırmıştım..Adana,İzmit,Bursa gibi pek çok Opel Servisindeki master seviyesindeki atölye fenomenleri bu işin olacağını söyledi..Bursa da design edition bir araca yapmışlardı fakat sorun olmuş bu yüzden servis müdürü benim araca yapılmasına müsade etmedi..Bu işi neticelendirecek,kesin sonuca ulaştıracak ya da bana referans olabilecek biri var mı?Yakın zamanda OpelGarage ankara da Salih Abi mizi bu hususta ziyaret edeceğim fakat gitmeden önce almam gereken parça var mı?Ona göre gittiğimiz gibi işi bitirip dönelim istiyorum.. Tis2000/Tech2 den baktığım devre şemalarına göre 02 ile 05 yılları arasındaki vectra c ve signumların xenonlu afl devreleri şeması birbirlerinden farksız..Bir de son sorum; xe20 sigorta levhasında ''Far Seviye Ayarlaması'' FE20 sigortası yok..Bu 5A lik bir sigorta..Benim yeni bir levha almam mı lazım yoksa kontakla eş güdümlü çalışması sağlanabilir mi?

Teşekkürler..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Seni hatırlıyorum Serdar , bu farlari aldığın kisiyide biliyorum adın ve farlarin bir kaç sohbette gecti , piyasa kucuk biliyorsun :)... Hatta başka bir konuda somuştum sana pasif AFL nedir diye :) neyse yapman zor ama imkansız degil , benzer uygulamaları yapanlar var , ancak benim vectra ile ilgili okuduğum İngiliz meseli forumlarda c1 lere kim yaptıysa yeni sigorta kutusu almış .

Hatta bir ara TR bu foruma üyede olan ama sonra uzaklaştırılan Serkan beyde sigorta kutusu dahil tam set almıştı . Onun forumda konusuda mevcut , belki okurmuşsundur .

Kısaca imkansız degil ama zor .

Kolay gelsin

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Doğrudur İsmail Abi :rolleyes: evet o serdar benim..ebay a bir bakayım o halde..Bulabilirsem..Sigorta kutusu haricinde önemli olan husus var mı peki dikkat etmem gereken?Bir de zor demişsin, biraz açarsan zamanının el verdiği ölçüde..

toGah

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.togah.com
Şükrü bey konuyu iyi bilir uzmanıdır

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
Doğrudur İsmail Abi :rolleyes: evet o serdar benim..ebay a bir bakayım o halde..Bulabilirsem..Sigorta kutusu haricinde önemli olan husus var mı peki dikkat etmem gereken?Bir de zor demişsin, biraz açarsan zamanının el verdiği ölçüde..

Maalesef yardımcı olamıyorum , o kadar anlamıyorum , ama illaki tesisat işide vardır , eksik tesisat olmadan Opel de retrofitting isi olmaz :)

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Şükrü bey konuyu iyi bilir uzmanıdır

Şükrü Abi ile temasa geçtim Hamza Abi ama o astra konusunda uzman :rolleyes: yine elinden geldiği ölçüde yardımcı oldu sağolsun onca işinin gücünün arasında..Teorik olarak olur görünüyor ama pratikte de destek gerekiyor..Salih Abi miz yapacak devre olayını ama başka gereken ne biraz daha girmeliym işin içine.

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Maalesef yardımcı olamıyorum , o kadar anlamıyorum , ama illaki tesisat işide vardır , eksik tesisat olmadan Opel de retrofitting isi olmaz :)

Eyvallah İsmail Abi teknik bir isim olarak forumumuzda; bu konuya temas etmen de hırslandırdı beni ;) ..

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et

Kontrol Ünitesi

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Okudum İsmail Abi, sağol.. Linkini paylaştığın konuya göre de elimde olanlar işimi görecek..Sadece 5A lik bir sigorta için en az 120€ lık bir sigorta tablası almak da sıkıntılı geliyor bana.. :(